PDA

View Full Version : نصب ديتابيس SQL بدون نياز به Attach

mat_en
چهارشنبه 27 آذر 1387, 00:04 صبح
سلام دوستان
مشكل من اينه كه ديتابيس من در SqlServer 2008 ساخته شده و براي نصب روي سيستم مقصد مدتها بود كه دنبال يه راه حل خوب مي گشتم .
يه برنامه كوچك براي امتحان ساختم و در اون از ديتابيس SQL EXPORESS كه همراه خود ويژوال استوديو هست ، استفاده كردم و كانكشن رو مطابق زير قرار دادم

string cnStr = @"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDBFilename="+Application.StartupPath+@"\Data\Test.mdf"+";Integrated Security=True;Connect Timeout=30;User Instance=True";

فايل ديتابيس رو در پوشه اي به اسم DATA در كنار فايل اجرايي قرار دادم و وقتي برنامه رو همراه با SQL EXPRESS روي سيستم ديگه نصب كردم ديدم جواب ميده بدون اينكه نياز به Attach كردن داشته باشه.
حالا سوال من اينه كه آيا راه خوبيه كه بيام جداول ديتابيسم رو يه بار ديگه تو Express بسازم و از همين روش استفاده كنم ؟؟؟ يا اينكه برم Attach كردن رو ياد بگيرم ؟؟؟(با اينكه نفهميدم آخرش چجوريه !!!:عصبانی++:)
اگه دومي درسته آيا MSDE براي SQL Server 2008 وجود داره ؟؟؟
ممنون

mat_en
دوشنبه 02 دی 1387, 00:42 صبح
آقا مشكل من با Attach حل شد!!
فقط يكي از بزرگواران بگه براي ديتابيسي كه با Sql server 2008 طراحي شده ، روي سيستم مقصد چي نيازه كه نصب كنيم ، آيا Sql Express كه همراه Visual Studio هست كفايت ميكنه ؟؟؟
آخه من نصب كردم ولي جواب نگرفتم !! كد Attach هم مطمئنم درسته ، آخه رو سيستم خودم جواب ميده ..... لطفا يكي كمك كنه ، بدجور گير افتادم !! :ناراحت: