PDA

View Full Version : می خوام با یوزر و پسورد به ویندوز xp من کانکت بشن

Developer Programmer
جمعه 22 آبان 1383, 19:17 عصر
باید ویندوز xp خود رو طوری تنظیم کنیم که فردی با داشتن یوزر و پسورد به ما کانکت شود و از امکانات web که iis در اختیارش میذاره استفاده کنه...
اما من گزینه ای رو که بتونم incomming calls رو قبول کنم رو در connection پیدا نمی کنم ... کجاست؟ :گیج:

پریسا نامدار
چهارشنبه 27 آبان 1383, 00:57 صبح
1-در قسمت Network Connction بر روی گزینه Create a new conection کلیک کنید .
2-در پنجره Create a new conection Wizard گزینه Set up an Advanced conncetion رو انتخاب کنید.
3-در پنجره بعد گزینه Accept incoming connection رو انتخاب کنید.
4-در پنجره بعد مودم خودتون رو انتخاب کنید.
5-در پنجره بعد Radio Button ئ Do not allow ... را در حالت که گزینه پیش فرض هم هست انتخاب و بر روی دکمه Next کلیک کنید.
6-در پنجره بعد یک User جدید اضافه کنید .(مثلا User:test Pass:test ).
7-در پنجره بعد بر روی گزینه Internet Protocol (TCP/IP دابل کلیک کنید و در پنجره باز شده در قسمت TCP/IP address ass... بر روی Radio Button : Specify TCP/IP Address کلیک کنید.
8-در دو ادیت باکس فعال شده یک Range مشخص رو وارد کنید (اگر کارت شبکه دارید و برای اون مثلا IP 192.168.0.1 رو ست کردید نباید اولین Ip با IP کارت شبکه یکسان باشه چون به خود شما که سرور هستید تعلق میگیره) و به طور مثال From رو میزنیم 192.168.0.4 و To رو میزنیم 192.168.0.5 (این 192.168.0.5) به کامپیوتر متصل شونده تعلق میگیره(اگه بیشتر از یه کامپیوتر باشن باید قسمت چهارم To رو بیشتر بزنید . مثل 192.168.0.9 که با این کار میشه 5 تا کامپوتر وصل بشن که البته باید 5 تا مودم و 5 خط آزاد هم براشون مهیا باشه{اگه بخوان بطور همزمان وصل بشن}).
9-با زدن دکمه Ok به پنجره اصلی برگردید و با زدن دکمه Next همه چیز تمومه!!!!!!!!!!!.
حالا از این جا به بعد هرکی به تلفن شما Dial کنه Incoming call بصورت اتومات شروع به اتصال میکنه.
به همین سادگی.
:flower: :flower: :flower:

Developer Programmer
چهارشنبه 27 آبان 1383, 09:33 صبح
:wise2: یه امتحانی بکنم و نتیجه رو بگم ... ممنون

پریسا نامدار
چهارشنبه 27 آبان 1383, 12:29 عصر
خواهش میکنم .
:wink:

Developer Programmer
چهارشنبه 27 آبان 1383, 19:02 عصر
دوست گرامی به خاطر اصرار استاد... ویندوز 2003 سرور نگارش استاندارد رو نصب کردم (کارت شبکه من onboard است )
حالا چند مشکل دارم که آنها رو در تصاویر می بینید خواهش مندم کمک کنید...

Gladiator
جمعه 29 آبان 1383, 14:24 عصر
اون IP : 119.208.21.223 چیه ؟ خودت ست کردی ؟

Developer Programmer
جمعه 29 آبان 1383, 19:41 عصر
اون IP : 119.208.21.223 چیه ؟ خودش اومده هرچی پاک میکنم دوباره ظاهر میشه

Gladiator
جمعه 29 آبان 1383, 21:55 عصر
سلام ؛

این کامپیوتر به شبکه وصله ؟ یعنی کارت شبکش فعاله ؟

اول کارت شبکه این سیستم رو به هاب متصل کن و بعد بروی همون IP که توی تصویر مشخصه رایت کلیک کن و بعد گزینه Properties رو انتخاب کن ٬ حالا برو به تب Advanced و کلید Bindings رو کلیک کن IP Address اصلی کامپیوترت رو اونجا میبینی که یک Check Box کنارش داره اونو تیک بزن و تایید کن .

در مورد بقیه مشکلاتت هم بعدا میام سراغت :mrgreen: باز هم از این مشکلات داشتی بگو سوژه های خوبین :kaf:
موفق باشی .

Developer Programmer
شنبه 30 آبان 1383, 10:12 صبح
این کامپیوتر به شبکه وصله ؟ یعنی کارت شبکش فعاله ؟
گلی جان این کامپیوتر شخصی منه که در منزله و هیچ کابلی به کارت شبکه وصل نیست :sad2: چون کامپیوتر دیگری وجود نداره که بهم وصل بشن... :mad:

برنامه نویس جوان
شنبه 30 آبان 1383, 21:31 عصر
سلام

شما اینجا نیازی به DHCP ندارید اصلا چرا نصب کردید؟ دلیل خاصی هست ؟
شما بالاخره Incoming Connection رو تعریف کردید؟ حتما می خواید سرور از طریق DHCP به کلاینتها IP بده اگر منظورتون این هست که باید یک IP خودتون به DHCP سرورتون اختصاص بدید این IP که هی پاک می کنید دوباره میاد احتمالا مال وصل شدن به اینترنت هست. شما یک IP غیر معتبر در اینترنت باید به DHCP سرورتون اختصاص بدید اما اگه واقعا نیازی به DHCP نیست می تونید رنج IP اختصاص بدید مشکلی هم پیش نمیاد.
حتما توضیحات لازم رو بنویسید.

