PDA

View Full Version : اجرا نشدن C در ویندوز

atlantic_nights
جمعه 29 آذر 1387, 15:57 عصر
من در Windows Media Center . هر وقت C را به اجرا در می اورم , صفحه سیاهی به نمایش در امده و پس از 1 و 2 ثانیه نمایش صفحه سیاه , خارج می شود
الان هم Windows XP SP2 Final نصب کردم ولی باز هم , همان طور است
چه باید بکنم؟
ممنون از همه دوستانی که منو در این راه راهمایی خواهند کرد کمال تشکر دارم

MIDOSE
جمعه 29 آذر 1387, 23:07 عصر
دوست عزیز فکر کنم خیلی کلی گفتی ولی اونقدر که عقل ناقص من جواب می ده می گم
من ویندوزم هم سرویس پک دو است و فکر نکنم زیاد ربطی به ویندوز داشته باشه(البته ویندوز های موجود فعلی) ولی فایلی که روش کلیک می کنی چیه(اسمش) اصلا c++ کار می کنی یا سی معمولی اونم چه مدلی ولی فکر کنم تو کار سی باشی اگه مال بورلنده که باید تو محل نصب رو فایل اجرایی TC کلیک کنی.البته بذار تا دیگر اساتید هم بیان نظر بدن البته یکم بیشتر توضیح بدی بد نیست.

موفق باشی.

atlantic_nights
شنبه 30 آذر 1387, 14:53 عصر
TC ا(اسمش) برلند هم هست
قبل این که C رو نصب کنم نورتن رو نصب کردم می تونه اشکال از نورتن 2008 (King Of Program) باشه؟....
برنامه C رو فلش نصب کردم . روی یک سیستم دیگه جواب میداد روی سیستم من نه ....

MIDOSE
شنبه 30 آذر 1387, 18:10 عصر
اگه رو سیستم طرف نورتن نباشه بله احتمالش بالاست رو فلش بودنش مشکل نداره چون منم همین کار رو برای بعضی از برنامه هام میکنم راستی ایا اون طرفت خودش c داشته ؟ اینم بازم می گم اگه طرفت نورتن نداشته احتمالش هست حالا ببین چطوریاست. این که بعضی بعضی از برنامه ها باعث جلوگیری از اجرای برنامه ای دیگه بشن هست مخصوصا این ویروس کش ها(جهت اطلاع) و بعضی از برنامه های خاص ...
موفق باشی

atlantic_nights
یک شنبه 01 دی 1387, 20:32 عصر
سیستم مــــن:

M.B : Asus P5PL2
CPU : celeron 3 Intel
VGA: XfX Gforce Nvidia 1 G 9400
Ram : 512 King Stone

نورتن هم پاک کردم...
ولی فرقی نکرد
اخه اشـــــــــــــــــکال از چیه؟

MIDOSE
یک شنبه 01 دی 1387, 21:04 عصر
دوست عزیز به عقیده ی من سیستمت مشکلی نداره حتی با سیستم های پایین تر هم می شه کار کرد
(نمونش خودم) ببینم دوست عزیز شما بالا گفتی که رو سیستم دوستتون جواب داده ببینم ایا او خودش قبلا c داشته و ایا روی چند تا کامپیوتر تست کردی یا روی یکی؟
بازم اگه فایده نکرد بزار اساتید بیان.

atlantic_nights
یک شنبه 01 دی 1387, 21:17 عصر
دوست بنده C رو سیستمش نداشته.
برنامه روی سیستم دوستم و تمام کامپیوتر های دانشگاه تست شده و برنامه اجرا شده
فکر نکنم مشکل از برنامه باشه

SamaPic
یک شنبه 01 دی 1387, 21:51 عصر
با سلام خدمت دوست عزيز.
اين مشكل مربوط به سخت افزار نمي شود و آنطور كه از شواهد امر بر مي آيد مشكل نرم افزاري يا شايد هم بد افزاري است.
من يك راه كه به نظرم مي رسه اين است كه شما توربو را باز كرده و سپس خود برنامه را اجرا نماييد تا با كاهش قدرت عملكرد سيستمتان ايراد را برطرف نماييد.
البته لازم به ذكر است كه نرم افزار هاي ديگر ي چون دلفي و .... در عملكرد اين گونه برنامه ها بي تاثير نيستند.
آيا دلفي يا مايا در كامپيوترتان نصب است ؟

در ضمن آيا مي شود در مورد نوشته تان توضيح بفرماييد.

ممنون از همه دوستانی که منو در این راه راهمایی خواهند کرد کمال تشکر دارم

خدانگهدار.

Nima_NF
یک شنبه 01 دی 1387, 22:27 عصر
منظورتان از اجرا نشدن C ، اجرا نشدن کامپایلر C شما هست یا برنامه نوشته شده به زبان C ؟ (سوالتان باید این طور پرسیده شود)

اگر منظورتان کامپایلر هست که نباید زیاد تعجب کنید، کامپایلر Turbo C بسیار قدیمی و برای سال ها قبل است، نباید انتظار داشت به درستی با تمامی سیستم های جدید سازگار باشد.
تشخیص اینکه چرا این مشکل پیش می آید از راه دور و بدون دیدن آن امکان پذیر نیست.

