PDA

View Full Version : چند سوال در باره كار با php

afrashteh1
پنج شنبه 28 آذر 1387, 14:43 عصر
سلام دوستان .
چندتا سوال دربا ه php دارم اگه امكان داره به اين سوال ها پاسخ دهيد

1- من موقع وصل شدن به بانك از روش زير استفاده مي كنم ميگن اين روش از لحاظ امنيت اشكال داره خواستم بدونم چه اشكالي داره و تا چه اندازه سايت در خطره ؟

Mysql_connect("localhost","","")

2- من يه سايتي طراحي كردم كه در تمام صفحاتش از همين روش استفاده كردم ولي جواب نداد فكر كنم كه اشكال ار همين روش است آيا اشكال از كلمه localhost است اگه اشكال از اين كلمه است بايد از چه كلمه ديگه اي استفاده كنيم(بهتر بگم شما اگه قرار باشه يه سايتي طراحي كنيد كه بخواهيد اونو آپلود كنيد از چه روشي براي وصل شده به بانكتون استفاده ميكنيد )
3- نحوه ساختن نام كاربري و رمز ورود براي ان در mysql به چه شكليه ؟
4- امنيت يه مبحث بسيار مهم در طراحي وب سايت بخصوص سايت هاي مبتني بر بانك هست .آيا اين كار را بايد مدير سايت انجام داد يا فقط بستگي به سرور داره ؟ اگه مدير سايت بايد اين كار را انجام دهد لطف كنيد بگوييد براي انجام دادن اين كار من چه كارهايي را بايد انجام دهم منظورم اينه كه چه منابعي بايد در اين زمينه مطالعه كنم و آيا اصلا لازمه يا نه ؟
5- من اگه بخوام يه فروشگاه اينترنتي راه اندازي كنم كه مشتري بتونه از طريق بانك هايي از قبيل پارسيان وسامان و بقيه بانك هايي كه در اين زمينه فعاليت ميكنند پول خود را پرداخت كنند بايد چه كارهايي را انجام دهم (در حقيقت مدير سايت چه كارهايي را بايد انجام دهد و يه مشتري چه كارهايي)
6- قرار ه براي پروژه پايانيم يه سايت دانشگاه مجازي طراحي كنم چه دانشگاهايي در ايران سيستمشون به طور كامل مجازي هست (آدرسشو بدين ) و همچنين چه منابعي در اين زمينه وجود داره (كتاب يا e-book )

از لطف همه شما بسيار متشكرم
پاسخ دادن به همه اين سوال ها خــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــيل ي از مشكلات منو حل ميكنه .

terrorhell
پنج شنبه 28 آذر 1387, 15:09 عصر
<?php
$host = "localhost";
$user = "root";
$pass = "";
$db = "Database_Name";

$connect = mysql_connect($host,$user,$pass) or @die("Can Not Connect ! ");
$select_db = mysql_select_db($db,$connect) or @die ("Can`t Select Database");
?>

terrorhell
پنج شنبه 28 آذر 1387, 15:12 عصر
لوکال هاست به صورت پیش فرض User = root و پسورد هم نمیخواد اگر میخوای یوزر جداگانه بسازی از PHPMyAdmin برنامه ای که استفاده میکنی اینکارو بکن و تو همین سایت برای بهینه سازی دستورات SQL و امنیت نوشتن کد ها جستجو کنی چیزایی جالبی گیرت میاد

برای برقراری با سایر بانک ها هم اولین کار بستن قرارداد با بانک مربوطه است

afrashteh1
پنج شنبه 28 آذر 1387, 15:19 عصر
دوست عزيز موقع آپ كردن سرور را بايد همين localhost قرار بدم .

narsic
پنج شنبه 28 آذر 1387, 20:39 عصر
بله دوست عزیز باید لوکال هاست باشه (البته بعضی از سرورها از لوکال هاست استفاده نمیکند که بسیار معدود هستن اگه ارتباط برقرار نشد با هاستتون تماس بگیرید)
موفق باشید