PDA

View Full Version : سه تا سوال اینجاست . لطفا بفرمایید تو ...

bashir_nashi
دوشنبه 18 آبان 1383, 22:49 عصر
سلام . سریع می رم سر اصل مطلب.
1-چرا وقتی برای منوی فارسی shortcut می گذارم اونو نشان نمی ده ؟
2-من کد پیدا کردن درایو سی دی و قفل کردن اون تو VB رو دارم که تو VB.NET کار نمی کنه .کسی می تونه کمک کنه ؟
3-چه جوری می شه فایل swf رو توی فرم پخش کرد؟
متشکرم.
ببخشید کمی زیاد شد... :sorry:

MM_Mofidi
سه شنبه 19 آبان 1383, 00:36 صبح
در مورد اول و دوم اظهار نظر نمیکنم چون 1- باید تست کنم 2- باید کد را ببینم اما 3- فایل swf را به راحتی میتوان با کامپوننتهای خود فلش در پروژه استفاده کرد.
قبلا برای یک Screen Saver یک مثال گذاشتم اینجا اگه بگردی پیدا میکنی.

روح اله معینی زاده
سه شنبه 19 آبان 1383, 19:42 عصر
با سلام خدمت دوستان گرامی

در مورد شماره 1: احتمالا توی ویندوز تنظیم شده که تا وقتی کلید ALT رو فشار ندی میانبرها را نشان ندهد.

برای همین بعد از اجرای برنامه، یک بار کلید ALT رو فشار بده و اگر نمایش نداد، دیگه من که نمی دونم. :موفق:

با احترام- خدانگهدار

bashir_nashi
جمعه 22 آبان 1383, 14:17 عصر
سلام.
اولا بخاطر توجهتون متشکرم.
آقای معینی زاده من عرض کردم shortcut مثل (Ctrl+h ) نه حروف میانبر که زیر آن خط کشیده می شود . البته shortcut ها عمل می کنند ولی روی منو نشان داده نمی شوند .

آقای مفیدی از شما هم متشکرم .
اگر لطف کنید و در مورد سوال 3 بیشتر توضیح بدید ممنون می شم.
در ضمن کد پیدا کردن درایو سی دی تو VB رو می زارم . اگر می تونید راهنمایی کنید .
متشکرم.

Private Declare Function GetDriveType Lib "kernel32.dll" Alias "GetDriveTypeA" (ByVal nDrive As String) As Long

Public Const DRIVE_CDROM = 5

Private Sub Command1_Click()
For a = 65 To 91 - 1
If GetDriveType(Chr(a) & ":\") = DRIVE_CDROM Then
MsgBox "CD-ROM Drive is drive " & Chr(a) & ":\", _
vbInformation, "Test"
Exit For
End If
Next a
End Sub

MM_Mofidi
جمعه 29 آبان 1383, 00:34 صبح
در مورد سوال سوم
http://www.barnamenevis.org/forum/viewtopic.php?t=12424&highlight=screen+saver
دوستان دیگر هم این اواخر یکسری مطالب دیگر نوشتهاند.آنها راهم ببین احتمالا مفید باشد.
در مورد این کد من در دات نت تست نکردم ولی در vb باید جواب دهد شبیه اینو قبلا استفاده کردم.
توی MSDN یکسری به موضوع MCI Reference تحت عنوان Platform SDK: Windows Multimedia بزن اگر بدردت نخورد بگو تا کد مناسب برات پیدا کنم
:)

bashir_nashi
شنبه 30 آبان 1383, 22:42 عصر
سلام .
آقای مفیدی از راهنمایی شما در مورد سوال سوم متشکرم ولی برای پیدا کردن درایو سی دی نتوانستم کاری بکنم . کدی که گذاشتم تو وی بی جواب می ده ولی تو دات نت در حلقه for متغیر a تا آخرین مقدار می ره و متوقف نمی شه .
چکار کنم ؟ :گیج:

علیرضا مداح
دوشنبه 02 آذر 1383, 20:19 عصر
سلام .

آقای مفیدی از راهنمایی شما در مورد سوال سوم متشکرم ولی برای پیدا کردن درایو سی دی نتوانستم کاری بکنم . کدی که گذاشتم تو وی بی جواب می ده ولی تو دات نت در حلقه for متغیر a تا آخرین مقدار می ره و متوقف نمی شه .
چکار کنم ؟

از کد زیر استفاده نمایید :

Private Declare Function GetDriveType Lib "kernel32.dll" Alias "GetDriveTypeA" (ByVal nDrive As String) As Integer
Public Const DRIVE_CDROM As Short = 5
Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
Dim a As Integer
For a = 65 To 91 - 1
If GetDriveType(Chr(a) & ":\") = DRIVE_CDROM Then
MsgBox("CD-ROM Drive is drive " & Chr(a) & ":\", MsgBoxStyle.Information, "Test")
Exit For
End If
Next a
End Sub