PDA

View Full Version : ocxدر VB کمک-فوری

m_ebrahimi
سه شنبه 19 آبان 1383, 08:49 صبح
من در برنامه ام از تعدادی ocx که به وسیله آنها از جداول SQL اطلاعاتی را می خوانم و سپس در VB با صدا زدن آنها recordesetها را پر می کنم دارم ولی وقتی از برنامه package می سازم این Package فقط در همان ویندوزی(مثلا ویندوز 98) که درآن ocx را ساخته ام اجرا می شود و در بقیه ویندوزها(2000وXP) پیغام می دهد که فایلها قدیمی است و باید update شود و دستگاه reset میشود وبرای استفاده از برنامه مجبورم دوباره ocxها را در این ویندوز بسازم.اطلاعات موجود در ocx ها شامل اطلاعات اتصال به SQL و خواندن از جداول موجود در SQL می باشد. :گیج:

bahar60
سه شنبه 19 آبان 1383, 08:53 صبح
این سوال در این قسمت فکر میکنم که مطرح شده است یه نگاهی بندازید :sunglass: :mrgreen:

m_ebrahimi
سه شنبه 19 آبان 1383, 10:53 صبح
پیدا نکردم :( لطفا هر کی می دونه جوابش رو بده . من می خوام ocxکه میسازم به ویندوز وابسته نباشه .اگر به جای آدرس دادن جواب بدید یک دنیا ممنون می شم :گیج:

bahar60
سه شنبه 19 آبان 1383, 11:34 صبح
با چه نرم افزاری pakage می سازید ؟ :گیج:

ساران سافت
سه شنبه 19 آبان 1383, 12:45 عصر
پکیج که خود وی بی می سازه بدرد نمی خوره از Wise Installer استفاده کن. :wink:

jannati
سه شنبه 19 آبان 1383, 14:01 عصر
خوب خانم مهندس (بالاخره شما رو اینجا زیارت کردیم :kaf: )
احتمالا یه فایل دیگه (مثلا یه dll)ممکنه قدیمی باشه و نیاز به update داشته باشه.
به نظر من هم از packageوی بی فقط dllها استخراج کن و بقیه کارها رو با wise installerانجام بده .مشکلاتت خیلی کم میشه.مخصوصا اینکه در wise installerیه قسمت مخصوص معرفی کامپوننتها همراه با ورژن اونها هست.ok?
در ضمن یادت باشه.اون demoرو برام نفرستادی.

vbprogramer
سه شنبه 19 آبان 1383, 19:48 عصر
به نظر من هم از packageوی بی فقط dllها استخراج کن و بقیه کارها رو با wise installerانجام بده .مشکلاتت خیلی کم میشه

صد در صد :D :wink:

m_ebrahimi
چهارشنبه 20 آبان 1383, 09:01 صبح
با تشکر از راهنمایی همه دوستان عزیز بخصوص خانم مهندس جنتی :)
هنوز wiseInstaller رو download نکردم امتحانش می کنم اگه درست نشد بازم راهنمایی فراموش نشه :mrgreen:

VBCODEMAN
شنبه 23 آبان 1383, 23:37 عصر
با سلام به همه دوستانی که برای حل مسئله صورت آن را پاک میکنند .
جناب ابراهیمی راه حل مشکل شما بسیار ساده است . نام آن دسته از فایلهای dll که این مشکل را دارند با پسوند dep جستجو کنید . سپس این فایل های dep را که هم نام همان فایل های dll است و اطلاعات مخصوص dll ها را نگهداری می کند از شاخه فایل های dll برش (cut) دهید و در جایی دیگر الصاق (paste) کنید . حالا با برنامه package خود vb برنامه تان را pack کنید . در هنگام اجرای برنامه با پیغامی مواجه خواهید شد که می گوید تعدادی از فایل های dll فایل dependency ندارند شما با بی اعتنایی به کار خود ادامه دهید و package تان را بسازید .
نکته : تعدادی از فایل های dll هستند مانند scrrun.dll که dllهای خود vb هستند و بعد از درست کردن package به هنگام نصب بر روی سیستمهای دیگر با مشکل مواجه می شوند برای حل مشکل این دسته از فایل ها باید قبل از درست کردن package یکی از سرویس پک های ویپوال بیسیک (ورژن 3 به بالا ) را بر روی سیستمتان نصب کنید .
موفق باشید .
خدانگهدار

vbprogramer
دوشنبه 25 آبان 1383, 08:40 صبح
جناب vbcodeman نمی دونم چقدر با vb کار کردین و آیا این package خود vb تا حالا گیر سه پیچ بهتون داده یا نه ولی پیشنهاد من اینه که اول یه سری به wise بزن و یه نگاه بهش بنداز بعد مقایسه کن با package خود vb
در ضمن کسی صورت مسئله رو پاک نکرد همه راه بهترش رو پیشنهاد کردند :موفق: