PDA

View Full Version : خبر: خودتون ادیتورتون رو انتخاب کنید

I,Nobody
چهارشنبه 27 آذر 1387, 19:19 عصر
یکی از دغدغه های برخی از دوستان (علی الخصوص تازه کار ها ) انتخاب ادیتور هست.
من اینجا دو تا لینک معرفی می کنم که شما با مراجعه به این صفحات، می تونید یه راحتی این ادیتور ها رو با هم مقایسه کرده، امکاناتشون رو بسنجید، دمو ببینید و در نهایت با توجه به نیاز و سلیقه خودتون، انتخاب کنید.
PHP IDE :
http://www.php-editors.com/review/

WYSIWYG Editor :
http://www.htmlarea.com/directory/Web_Software_Components/WYSIWYG_Editors/index.html

چون دیدن دمو برای مورد اول کمی مشکل تر هست،یه نظر سنجی گذاشتم.
امیدوارم دوستان زیادی در نظرسنجی شرکت کنند

I,Nobody
پنج شنبه 28 آذر 1387, 07:59 صبح
از دوستاني كه در نظرسنجي شركت كردند و خواهند كرد، متشكرم

I,Nobody
سه شنبه 03 دی 1387, 07:11 صبح
در حال حاضر : Notepad++ داراي 5 راي و Zend داراي 2 راي هست!
اينكه notepad++ نسبت به Zend بيشتر مورد توجه قرار گرفته، خيلي برام نكته جالبي بود

ravandi
سه شنبه 03 دی 1387, 10:35 صبح
سلام دوستان
با تشکر از نظرسنجی خیلی عالیتون...من شخصا از notepad++ استفاده می کنم.به چند دلیل:
1) قدرت خلاقیت بالاتری داخلش دارم
2) برای چی از سایر editorها استفاده کنم؟؟؟؟وقتی برای اجرا کردها داخلشون دوباره با مشکل مواجهم.پس همون بهتر که با Notepad کار کنم...

البته این نظر شخصی من بود
با تشکر

narsic
سه شنبه 03 دی 1387, 11:21 صبح
منم از notpad++ استفاده میکنم بزرگترین دلیلم هم اینه که باعث باز شدن مغزم میشه و از وابستگی دورم میکنه .
تغریبا همه زبان ها رو باهاش مینویسم

yaqubian
پنج شنبه 05 دی 1387, 08:48 صبح
دوستان عزیز
بد نیست Aptana رو هم یه امتحان بفرمایید.
موفق باشید

zoghal
جمعه 06 دی 1387, 09:53 صبح
دوستانی که کلاس نویسی میکنند و نیاز به یک ادیتور خوب و قوی و سبک نیاز دارند من PHP Designer رو معرفی میکنم

heramtoos
جمعه 06 دی 1387, 10:08 صبح
من از Zend استفاده ميكنم
اما تا حالا اديتوري كه كاملا من را راضي كنه پيدا نكردم
بگذاريد ايرادات زند را بگم
1-عدم سازگاري كامل با فارسي نويسي
2- هر چند ساعت بهتر است نرم افزار ري استارت شود(براي خالي شدن رم)
3-وقتهايي پيش مي ايد كه نرم افزار كنترل چند خط از فايل php را گم كرده و كنترل در آن چند خط را از دست مي دهد كه راهي بهتر از بستن و باز كردن فابل php گفته شده وجود ندارد
4- در صورتيكه زمان زيادي از كار با زند گذشته باشد زمان بسته شدن آن خيلي طولاني مي شود

به غير از اين موارد زند سرشار از حسن است و دليلي براي تغيير آن ندارم(چون مجموع هيچكدام از مزاياي زند را يكجا در نرم افزار ديگري تا امروز نديدم)

I,Nobody
جمعه 06 دی 1387, 10:43 صبح
من از Zend استفاده ميكنم
3-وقتهايي پيش مي ايد كه نرم افزار كنترل چند خط از فايل php را گم كرده و كنترل در آن چند خط را از دست مي دهد كه راهي بهتر از بستن و باز كردن فابل php گفته شده وجود ندارد
4- در صورتيكه زمان زيادي از كار با زند گذشته باشد زمان بسته شدن آن خيلي طولاني مي شود

به غير از اين موارد زند سرشار از حسن است و دليلي براي تغيير آن ندارم(چون مجموع هيچكدام از مزاياي زند را يكجا در نرم افزار ديگري تا امروز نديدم)
من که مشکلی با مورد 1 شما ندارم.
موارد 2 و 3 و 4 هم فقط به دلیل یک عیب زند است : نیاز به فضای رم بالا و سنگین بودن زند.
به نظر من مهمترین عیب زیند همین هست که گفتم. ولی همونطور که شما گفتید، سرشار از مزایا است

amirhosein
شنبه 07 دی 1387, 19:42 عصر
phpexpert خیلی ساده و سبکه با فارسی مشکل نداره. زود هم میاد بالا

aligilani1986
شنبه 07 دی 1387, 23:20 عصر
من از Zend استفاده ميكنم

منم الان 2 ساله از zend استفاده میکنم ، از نسخه 5 تا حالا که zendstudio for eclipse 6 pro.

اگه از zendstudio for eclipse استفاده میکنید , برید توی window->preference->general->workspace دنبال textfileencoding بگرد و در قسمت other utf-8 رو انتخاب کن . بعد از ریستارت کردن فارسی رو به زیبایی نمایش میده

در مورد موارد 2 به بعد تا حدودی موافقم.

