PDA

View Full Version : ساخت گزارش برای برنامه طراحی فاکتور

final fantasy
شنبه 30 آذر 1387, 23:31 عصر
:عصبانی++::عصبانی++::عصبانی++:
:گریه::گریه::گریه:
:افسرده::افسرده::افسرده:
سلام
خسته شدم ازبس این ور و اون ور دنبال مطلب گشتم و هیچی پیدا نکردم
التماس میکنم به من کمک کنید
من میخوام یک گزارش رو توری بسازم که قابل تغییر باشه
همنطور که گفتم این نرم افزار برای ساخت فاکتوره و باید طوری باشه که کاربر در زمان اجرای برنامه به راحتی بتونه هرچی میخواد روی گزارش انجام بده اندازه صفحه تایین کنه یک متن دلخواه رو در جای دلخواه بذاره با Font دلخواه و برای هر ستونی که خواست فیلتر بذاره و اگر ستونی عددی بود بتونه در یک حاصل جمع یا هرچیز دیگه اون رو بدست بیاره و غیره و از همه مهم تر اینکه بتونه انتخاب کنه که چه ستون هایی از یک تیبل در ریپورت نمایش داده بشن و....
اگه میتونید کمک کنید تا من این رو بسازم
اگه نمیتونید بگید تا من برم خودمو از بالای ساختمون پرت کنم پایین
با زم التماس میکنم کمکم کنید

esfahanitg
سه شنبه 03 دی 1387, 14:02 عصر
سلام
اصلا نياز نيست كه شما خودتون رو از بالاي ساختمان پرت كنيد.ببينيد شما چيز هاي مختلفي رو تو اين 1 سوال پرسيدين. به نظر من بهتر هم تك تك بپرسيد و هم تك تك جستجو كنيد.مثلا براي دسترسي به قسمت هاي مختلف گزارش و دسترسي به اون ميتونين اين لينك رو ببينين
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=647241
به هر حال كاري كه ميخايد بكنبن در حد 1 گزارش ساز پويا است و به حد كافي اذيت ميكنه واسه همين بهتره اگه تازه كار هستيد سعي كنين كم كم روش كار كنيد .مثلا فعلا ميتونين اين قسمتش رو كار كنيد كه ميخاين طرف هرچي دوست داره رو گذارش بنويسه:خوب ساده ترين كار استفاده از پارامتر هاست.تغيير اندازه صفحه رو هم ميتونين با همون بحثي كه بالا لينك دادم پيگيري كنيد. به هر حال از هر روشي بهتر اون هستش كه اول مسئله خودتون رو كوچيك كنيد.

final fantasy
چهارشنبه 04 دی 1387, 19:19 عصر
تا حالا کجا بودی عزیز چقدر من منتظر موندم
حالا شما که لطف کردین میتونید بگید چه جوری میشه یک کنترل به کریستال اضافه کرد ؟

final fantasy
پنج شنبه 05 دی 1387, 09:00 صبح
دوست من دیگه رفتی کمک بیشتر

esfahanitg
جمعه 06 دی 1387, 18:27 عصر
بهتر اين تاپيك رو پيگيري كني :
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=16619

morva14
چهارشنبه 11 دی 1387, 02:43 صبح
برای این کار باید یک گرید داشته باشید که تمام ستون های شما رو نمایش بده یعنی هرسطر در گرید دارای چندین ستون از جمله font , visible ,color , چینش و اینکه حاصل جمع داره یا نه است و این سطر با چندین ستون مشخص کننده یک ستون در گزارش میباشد. پس شما باید یک کلاس داشته باشید برای ستون ها که دارای پراپرتی های بالا است یعنی کاربر هرکدوم از ستون های گرید رو تیک یا تغییر داد (بسته به نوع ستون) در پراپرتی های کلاس اعمال بشه . یک کلاس هم میخوای برای ساخت تمام بند ها و آبجکت های گزارش . در این کلاس هرکدوم از ستون ها اگر پراپرتی visible شون true بود آبجکت مورد نظر ساخته میشه.

unique1984
چهارشنبه 11 دی 1387, 09:38 صبح
سلام
این نمونه فکر کنم به درد قسمت آخر سوالتون بخوره.

از همه مهم تر اینکه بتونه انتخاب کنه که چه ستون هایی از یک تیبل در ریپورت نمایش داده بشن و....

البته توی سایت هم بود.