PDA

View Full Version : گزارش گیری دینامیک تحت وب(دوستان نظر بدهند)

jannati
چهارشنبه 20 آبان 1383, 13:50 عصر
با سلام خدمت همه دوستان
من میخواستم در مورد گزارش گیری های تحت وب و مهمتر گزارش گیری دینامیک تحت وب بپرسم.دوستان هر اطلاعاتی دارند اینجا قرار بدن(البته جسارت نشه.نمیخوام تعیین تکلیف کنم.فقط میخوام یه همچین تاپیکی باشه و همه اطلاعات در زمینه گزارش گیری تحت وب یه جا جمع بشه.با اجازه آقای مهندس :oops: )
اگر ممکنه سوالات زیر رو جواب بدید:(البته به چندتا از این سوالا قبلا جواب داده شده.اما اگه همه یه جا باشه خیلی بهتره)
1-گزارش گیری تحت وب با چه نرم افزارهایی امکان دارد؟تحت چه شرایطی؟(در net. )
2-این گزارش گیریها در htmlیا aspچگونه است؟
3-با چه نرم افزارهایی میشود گزارش گیریها رو به صورت دینامیک و درزمان اجرا تهیه کرد؟(اصلا همچین چیزی تحت وب امکان داره؟)
4-آیا میشود با برنامه هایی که امکان دارد گزارشات دینامیک تولید کرد و بعد در وب استفاده کرد؟(اگر امکان دارد چطوری؟)

(راستش نمیدونم این سوال جاش اینجا هست یا نه؟ اگه جاش اینجا نیست قبلا از حضور مدیر محترم بخش معذرت میخوام :sorry: )

nematia
پنج شنبه 21 آبان 1383, 05:55 صبح
من یه نمونه با php درست کردم ( برای استفاده در AWT Conference Manager )
خیلی کار سختی نیست:
انتخاب بانک اطلاعات > انتخاب جدول > انتخاب فیلدهای مورد نظر به همراه عنوان و عرض هر یک > انتخاب برای چاپ یا مشاهده
می‌تونین با یه خرده کار بیشتر با جداول دیگه هم مرتبطش کنید.

Pooya_sh
جمعه 22 آبان 1383, 14:19 عصر
سلام
من و دوستانم در یکی از پروژه هایی که انجام دادیم برای اینکار از کریستال رپورت استفاده کردیم .واقغا کارش عالیه .گزارشهاش بسیار متنوعه و کار باهاش هم راحته من اینو بهت پیش نهاد می کنم.اگه خواستی ببینی نمونه کار رو یه سر برو به
http://kofi.kums.ac.ir/Reports/Reports.aspx (این صفحه گزارشهاست)
یا
http://kofi.kums.ac.ir(این هم خود سایت)
موفق باشی

Vahid_Nasiri
جمعه 22 آبان 1383, 16:37 عصر
نیازی به استفاده از کریستال ریپورت نبود (و نیست). تمام این گزارش ها (و بسیار پیچیده تر از اینها) با یک دیتاگرید ساده قابل تهیه است.

Pooya_sh
جمعه 22 آبان 1383, 17:08 عصر
اونکه بله ولی نمودار هاشو چی کار می کردم؟ :گیج:

Vahid_Nasiri
جمعه 22 آبان 1383, 20:52 عصر
کامپوننت رسم نمودار جمع و جور برای اینکار زیاد است. نیازی نیست کریستال ریپورت را صرفا بخاطر رسم نمودار بکار گرفت.

Pooya_sh
جمعه 22 آبان 1383, 23:47 عصر
آره حق با شماست ولی خب اشکال استفاده از کریستال ریپورت چیه تو همچین کیسی :گیج: ؟

jannati
شنبه 23 آبان 1383, 07:53 صبح
با سلام
فکر نمیکنم دیتاگرید همه نیازها رو پاسخگو باشه. اگه بخواهیم یک سری گزارشات بدون جدول داشته باشیم (مثلا نام و نام خانوادگی فرد را در یک خط و زیر اون مشخصات پرسنلی را داشته باشه که به صورت 2-3خط باشند)دیگه نمیشه از دیتا گرید استفاده کرد.
جناب پویا میشه یه کم راجع به استفاده از کریستال ریپورت در asp.netتوضیح بدید.چون من قبلا هر کاری کردم نتونستم از کریستال ریپورت تو .net.استفاده کنم. :(
http://www.barnamenevis.org/forum/viewtopic.php?t=3254&highlight=
اگه به لینک بالا یه نگاه بندازی اشکال منو متوجه میشی......

Farhad.B.S
شنبه 23 آبان 1383, 11:13 صبح
فکر نمیکنم دیتاگرید همه نیازها رو پاسخگو باشه. اگه بخواهیم یک سری گزارشات بدون جدول داشته باشیم (مثلا نام و نام خانوادگی فرد را در یک خط و زیر اون مشخصات پرسنلی را داشته باشه که به صورت 2-3خط باشند)دیگه نمیشه از دیتا گرید استفاده کرد.

شما میتونید به راحتی یک User Control مطابق با نیازهاتون ایجاد کنید و سپس اون رو داخل
یکی از ستون های دیتاگرید قرار بدید.
:wise1:

Vahid_Nasiri
شنبه 23 آبان 1383, 11:24 صبح
بله. :موفق:

برای حالت فوق:

یک ستون تمپلیت به دیتاگرید اضافه کنید
سپس فرم مورد نظر را با table و Label ها طراحی کنید (که می شود DataGridItem جدید).
سپس به این لیبل ها بایند کردن فیلد مورد نظر را نسبت دهید (از همان روش dataBinder.eval معروف)
داده ها را به دیتاگرید با شرط مناسب بایند کنید
به صورت خودکار فقط یک سطر (براساس کوئری شما) نمایش داده می شود که این خواص را دارد
1- فرم شما را کامل نمایش می دهد
2- نیازی به سربار اضافی کریستال ریپورت ندارد
3- بسیار سریع است
4- ایده ای است که همه جا قابل تعمیم است.

موفق باشید

jannati
دوشنبه 25 آبان 1383, 09:23 صبح
شما میتونید به راحتی یک User Control مطابق با نیازهاتون ایجاد کنید و سپس اون رو داخل
یکی از ستون های دیتاگرید قرار بدید.
دوست عزیز آیا میتونم UseControlرا Runtimeبسازم؟(چون گزارش گیری دینامیک هست و کاربر باید بتونه فیلدهای گزارش و مکانشونو در زمان اجرا تعیین کنه و تمام مشکل هم همینه :گیج: :( )

Farhad.B.S
دوشنبه 25 آبان 1383, 22:16 عصر
دوست عزیز آیا میتونم UseControlرا Runtimeبسازم؟
بله ، و البته پیچیدگی های خاص خودش رو داره .
همینطور میتونید کنترلی ساده تر داشته باشید که با ست کردن پراپرتی های در دسترس ،
نحوه نمایش فیلد های مختلف رو کنترل کنید.