PDA

View Full Version : Crack me برای Access

Ali_Fallah
یک شنبه 01 دی 1387, 22:11 عصر
به پیشنهاد آقای پیروز مهر انشاء ا... مبحث جدیدی شروع خواهیم کرد.
در برنامه ضمیمه ای که قرار دادم توضیحات بیشتر در فرم اصلی آمده

از برنامه استفاده کرده و نظر خود را اعلام نمائید...
موفق باشید...

serojjamali
دوشنبه 02 دی 1387, 00:33 صبح
با سلام
برنامه ظاهرا به یه اکتیو ایکس نیاز داره

serojjamali
دوشنبه 02 دی 1387, 00:33 صبح
به
Set db = CurrentDb()
گیر میده

HAMRAHSOFT.IR
دوشنبه 02 دی 1387, 08:14 صبح
کاربران محترم
فایل را به صورت MDE روی سایت قرار دهید . در غیر اینصورت فاقد کوچکترین ارزشی میباشد , بعد از شکسته شدن سیستم ارائه شده , اقدام به قرار دادن فایل با فرمت MDB کنید و در صورت نیاز توضیحات تکمیلی را ارائه نمایید

ببخشيد ميشه در مورد اين موارد قرمز بيشتر توضيح بديد

smhnoor
دوشنبه 02 دی 1387, 11:54 صبح
با سلام و تشكر از ايجاد اين تاپيك
روش خوبي است. من جزئيات كارتان را نمي دانم ولي با trace قطعه كد مربوط به فرم رجيستري برنامه؛ نام شركت و كد فعال سازي كه بايد وارد شود؛ مشخص مي شود.

Ali_Fallah
دوشنبه 02 دی 1387, 18:30 عصر
دوستان دیگر استفاده نکردند؟
فکر کنم بهمین صورت هم امکان شناسایی کد عبور و... سخت باشه ...
---
این برنامه را مدتها قبل از طریق جستجو در شبکه پیدا کردم ...

nabeel
دوشنبه 02 دی 1387, 21:45 عصر
سلام
متاسفانه ظاهراً نتونستم در خصوص آموزش مبانی اولیه امنیتی Access در تاپیک مربوطه موفق بوده باشم
از دوستام میخوام که یکبار دیگه به اون اصول ساده نگاهی بندازن تا دچار انحرافی بیشتر از این چه که رخ داده نشید .
دل شكسته عزیز , از شما دیگه انتظار نداشتم . با 450 پست که مطمئناً نشان از دوره کارکرد زیاد شما داره دیگه بعیده که اون بخشهای تاپیک رو به صورت قرمز بنویسید . و درخواست توضیح بیشتری رو در این رابطه داشته باشید

بر حسب وظیفه و به جهت جلوگیری از تفسیرهای بعدی نکات درخواستی رو توضیح میدم .

در غیر اینصورت فاقد کوچکترین ارزشی میباشد

ابتدا لازمه اشاره ای کوتاه به این نوع پاسخگویی خودم در تاپیکها داشته باشم تا احیاناً کدورتی بین من و دوستا ایجاد نشه
هدف من از به کار بردن اینجور واژه هایی , مطلقاً تخریب شخصیتیه ID هیچ یک از دوستان نیست , بلکه تنها به نوعی اشاره به شدت نقص وارده داره . همین و بس

با این مقدمه به نقص وارده اشاره میکنم :

هدف از پیشنهاد ایجاد این تاپیک این بوده تا دوستان خودشون به نحوه کارکرد سیستم قفل پیشنهادی پی ببرن نه اینکه سورس برنامه از همون ابتدا در اختیار همه قرار بگیره , این کار دقیقاً مصداق اینه که :
کلید در خونتون رو بدید به یه دزد و بعد بهش بگید که بره در رابطه با نحوه ورود به خونه تحقیق کنه و نظر بده !!!!!؟؟؟ ( شما باشید در این حالت از دیوار میرید بالا ! )
فرمت MDB اگه در تاپیک مربوطه ملاحظه کرده باشید , هزار ویک دونه از این کلیدا داره . عملاً الگوریتم به کار رفته واضح و آشکاره .
امیدوارم با این توضیحات , موضوعی به این سادگی مرتفع شده باشه .

