PDA

View Full Version : برنامه نویسی port usb با اسمبلی

mnajafi
شنبه 23 آبان 1383, 09:35 صبح
man mikhom ye barname raje be kontrol port usb ba estefadeh az assembly benevisam.agar kasi raje be mantegh webcam ha etelae dare komak kone.
ba tashakor :گیج:

MSK
جمعه 06 آذر 1383, 10:39 صبح
فکر میکنم برنامه نویسی تمام قطعات جانبی کامپیوتر به شماره پورت منتهی میشه؟

پس تو اگه شماره پورت رو پیدا کنی تغریبا مشکلت حله.

mnajafi
شنبه 07 آذر 1383, 11:57 صبح
مشکل همین جاست که1.ادرس port usb رو ندارم .
2.با اسمبلی تحت dos نمی شه تحت win کار کرد.البته تا حدودی مشکلم حل شده تقریبا می تونم web cam رو با اسمبلی کنترل کنم .اگه جواب داد ارسال می کنم.
:)

fatemeh00
شنبه 18 آذر 1385, 15:11 عصر
با سلام به دوستان
من یک پروژه برنامه نویسی با اسمبلی دارم با عنوان انتقال اطلاعات از کامپیوتر به 8051 با استفاده از پورت usb
لطفا به من کمک کنید.
با تشکر

madmajid
دوشنبه 27 آذر 1385, 14:56 عصر
با سلام
یک سری به این رفیق زحمتکشمون بزن .
ایشون تراشه ای معرفی کرده اند که واسط USB می باشد و می توانند کمکهای شایانی
در این مورد بنمایند .
http://aminelec.persianblog.com

mahmood3d
دوشنبه 17 خرداد 1389, 16:48 عصر
سلام دوستان
با اینکه می دونم زمان ارسال این پست ها خیلی وقت پیش بوده ولی چون دیدم مطلبی قبلا در این مورد باز شده گفتم سؤالم رو اینجا بپرسم.
من می خوام 2 تا کامپیوتر رو با استفاده از پورت USB به همدیگه وصل کنم و بین کامپیوتر ها داده رد و بدل کنم. دوستانی که شماره وقفه این پورت رو می دونن لطف کنن اینجا بزارن.
اگه کار خاصی برای کار با این پورت نیازه انجام بدم هم لطف کنین بگین.

mahmood3d
جمعه 21 خرداد 1389, 22:18 عصر
سلام
کسی نبود اینجا جوابم رو بده؟ یا باید یک تاپیک جدا درست کنم تا جواب بگیرم؟؟؟؟؟ :متفکر:

tdkhakpur
جمعه 21 خرداد 1389, 23:51 عصر
چه لزومی داره با اسمبلی این کار رو انجام بدید؟
ولی در حالت کلی استفاده از usb برای سیستم دیسکی مانند داس تقریبا مشکله و باید درایور مربوطه نصب شه و بعد از ان با توجه به شماره پورت داده ها را مانند سایر الگوریتم ارسال داده به پورت - ارسال انجام بگیرد.
ولی اگر داخل ویندوز این کار را میخواهید انجام بدید میتوانید از API موجود داخل dll زیر استفاده کنید.
البته این کار باید با توجه به برنامه های اسمبلی در فرمت 32 انجام بگیرد.

mahmood3d
سه شنبه 01 تیر 1389, 20:33 عصر
چه لزومی داره با اسمبلی این کار رو انجام بدید؟
ولی در حالت کلی استفاده از usb برای سیستم دیسکی مانند داس تقریبا مشکله و باید درایور مربوطه نصب شه و بعد از ان با توجه به شماره پورت داده ها را مانند سایر الگوریتم ارسال داده به پورت - ارسال انجام بگیرد.
ولی اگر داخل ویندوز این کار را میخواهید انجام بدید میتوانید از API موجود داخل dll زیر استفاده کنید.
البته این کار باید با توجه به برنامه های اسمبلی در فرمت 32 انجام بگیرد.

حتما باید با اسمبلی این کار رو انجام بدم. آخه یک قسمتی از پروژم هست و ارتباطش باید از طریق USB باشه. اگه میشه راهنمایی کنید که از درایور ها چطوری میشه استفاده کرد و این درایور ها رو چطوری میشه پیدا کرد و داده انتقال داد؟
اگه میشه یک رفرنس جامعی در این مورد معرفی کنید خوب میشه. (می دونم فارسی پیدا نمیشه انگلیسی هم باشه خوبه)