PDA

View Full Version : شرط مساوی بودن تاریخ در کوئری

elham123
سه شنبه 26 آذر 1387, 09:58 صبح
با سلام و خسته نباشید
من یک فرم دارم که در یک فیلد از نوع text تاریخ را وارد می کنم و در بالای فرم یک text هست که تاریخ روز را نمایش می دهد حال می خواهم یک کوئری بسازم که رکوردهایی را نشان دهد که فیلد تاریخ هایی را که با تاریخ روز یکی می باشند را نمایش دهد
راهنمائی کنید ممنون می شم
لازم به توضیح است که با جستجو چیزی پیدا نکردم

amirzazadeh
سه شنبه 26 آذر 1387, 10:13 صبح
با سلام و خسته نباشید
من یک فرم دارم که در یک فیلد از نوع text تاریخ را وارد می کنم و در بالای فرم یک text هست که تاریخ روز را نمایش می دهد حال می خواهم یک کوئری بسازم که رکوردهایی را نشان دهد که فیلد تاریخ هایی را که با تاریخ روز یکی می باشند را نمایش دهد
راهنمائی کنید ممنون می شم
لازم به توضیح است که با جستجو چیزی پیدا نکردم
ميتونين از اين كوئري استفاده كنين:

select * from [TableName] where datetext=[forms]![formname]![text1]
كه به جاي datetext اسم فيلد تاريخ و به جاي text1 اسم فيلد تاريخ روز رو قراربدين.
......................
موفق باشيد

elham123
سه شنبه 26 آذر 1387, 12:14 عصر
ميتونين از اين كوئري استفاده كنين:

select * from [TableName] where datetext=[forms]![formname]![text1]
كه به جاي datetext اسم فيلد تاريخ و به جاي text1 اسم فيلد تاريخ روز رو قراربدين.
......................
موفق باشيد

من همین کارو انجام دادم ولی درست عمل نکرد
برنامه رو در پایین قرار می دهم

dadsara
سه شنبه 26 آذر 1387, 12:41 عصر
سلام
دوست عزيز يك نگاه فايل ضميمه بينداز
مشكل جنابعالي آنجاست كه در فرم براي ورود تاريخ ماسك گذاشته بوديد ولي براي همين فيلد در جدول و همچنين براي تاريخ بالاي فرم ماسك نگذاشته بوديد

elham123
سه شنبه 26 آذر 1387, 12:46 عصر
سلام
دوست عزيز يك نگاه فايل ضميمه بينداز
مشكل جنابعالي آنجاست كه در فرم براي ورود تاريخ ماسك گذاشته بوديد ولي براي همين فيلد در جدول و همچنين براي تاريخ بالاي فرم ماسك نگذاشته بوديد

بازم که کوئری عمل نمی کنه:ناراحت:

amirzazadeh
سه شنبه 26 آذر 1387, 18:10 عصر
بازم که کوئری عمل نمی کنه:ناراحت:
لازمه عملكرد كوئري اينه كه فرمتون باز باشه تا كوئري فيلد مورد نظر رو از رو فرم بخونه و فيلتر لازم رو اعمال كنه.
..........................
موفق باشيد

elham123
پنج شنبه 28 آذر 1387, 08:32 صبح
لازمه عملكرد كوئري اينه كه فرمتون باز باشه تا كوئري فيلد مورد نظر رو از رو فرم بخونه و فيلتر لازم رو اعمال كنه.
..........................
موفق باشيد

فرم هم که باز باشه باز عمل نمی کنه
بالا براتون برنامه رو گذاشتم می تونین نگاه کنین
لطفا کمک کنین این مشکلم حل شه

amirzazadeh
پنج شنبه 28 آذر 1387, 09:28 صبح
دوست عزيز فكر ميكنم منظور شما اينه كه فرمتون رو بر اساس تاريخ روز فيلتر كنين اگر اينطوره شما بايد ركورد سورس فرم مورد نظر رو با كوئري مورد نظر جايگزين كنين.
اگر موفق نشدين بگين رو نمونه شما اصلاح كنم .
......................
موفق باشيد

elham123
پنج شنبه 28 آذر 1387, 09:40 صبح
دوست عزيز فكر ميكنم منظور شما اينه كه فرمتون رو بر اساس تاريخ روز فيلتر كنين اگر اينطوره شما بايد ركورد سورس فرم مورد نظر رو با كوئري مورد نظر جايگزين كنين.
اگر موفق نشدين بگين رو نمونه شما اصلاح كنم .
......................
موفق باشيد
از اینکه راهنمائی می کنین بی نهایت ازتون سپاسگذارم ولی متاسفانه متوجه منظورتون نشدم
برنامه را در بالا Attach کردم
در فرم یک تاریخ روز وجود داره و در فرم که از جدول فراخوانی می شه یک تاریخ که م یخواهم این کوئری بیاد فقط رکوردهایی رو نشون بده که تاریخشون با تاریخ روز یکی است

از کمکتون ممنون

mostafa-sohrablou
پنج شنبه 28 آذر 1387, 09:42 صبح
سلام / اين چطوره

elham123
پنج شنبه 28 آذر 1387, 09:48 صبح
سلام / اين چطوره
اینکه شما نوشتین در فرم میاد این کارو انجام میده درسته ولی من می خوام فرمم همه مواردو نشون بده ولی کوئری مورد نظرم بیاد رکوردایی روکه با تاریخ روز هست و نشون بده (یعنی در واقع می خوام فقط درکوئری این شرط برقرار باشه نه در فرم)برای تو کوئری چه کار کنم؟

mostafa-sohrablou
پنج شنبه 28 آذر 1387, 10:02 صبح
جناب براي اينكه كوئري بتونه مقدار را از فرم بگيره و شرط رو برقرار كنه بايد يك فرم باز باشه و مقدار جستجو وارد بشه و با زدن يك كليد كوئري اجرا بشه و گزارش بده و يا اينكه اگر شما نمي خواهيد فرمي اجرا بشه و كوئري شرط رو اجرا كنه كه اين امكان نداره جز اينكه شما دستي مقدار را وارد كنيد. يا اينكه تابع تاريخ را در كوئري قرار دهيد مانند فايل ضميمه.

dadsara
یک شنبه 01 دی 1387, 10:08 صبح
سلام
دوست عزيز روزي كه من جواب شما را دادم 26/9/87 بود و در نمونه ارسالي شما تنها 3 ركورد وجود داشت كه يكي از آنها به آن تاريخ بود ،‌باتوجه به اينكه شما بايد فرم را باز نگه مي داشتيد و سپس كوئري را اجرا مي كرديد ولي متاسفانه شما اين كار را نكرده بوديد .
بعد از اينكه يكي از دوستان مطلب را يادآوري كردند شما اين عمل را در تاريخ 28/9/87 انجام داديد كه قاعدتا هيچ ركورد متناظري با اين تاريخ وجود ندارد كه كوئري خروجي داشته باشد
علي ايحال
در نمونه ضميمه پائين فرم دو كليد طراحي شده است اگر شما ركوردهاي روز جاري را مي خواهيد كليد مربوطه در غير اينصورت چنانچه روي هر ركوردي قرار گرفته باشيد ركوردهائي كه تاريخ آنها = ركورد جاري باشد استخراج مي گردد
انشاءاله مشكل حل شود