موفق باشید.

Developer Programmer
شنبه 30 آبان 1383, 22:31 عصر
باور بفرمایید من تا حالا با تنظیمات شبکه ور نرفتم هرچی هم که نصب کردم و تست کردم از آموزشهای گلی جون برداشتم :wink:

برنامه نویس جوان
دوشنبه 02 آذر 1383, 14:32 عصر
سلام

شما می خواین با مودم از هر کامپیوتری بشه به کامپیوتر شما که مثلا در خانه یا اداره هست وصل شد درسته؟

اگه اینه که اول باید incoming connection رو روی کامپیوتری بسازی که می خوای به اون وصل بشی. از network and dail up connection می ری وارد ویزارد میشی و میسازی اونجا یک یوزر و پسورد هم میدی (هر چی میتونه باشه) برای IP هم تنظیم کن که خودش رنج IP بده مثلا از 192.168.10.1 تا 192.168.10.10 (بستگی به تعداد کامپیوترهایی داره که میخاید به کامپیوتر مذکور وصل بشه) بعد دیگه کار تمومه شما در کامپیوتر دوم یه network connection میسازی با همون یوزر و پسوردی که تعریف کردی و با همون شماره تلفنی که کامپیوتر اول به خط تلفن وصله وصل میشی حالا میتونی از سرویسهای اون یکی استفاده کنی حالا هر سرویسی می تونه باشه مثلا وب سرور یا میل سرور یا فایل سرور یا هر چی دیگه
اگر منظورتون این نیست که ببخشید خیلی حرف زدم :sorry:
موفق باشید.

Developer Programmer
دوشنبه 02 آذر 1383, 17:38 عصر
کاملا درست بود از کمکتون هم ممنون و متشکر

p_frce
چهارشنبه 04 اردیبهشت 1387, 16:10 عصر
با سلام.
درسته این تاپیک قدیمیه ولی سوال من هم مربوط به همین موضوعه.
من کارهای گفته شده رو انجام دادم.حالا یه کامپیوتر دارم که incoming connection رو قبول می کنه.
یه کامپیوتر هم به اون از طریق مودم ( شماره تلفن ) وصل میشه.
روی کامپیوتر مقصدم IIS رو راه انداختم.
حالا تو address bar کامپیوتر مبدا باید چی بنویسم تا مثلا به ftp کامپیوتر مقصد دسترسی داشته باشم.

whitehat
چهارشنبه 04 اردیبهشت 1387, 16:28 عصر
از ادرس IP استفاده کنید . آدرس به نحوه پیکربندی شما بستگی داره مثلا برای صفحه ای که در کامپیوتر مبدا وجود دارد می توانید به صورت زیر عمل کنید

http://192.198.0.1/sitedir/index.htm
که IP مقصد و سایر مشخصات مسیر آن هستند

p_frce
چهارشنبه 04 اردیبهشت 1387, 16:37 عصر
ممنون از راهنماییتون.
ولی این IP که گفتید رو من ندارم.(یعنی من IP Valid ثبت شده ندارم).
و این دو کامپیوتر، دو کامپیوتر مستقل هستند.با دو خط تلفن، یکی در مبدا و دیگری در مقصد.

p_frce
سه شنبه 10 اردیبهشت 1387, 11:30 صبح
با سلام.
الان این connection برقراره.دو تا کامپیوتر همدیگه رو ping هم میکنند.
IP کامپیوتری که incoming connection رو داره 192.168.10.19 و کامپیوتری که call میکنه 192.168.10.20 هستش.
ولی مشکلی که دارم اینه که تو کلاینت نمیتونم ftp سرور رو ببینم.
ممنون میشم.

whitehat
سه شنبه 10 اردیبهشت 1387, 12:51 عصر
خروجي دستور زير چيه ؟(به ترتيب دستوران را در Command Prompt وارد كنيد)

ftp
open yourServerIP
در ضمن فايروال خود را چك كنيد كه پورت ftp بسته نباشد

p_frce
دوشنبه 16 اردیبهشت 1387, 08:35 صبح
ممنون از راهنماییتون.
مشکل از firewall بود که حل شد.
الان وقتی به کامپیوتر مقصد زنگ میزنم، incoming connection اتوماتیک بعد از 2 زنگ ( two rings ) به تماس جواب میده.
امکانش هست که این تعداد رو تغییر داد؟ چون تو تنظیمات مودم چیزی ندیدم.

behnam11
سه شنبه 18 فروردین 1388, 20:43 عصر
آقا من دير رسيدم ولي لطفا يه كمكي بكنيد.
من با اين روش كانكت ميشم ولي هر folder كه share مي كنم طرف مقابلم نميبينه!
اصلا توي workgroup هم نمي بيبينيم هم ديگه رو!
ايترنت هم نمي تونم شير كنم
با تشكر