اگه خواستید zend studio for eclipse ro download konid از torrent زیر استفاده کنید.

janbozorgi
یک شنبه 08 دی 1387, 09:31 صبح
با سلام
بنده تقریبا با همشون کار کردم ولی homesite در هنگام طراحی و کار با دستورات html بسیار کارار است و در هنگام کد نویسی مخصوصا کلاس ها و اشیا و خواص از NuSphere PhpED حتما امتحان کنن

heramtoos
سه شنبه 10 دی 1387, 00:17 صبح
من که مشکلی با مورد 1 شما ندارم.
موارد 2 و 3 و 4 هم فقط به دلیل یک عیب زند است : نیاز به فضای رم بالا و سنگین بودن زند.
به نظر من مهمترین عیب زیند همین هست که گفتم. ولی همونطور که شما گفتید، سرشار از مزایا است
البته اين توضيح را هم اضافه كنم كه متن فارسي تنها وقتي بين كدهاي php قرار ميگيريد براحتي قابل ويرايش نيست
ولي در صورتيكه به زند مسلط شويد قلق كار هم دستتون مياد
مثلا بهترين كار اين است متن فارسي در سطر مجزا وارد شود
و اگر به هردليل اين كار ممكن نبود يك راه ديگش هم اينه كه موقتا متن را كاميت بگيريد
در كل من حاضر به تغيير اديتور زند با ايكليپس و يا هر اديتور ديگري نيستم
مگر اينكه كاملا برتر باشد(كه بعيد مي بينيم)

cybercoder
سه شنبه 10 دی 1387, 01:30 صبح
Eclipse Ganymede

Placebo
جمعه 18 بهمن 1387, 21:04 عصر
چرا حرفی از eclipse زده نشده

narsic
جمعه 18 بهمن 1387, 23:18 عصر
چرا حرفی از eclipse زده نشده

منم الان 2 ساله از zend استفاده میکنم ، از نسخه 5 تا حالا که zendstudio for eclipse 6 pro.

اگه از zendstudio for eclipse استفاده میکنید , برید توی window->preference->general->workspace دنبال textfileencoding بگرد و در قسمت other utf-8 رو انتخاب کن . بعد از ریستارت کردن فارسی رو به زیبایی نمایش میده

در مورد موارد 2 به بعد تا حدودی موافقم.

اگه خواستید zend studio for eclipse ro download konid از torrent زیر استفاده کنید.

در نظر سنجی هم تنها چند ادیتور که سازنده نظر سنجی مناسب دیده قرار گرفتن دلیل بر برتری اونا نیست .
موفق باشید

HAMRAHSOFT.IR
شنبه 09 خرداد 1388, 10:55 صبح
خوب حلا يك ويرايشگر خوب و حرفه اي كه كرك هم داشته باشه و كار باهش راحت باشه چي هست كسي متونه كمك كن

zoghal
شنبه 09 خرداد 1388, 12:15 عصر
phpDesigner

امیـرحسین
شنبه 09 خرداد 1388, 15:24 عصر
++notepad خیلی رادست و سبکه!
من از دیرم ویور و php designer هم استفاده کردم ولی این یه چیز دیگه است کلی پلاگین داره که قابلیتهای built-in اونا رو جواب میده....
اسکینهای قشنگی هم داره: 60Free Textmate & Notepad++ Styler Themes (http://joyboner.com/60-free-textmate-notepad-styler-themes/)

deviant
یک شنبه 10 خرداد 1388, 12:52 عصر
بنده به برنامه های برپایه eclipse بسیار علاقه دارم.
شما هم حتما امتحان کنید.
مخصوصا AptanaStudio که خودش برپایه eclipse هستش.
هم از PHP به طور کامل پشتیبانی میکنه هم از فریم ورک های AJAX مثل jQuery ، YUI ، Dojo و ...
از امکانات خیلی خوبی که داره امکان Debug کردن کد هاست. من این امکان رو در این برنامه به طور خیلی عجیبی قوی دیدم.

sepehrkafar
یک شنبه 10 خرداد 1388, 18:12 عصر
منم با notepad++ راحت ترم اما NetBeans هم خیلی خوبه!

سپهر

I,Nobody
یک شنبه 10 خرداد 1388, 18:50 عصر
دوستانيكه جديداً به عدم اشاره به بعضي از اديتور ها معترضند، لطفاً توجه كنند كه اين تاپيك چه زماني ايجاد شده.

HAMRAHSOFT.IR
یک شنبه 10 خرداد 1388, 22:23 عصر
ببخشید لینک دانلود این برنامه هارا مزارید تا دانلود کنم

I,Nobody
دوشنبه 11 خرداد 1388, 08:13 صبح
ببخشید لینک دانلود این برنامه هارا مزارید تا دانلود کنم
به ابتداي تاپيك مراجعه كنيد

sepehrkafar
دوشنبه 11 خرداد 1388, 12:58 عصر
سلام
NetBeans یک IDE رایگانه اما آی پی ایران و تو سایت خودش واسه وانلود بستن اگه بخوای می تونی از لینک زیر دانلودش کنی

http://www.softpedia.com/get/Programming/Other-Programming-Files/NetBeans-IDE.shtml

سپهر

zoghal
سه شنبه 12 خرداد 1388, 08:16 صبح
من بیشتر ادیتور ها رو کار کردم، مخصوصا برای کار با فریم ورک ها و کلاس نویسی، هیچ کدوم مثل phpdesigner به حال نداد

ولی از حق نگذریم NetBeans برای جاوا و اچ تی ام ال و پی اچ پی معمولی خداست

alphabeta
سه شنبه 12 خرداد 1388, 11:20 صبح
از نظر من فقط dreamweaver