توصیه :
ببینید بچه ها اگه قرار باشه که بدون حتی کوچکترین بررسی و تحقیق و تلاشی توی این تاپیک نظر بدید , ادامش ندید بهتره .
هدف تنها ارسال یک تاپیک و در ادامه اون افزایش تعداد ستاره ها نباشه . هر ستاره ارزش خاص خودش رو داره که باید با سعی و تلاش بدست بیاد . با ارسال تاپیکهایی که خیلی از اونها رو میشه در قالب یه پیغام خصوصی رفع و رجوع کرد , حجم تاپیک رو به صورت فزاینده و غیر منطقی زیاد نکنیم .

در پایان دو چیزو از دوستان خواستارم :

- آقای فلاح فایل رو مجدداً در فرمت MDE آپلود کنید
- خود دوستان در صورتی که صلاح میدونن خودشون تاپیکهایی که فکر میکنن قابله حذف هستش رو حذف کنن ( در حد پیشنهاد عرض میکنم و یه خواهش ) و با اینکار حس همکاری بیشترشون رو با کسایی که به دنبال مطالب مفید هستند رو به اشتراک بذارن

با تشکر چند باره از دوستانی که به توصیه های نه چندان مورد پذیرش من توجه میکنن
موفق باشید و در انتظار یک Crack Me هدفمند که مطمئناً با اشتراک جمعی به این نتیجه دست پیدا میکنید

Ali_Fallah
سه شنبه 03 دی 1387, 21:31 عصر
خب
احتمالاً فایل اولی زیاد طرفدار نداشت!
فایل دوم نیز به گونه دیگری است
این برنامه جهت اجرا نیاز به یک فایل کمکی دارد !
بهتر است برنامه را امتحان کنید...
در ادامه فایل کمکی را نیز در اینجا قرار می دهم

e601
چهارشنبه 04 دی 1387, 19:45 عصر
خباحتمالاً فایل اولی زیاد طرفدار نداشت!فایل دوم نیز به گونه دیگری استاین برنامه جهت اجرا نیاز به یک فایل کمکی دارد !بهتر است برنامه را امتحان کنید...در ادامه فایل کمکی را نیز در اینجا قرار می دهم

با سلام
جناب فلاح من تونستم قفل رو بشکونم و بدون فایل کمکی وارد برنامه بشم...

تصویر صفحه ورودی رو هم در زیر قرار میدم

Ali_Fallah
چهارشنبه 04 دی 1387, 20:05 عصر
با تشکر
چه خوبه که نحوه این کار را هم برای سایر کاربران توضیح بدهید
----
توضیح بدهید که نیاز به چه چیزی داشت و مهم تراینکه چطور این کار را انجام داده اید
البته این تصویری که شما ضمیمه کردید و من هم دیدم احتمالا شما از برنامه Mde Unlocker استفاده کردید(حدس وگمان ) که این برنامه فقط فرمها را بازیابی میکند و کاری به کد ندارد
شما باید ببینید که من از چه کدی استفاده کردم...

e601
جمعه 06 دی 1387, 16:45 عصر
با سلام
بله درسته من از همون برنامه استفاده کردم. این برنامه فقط فرمها رو با کنترلها نشون میده و ماژولهای VBA رو حذف میکنه...

nabeel
جمعه 06 دی 1387, 18:59 عصر
سلام

ظاهراً هیچ خبری نیست ! انتظار هم کافیه .

یه فایل با اسم graph.dll در داخل مسیر Windows ایجاد کنید و برنامه رو اجرا کنید !

قدرت قفل اعمال شده : 2
تمهیدات در نظر گرفته شده جهت جلوگیری از شکسته شدن قفل : 0
ابزار مورد استفاده : Notepad !!

چک نمودن قفل در داخل رویدار On Open یا On Load میباشد , پس ابتدا به دنبال رویدار و سپس دستورات موجود در داخل آن بگردید .

دوستان عزیز به توصیه های من در تاپیک قبلی توجه کنید . یه فایلی روی سایت قرار بدید که یه کم جنبه کاربردی داشته باشه ( هر چند در حد خیلی کم )
مثلاً یه فایل ثبت شماره تلفن .
بعد توی اون با اتکاء به قفل یه مقدار روی قابلیتهای خود برنامه هم محدودیت ایجاد کنید . قراره که فرصتی رو برای تست نرم افزار به کاربر بدید نه اینکه ...

با تشکر از توجه شما دوستان به کلیه عرائض بنده .

