PDA

View Full Version : یه سوال از chekbox

parsaman
چهارشنبه 27 آذر 1387, 18:17 عصر
با سلام به دوستان عزیز

یه سوالی در مورد فرم ها دارم که چطور می شود کاری کرد در بین چند خط chekbox فقط یکی از آنها قابلیت انتخاب را داشته باشد.از select یا radio نمی توانم استفاده کنم چون هر چک باکس نام منحصری دارد و مقدار چداگانه.جائی یک کد جاوا اسکریپت دیده بودم که این کارو می کرد . اگر منو راهنمائی کنید واقعا ممنون می شم.(من مقادیر چک باکس ها را برای محاسبه به یک فانکشن جاوا می برم و شرط محاسبه آن مقدار چک شدن از طرف کاربر است.)

نیاز به راهنمائی دارم....لطفا..

ahmadbadpey
چهارشنبه 27 آذر 1387, 18:45 عصر
بهترین راه حل استفاده از همون radio هاست چون همون ویژگی هایی رو که شما می خواین داره . ویژگی radio ها اینه که همه می تونند یه نام داشته باشند با value های متفاوت و کاربر فقط می تونه یکی از اون ها رو انتخاب کنه

ali***
شنبه 09 دی 1391, 07:44 صبح
سلام خسته نباشید
من یک فیلد از نوع بیت در mysql گذاشتم که این فیلد توی فرم هم از نوع chekbox هست اما وقتی که تیک نداره موقع ثبت خطا می ده !!؟؟
چکار کنم راهنماییم کنید

mahmod2000
شنبه 09 دی 1391, 08:47 صبح
کد رو قرار بدید تا دوستان راهنمایی کنند

Reza1607
شنبه 09 دی 1391, 09:59 صبح
سلام خسته نباشید
من یک فیلد از نوع بیت در mysql گذاشتم که این فیلد توی فرم هم از نوع chekbox هست اما وقتی که تیک نداره موقع ثبت خطا می ده !!؟؟
چکار کنم راهنماییم کنید
بايد به صورت زير عمل كنيد

if(isset($_POST['checkbox_name'])){
$checked=1;
}else{
$checked=0;
}
//or
//$checked=isset($_POST['checkbox_name']))?1:0;

Reza1607
شنبه 09 دی 1391, 10:17 صبح
با سلام به دوستان عزیز

یه سوالی در مورد فرم ها دارم که چطور می شود کاری کرد در بین چند خط chekbox فقط یکی از آنها قابلیت انتخاب را داشته باشد.از select یا radio نمی توانم استفاده کنم چون هر چک باکس نام منحصری دارد و مقدار چداگانه.جائی یک کد جاوا اسکریپت دیده بودم که این کارو می کرد . اگر منو راهنمائی کنید واقعا ممنون می شم.(من مقادیر چک باکس ها را برای محاسبه به یک فانکشن جاوا می برم و شرط محاسبه آن مقدار چک شدن از طرف کاربر است.)

نیاز به راهنمائی دارم....لطفا..

شما مي تونيد به چك باكس هايي كه مي خواين اين كار رو روش انجام بدين يك كلاس بدين بعد با استفاده از كد زير بقيه چك باكس ها رو غير فعال كنيد و تنها چك باكس انتخاب شده فعال باشه تا بتونه با برداشتن تيك گزينه ديگه اي رو انتخاب كنه

$(function(){$(".chk").click(function(){
if($(this).attr("checked")){
$(".chk").attr("disabled","true");
$(this).removeAttr("disabled");
}else{
$(".chk").removeAttr("disabled");
}
});
});

اينم يك نمونه از كدهايي كه بايد توليد كنيد

<input type='checkbox' value='1' class='chk' id='chk_1' /><label for='chk_1'>چك باكس 1</label><br />
<input type='checkbox' value='2' class='chk' id='chk_2' /><label for='chk_2'>چك باكس 2</label><br />
<input type='checkbox' value='3' class='chk' id='chk_3' /><label for='chk_3'>چك باكس 3</label><br />
<input type='checkbox' value='4' class='chk' id='chk_4' /><label for='chk_4'>چك باكس 4</label><br />
<input type='checkbox' value='5' class='chk' id='chk_5' /><label for='chk_5'>چك باكس 5</label><br />