پیشنهادی که من به شما می کنم این هست که به سراغ یک کامپایلر جدید بروید و با آن کار کنید، لیست کامپایلرها در همین بخش به صورت اعلان بیان شده است.

اگر همچنان می خواهید از TC استفاده کنید، از منوی start در run بنویسید cmd تا پنجره command prompt باز شود و سپس مسیر فایل اجرایی کامپایلر را وارد کنید، مثلا:

cd\
c:\TC.exe

یعنی برنامه را مستقیم از command prompt باز کنید تا خطای عدم اجرا یا اجرای صحیح آن را مشاهده کنید.

اگر هم منظور شما مورد دوم بوده، یعنی عدم اجرای برنامه نوشته شده به زبان C باز هم همان روش ذکر شده فوق را انجام دهید که اجرا می شود، یعنی در این حالت شما درانتهای در برنامه خود چیزی قرار نداده اید که از ورودی کارکتری بگیرید و برنامه بسته نشود. مانند getch و امثال آن. (اگر این مورد هست نشان می دهد سوال خود را بد پرسیدید، جمله اول):

#include<stdlib.h>
#include<iostream.h>
#include<conio.h>

int main (){

getch();
return 0;
}

atlantic_nights
دوشنبه 02 دی 1387, 13:36 عصر
ممنون از دوستان عزیز
مشکل بنده اجرا نشدن خود برنامه C در ویندوز بود. بنده در مسیر my computer/c/tc/bin/tc.exe می رفتم
روی ان دابل کلیک میکردم صفحه سیاهی به مدت 1 و 2 ثانیه به نمایش در می امد و خارج می شد
ولی..............

یک سوال این جا باقی می ماند با توجه به این که ویندوز را تازه نصب کردم و هیچ برنامه ایی بر روی آن نصب نبوده چرا برنامه اجرا نمی شد ؟ چرا برنامه از طریق داس اجرا شد ؟
این هم قابل ذکر است .... برنامه را در فلش کپی کردم...
در کامپیوتر های دیگر قابل اجرا بود !!!!!
مشکل از چه بوده ؟ ؟ ؟ !!!

بعد یک سوال دیگر : اگر به پاسخ سوالم رسیدم این تاپیک را پاک کنم؟ یا بگذارم باشد تا دیگران فیض ببرند؟

Nima_NF
دوشنبه 02 دی 1387, 15:07 عصر
فکر می کنم در بالا به قدر کافی توضیح دادم، اگر برنامه شما از کاربر ورودی نخواهد فورا بسته می شود، پس در انتهای برنامه هایتان باید یک ورودی خالی دریافت کنید مانند getch که در بالا مثال زدم.
به این شکل اگر برنامه ای فقط چیزی نمایش می دهد و getch و انواع ورودی دریافت نشود برنامه فروا اجرا و بسته می شود.

بعد یک سوال دیگر : اگر به پاسخ سوالم رسیدم این تاپیک را پاک کنم؟ یا بگذارم باشد تا دیگران فیض ببرند؟ پاک! این طوری که بعدا همه باید سوال خود را از فروم پاک کنند!
بگذارید باشد تا در آینده به آن ارجاع دهیم.

موفق باشید

atlantic_nights
دوشنبه 02 دی 1387, 17:10 عصر
باز هم تشکر از همه دوستان مخصوصا اقا نیما گل
منظور من از خود خود , برنامه C است . نه برنامه ابی که من نوشتم و خروجی دادم

MIDOSE
سه شنبه 03 دی 1387, 06:39 صبح
دوست عزیز باید ببخشی که خودم نتونستم بیام اینجا جوابتو بدم حالا که کارتون به سلامتی راه افتاد ببین دوست عزیز همونطور که جناب نیما فرمودند از راه دور نمی شه اظهار نظر خاصی کرد به نظر من شما باید خودتون ویژگی کامپوترتون یا ویندوزتون رو با کامپیوتر هایی که توانایی اجرا داشتند مقایسه کنید چون من ویندوزم مثل شماست و به راحتی برام قابل اجراست اینو خودتون باید متوجه شوید راستی کل هارد رو فرمت کرده بودی یا فقط ویندوز عوض کردی چون منم همچین مرضی به جون کامپیوترم بود که همین مشکل رو برای اغلب برنامه هام به وجود میاورد (البته مال دو ماه پیشه)و الان حل شده.در مورد تایپیک هم پاک نکنی بهتره چون دوستان دیگری هم که به این مشکل در اینده بر خواهند خورد می تونند استفاده کنند

khatere123
جمعه 23 فروردین 1392, 23:28 عصر
سلام من هم همین مشکل را روی ویندوز ایکس پی سرویس پک 3 دارم اگر مشکلتون حل شده من هم راهنمایی کنید ممنون.