Ali_Fallah
جمعه 06 دی 1387, 20:27 عصر
با تشکر از آقای پیروز مهر
این برنامه خیلی ساده بود و شما با ابزاری خاصی که احتمالاً در اختیار همه نیست یا بروش خاصی که خیلی ها نمیدانند و خلاصه نمیدانم چه جوری! موفق به انجام اینکار شدید.
حالا اگر ممکنه قفل اون برنامه اول را که با سورس ضمیمه کرده بودم بشکنید..(رمز عبورش را پیدا کنید)
موفقیت همگی آرزوی من است
---------------------------------
در آینده ، یک برنامه فوق العاده کاربردی جهت استفاده محدود در اینجا قرار خواهم داد
بقیه دوستان هم همکاری کنند
----
آقای پیروز مهر الوعده وفا
لطفاً چگونگی عبور از قفل را هم برای بقیه توضیح بدهید

nabeel
جمعه 06 دی 1387, 20:41 عصر
ضمن سلام

متاسفانه باید اعلام کنم که نتیجه احتمال شما عدد صفر هستش .
من از ابزار مخصوصی استفاده نکردم . به پاسخ من در تاپیک قبلی توجه نکردید , اسم ابزار رو نوشتم Notepad ویندوز

تصویری هم که ضمیمه شده مربوط به همون فایل شماست وقتی که با Notepad بازش کردم ، همین و بس .

توی تصویر ضمیمه دقت کنید , به دنبال رویدار On load گشتم و دستورهای بعدیش رو دنبال کردم به همین سادگی !
در خصوص فایل اولی هم باید بگم که هدف از ایجاد این تاپیک این نبوده که دوستان درست کنن و من بشکنم !
هدف اشتراک جمعی بوده و بس !

nabeel
جمعه 06 دی 1387, 20:51 عصر
سلام مجدد

این هم فایل کرک شده دومی

یه یادآوری : برای رسیدن به یه فایل کرک شده به تعداد راههای رسیدن به خدا !!! , راه وجود داره .

فایل اول اصلاً نیاز به تحلیل کد نداشت , در داخل ماکرو Autoexec بخش Runcode رو حذف کنید
فایل به همین راحتی غیر مسلح میشه !!

قدرت قفل اعمال شده : 0
ابزار مورد استفاده : به هیچ گونه ابزاری نیاز ندارد !

با تشکر مجدد .

Ali_Fallah
جمعه 06 دی 1387, 21:04 عصر
آقای پیروز مهر با تشکر از شما
عرض کنم که هدف من پیدا کردن رمز عبور خواسته شده بود ، نه اینکه ماکرو را حدف کنین
اگر بجای ماکرو ، کد نوشته میشد آونقت چی ؟
اگر دقت کرده بودین من از ابتداء برنامه را با سورسش گذاشتم که شما یا بقیه دوستان بتوانند رمز را پیدا کنند...

nabeel
جمعه 06 دی 1387, 21:17 عصر
سلام آقای فلاح

هدف من فقط دور زدن قفل اون هم به ساده ترین راه ممکنه !

متاسفانه فرصت اینو ندارم که بخوام هر چی که نوشته میشه رو قفلش رو بشکنم , فقط میخواستم به بقیه ایده بدم .
در خصوص قفل شما ( دومی رو عرض میکنم )
- هیچ نیازی به بازیابی الگوریتم ندارم , در واقع اصلاً لزومی به انجام اینکار وجود نداره . آدم وقتی برای خورن غذا قاشق هست با بیل که غذا نمیخوره عزیز جان .

من همیشه غذامو با قاشق میخورم , از ادب به دوره که به دوستامون برای خوردن غذا بیل بدیم یا بیل رو توصیه کنیم !!! ( میترسم یه بار مزه غذا خوردن با بیل بره لای دندونم و اونوقت دیگه .... )

موفق و موید
و در انتظار همکاری بقیه دوستان

nabeel
جمعه 06 دی 1387, 23:03 عصر
سلام مجدد

رمز عبور در هر دو فیلد al میباشد
از هیچ ابزاری استفاده به عمل نیومده , به همون سادگی که اطلاعات رو ذخیره میکنید به همون سادگی هم اطلاعات رو میشه خوند .

با تشکر

مهدی قربانی
شنبه 07 دی 1387, 22:40 عصر
سلام
آقا نبيل فكر مي كنم اگر فايل Encrypt بشه ديگه از طريق note pad و كلاً ابزارهاي متني قابل دسترسي نباشه ، درسته؟

nabeel
شنبه 07 دی 1387, 22:51 عصر
جناب آقای قربانی عزیز

ضمن سلام

در خصوص Encrypt کردن فایل Access عملاً امکان مشاهده با Notepad گرفته میشه ولی خب یه مشکل همچنان وجود داره . این قابلیت در صورت عدم استفاده از User Level Security قابل دور زدنه . یعنی فقط لازمه که کاربر فایل رو Decrypt کنه . و دوباره روز از نو و روزی از نو .

این قابلیت وابستگی خاصی به User Level Security داره .

ضمناً توضیح بدم که تحلیل کد جزء موارد کم مصرف هستش . با توجه به نوع عملکرد دو قفل قبلی و با توجه به درخواست آقای فلاح مجبور به استفاده از این روش شدم ( اصرار در خصوص ارائه رمز عبور رو عرض میکنم )

عملاً باید از نوشتن کدهای صریح جداً خودداری بشه .

با تشکر از شما دوست گرامی

مهدی قربانی
شنبه 07 دی 1387, 23:07 عصر
ممنون نظريه جالبي بود ، حالا مي خوام نظر شما رو اساساً درباره خود مبحث User Level Security بدونم و تحليل شما درباره اين امكان چيه ؟

nabeel
شنبه 07 دی 1387, 23:35 عصر
سلام مجدد آقای قربانی

اگه بخوام به طور مختصر در رابطه با User Level Security توضیح بدم باید بگم که این قابلیت عملاً یک شمشیر دو لبه هستش
همونطوری که میدونید با استفاده از اون میشه یکسری محدودیتهایی رو روی آبجکتهای Access و مشخصه های اونها پیاده سازی کرد . اطلاعات این سفارشی سازی ها در داخل فایلی با پسوند MDW ذخیره میشه .
طبق معمول حفاظت از این تنظیمات به عهده رمز عبورهای نه چندان قدرتمند Access گذاشته شده .
ابزارهایی در بازار وجود داره که به راحتی امکان باز کردن این رمز عبورها رو در اختیار شما قرار میدن .
لیست کاملی از نرم افزارهای مرتبط با رمز گشایی رو در داخل سایت Elcomsoft میتونید پیدا کنید .

کار با تنظیمات User Level Security نیاز به مهارت داره و استفاده از اون و قابلیتهاش به صورت موثر , تجربه و صرف دقت قابل توجهی رو طلب میکنه .

توصیه : قبل از کار با این قابلیت حتماً از فایل خودتون بک آپ بگیرید و گرنه ممکنه از کرده خودتون پشیمان بشید !

در حالت استاندارد این اطلاعات در داخل فایلی با نام System.mdw ذخیره میشه .
مسیر این فایل در حالت عادی در قسمت زیر به نمایش دراومده .

C:\Documents and Settings\YourName\Application Data\Microsoft\Access

از دستکاری این فایل جدداً خودداری کنید و قبل از هرگونه تست و خطایی از اون بک آپ بگیرید .

امکان دور زدن اون وجود داره ولی با مقداری دشواری . عملاً استفاده از اون رو برای 99% سیستمها و کاربرها توصیه نمیکنم .

فرآیند اجرای صحیح اون نیاز به آموزش طولانی داره .

در مجموع وقتی که با کاربرای عادی سر وکار داشته باشید خوبه ولی وقتی که با یه کرکر طرف حساب باشید که از نحوه عملکرد اون مطلع باشه یه کم به نذر و نیاز ربط پیدا میکنه . ( در مجموع شکسته میشه )

در حالت کلی جهت توسعه نرم افزارهای عمومی اون رو توصیه نمیکنم مگر در صورت تسلط کامل و با پذیرفت ریسک اون .
تذکر : در مجموع هیچ یک از ابزارهای داخلی Access بازدارنده 100% نیستند . نیاز به استفاده ترکیبی وجود داره .

امیدوارم این مطالب تونسته باشه دیدی کلی به شما بده .

با سپاس از شما دوست گرامی

یه یادآوری : این مطالب که در رابطه با Access میگم احیاناً باعث غرور بقیه بچه هایی که با SQL Server کار میکنن نشه و نخوان اینا رو چوب کنن و بزن توی سر Access
اوضاع SQL Server هم چندان تعریفی نداره .

شاپرک
یک شنبه 08 دی 1387, 14:54 عصر
من با اکسس کار میکنم اما نه در اون حد که امنیتش برام مهم باشه ... ولی
میخواستم نظرتون رو در مورد این فایل mdb بدونم :

nabeel
یک شنبه 08 دی 1387, 15:48 عصر
سلام
رمز عبور فايلتون 312976105840 هستش
اينو با برنامه هايي كه قبلاً گفتم به راحتي به دست مياريد .
جداول رمز نگاري شدن ولي درباره اونها نميشه بحثي كرد چرا كه شما در جايي از اونها استفاده نكرديد تا ببينيم به صورت غير مجاز هم ميشه از اونها استفاده كرد يا نه .

با تشكر

RESMAILY
شنبه 21 دی 1387, 09:57 صبح
بسمه تعالي
با سلام براي شروع بحث در اين زمينه يك نكته مقدماتي وجود دارد. آنهم آنكه اگر به پنجره آكسس دسترسي پيدا شود مشكلاتي براي برنامه به وجود مي‌آيد. يك را نفوذ همان كليد شيفت و داستان مربوطه است. يكي هم از راه نفوذ دادن ماكروهاي AutoExec و AutuKeys به داخل برنامه مي باشد. كلا از راه نفوذ يك ماكروي دلخواه به داحل برنامه مي شود آن را تحت تاثير قرار داد. اين موضوع راه مقابله ساده اي هم دارد كه مستلزم صرف نظر كردن استفاده از ماكروهاست.

nabeel
شنبه 21 دی 1387, 12:48 عصر
سلام RESMAILY

اين موضوع راه مقابله ساده اي هم دارد كه مستلزم صرف نظر كردن استفاده از ماكروهاست

ميشه در اين خصوص توضيح بيشتري بديد . راه نفوذ كه همچنان بازه !

ممنون

RESMAILY
یک شنبه 22 دی 1387, 13:02 عصر
بسمه تعالي
با سلام خدمت آقا نبيل
به نظر من يك راه حفظ برنامه تخريب آن در موقع استفاده غير مجاز آن است. كه البته كار مشكلي است . مخصوصا وقتي برنامه كامپايل شده باشد. در اين موارد فقط ره ماكروها و كوئري ها و احتمالا جدول سويچ برد باز مي ماند. اطلاع داريد كه فرم هاي startup قبل از ماكروها اجرا مي شود. مي شود كه قبل از هركاري وجود ماكروي مورد نظر بررسي شود و در صورت لزوم آن را حذف نمود و همچنين در پايان كار همواره تنظيمات startup كنترل و باز سازي شود. البته احتمالا هنوز يك نقطه ضعف سر راه اين روش وجود داشته باشد. قطع ناگهاني پروسه! مانند alt+del+cntrl

به هرحال من خودم دو سوال را دنبال مي كنم 1 - مي شود خصوصيتي به بانك اضافه نمود كه فارغ از ماكرو و برنامه stsrtup قطعه برنامه اي را اجرا نمايد؟
2 - اگرنه ، دست كم راهي براي ايجاد يك ماكرو بوسيله كدهاي vba وجود دارد؟
و نهايت آنكه ايده كامپايل نكردن برنامه و در عوض حساس نمودن آن به تغييرات و نهايتا اجراي تخريب برنامه مورد تعرض قرار گرفته چطور است؟ من قبلا برنامه اي را در يك بانك ديده ام كه كامپايل نشده بود. اما در عوض بسيار هوشمندانه بسته شده بودو اگر اين ايده در آن وجود داشت در فرصت بدست آمده نمي شد آن را باز كرد. يا من نمي توانستم.

nabeel
یک شنبه 22 دی 1387, 18:05 عصر
سلام دوست من

در خصوص تخریب فایل ایده ای که دارید یه مقدار غیر متعارفه ! امکان تخریب فایل به صورت داخلی وجود نداره ضمناً کنترل این روال هم تا حدودی مشکله .

در بخش اجرای فرمهای StartUp قبل از ماکروها , اگه منظورتون تنظیمات بخش StartUp بوده باشه , در اون صورت متاسفانه در صورت وجود یک ماکروی AutoExec دیگه خیلی از تنظیمات این بخش در صورتی که به نوعی دیگه در داخل ماکرو دیده شده باشن , نادیده گرفته میشن .
تنظیمات داخل AutoExec مقدم تر بر تنظیمات بخش StartUp هستن.
در خصوص سئوال شماره یک شما باید عرض کنم که , نه . چون این ورودیها ( تنظیمات StartUp و AutoExec ) به عنوان ورودیهای اولیه نقش بازی میکنن امکان حذف هر دوی اونها به صورت همزمان وجود نداره .

در خصوص سئوال دوم . با فرض امکان پذیر بودن اینکار به چه نتیجه ای میخواید برسید ؟ به بیان واضح تر میخوام بگم به نتیجه ای نمی رسید که بخواد به شما در جلوگیری از شکسته شدن قفل کمک کنه .

ولی خب , خوبه . کم کم دارید میرید جلو و این قابل ارزش گذاریه .

میدونی که میگن : شنا کردن در مسیر مخالف آب هنره , وگرنه ماهی مرده هم در مسیر جریان آب به جلو میره !

موفق باشید دوست من

rofirash
سه شنبه 24 دی 1387, 21:51 عصر
سلام

ظاهراً هیچ خبری نیست ! انتظار هم کافیه .

یه فایل با اسم graph.dll در داخل مسیر Windows ایجاد کنید و برنامه رو اجرا کنید !

قدرت قفل اعمال شده : 2
ابزار مورد استفاده : Notepad !!

چک نمودن قفل در داخل رویدار On Open یا On Load میباشد , پس ابتدا به دنبال رویدار و سپس دستورات موجود در داخل آن بگردید .

دوستان عزیز به توصیه های من در تاپیک قبلی توجه کنید . یه فایلی روی سایت قرار بدید که یه کم جنبه کاربردی داشته باشه ( هر چند در حد خیلی کم )
مثلاً یه فایل ثبت شماره تلفن .
بعد توی اون با اتکاء به قفل یه مقدار روی قابلیتهای خود برنامه هم محدودیت ایجاد کنید . قراره که فرصتی رو برای تست نرم افزار به کاربر بدید نه اینکه ...

با تشکر از توجه شما دوستان به کلیه عرائض بنده .

با سلام میشه فایل mdb برنامه یا طریقه ساختن اینگونه برنامه ها رو توضیح بدهید.

Ali_Fallah
چهارشنبه 25 دی 1387, 20:16 عصر
اين برنامه بصورت نمايشي ( بصورت ناقص) ارائه شده
شايد اين برنامه كمي بهتر از قبلي ها باشه !

nabeel
پنج شنبه 26 دی 1387, 18:13 عصر
ضمن سلام

به نظر میرسه تاپیک شماره 30 اهداف زیر رو داره

- نمایش پیغام مزاحم ( Nag ) در هنگامی که تعداد رکوردها بیشتر از 3 تا باشه
- تمایز بین نسخه نهایی و نسخه آزمایشی , از طریق حذف برخی کدها
- بستن دکمه Shift

خب با این تفاسیر میریم به سراغ ارزیابی اون :

در خصوص محدویت شماره یک :

با توجه به اینکه شمارش تعداد رکوردها از طریق Contol Source موجود در داخل Text65 صورت گرفته , غیر فعال نمودن اون کار خیلی راحتیه . یعنی عملاً میتونید در داخل Control Source اون تایپ کنید 0 و کار این بخش به پایان میرسه .

توضیح : به نظر میرسه که طراح قصد انجام این کار رو داشته ولی در دستگاه خودم با هیچ پیغام مزاحمتی مواجه نشدم

Private Sub Form_Load()
If Text65.Value > 3 Then MsgBox "hi !"

محدودیت شماره دو

در خصوص اون تنها به یک نکته اشاره میکنم و ذکر یک مثال در خصوص این نوع قفل گذاریها

فرض کنید من به عنوان یک خریدار در داخل فایل اقدام به ثبت 50 رکورد کردم و حالا قصد خرید اون رو دارم .
در سناریوی موجود در این فایل با توجه به یکپارچگی اطلاعات و فایل , کاربر در صورت خرید نسخه کامل نیاز به ورود کامل و مجدد اطلاعات داره که عملاً مورد پذیرش هیچ خریداری نیست .

در این نوع سناریوها باید فایل اطلاعات جدا باشه .

و اما در خصوص محدودیت سوم

ببنید , زیاد به این مشخصه اتکا نکنید . شکستن اون حتی از بیرون فایلتون هم به راحتی امکان پذیره . این مشخصه جزو بازدارنده های رده سه قرار میگیره .

تذکر : حتی در صورت ارائه فایل به صورت MDE نیز حذف محدودیتهای دو و سه نیز به راحتی مکان پذیر میباشد

موفق باشید

Ali_Fallah
پنج شنبه 26 دی 1387, 21:08 عصر
همانطوريكه در تاپيك نوشتم اين برنامه بصورت آزمايشي ارائه شده (در حد بضاعت ) در واقع حذف كدها
و بقيه موارد اشاره شده مانند بستن شيفت و ركورد بيشتر از 3 نيز مد نظر نبوده و هنگام آپلود اين موارد بصورت سهوي همراه برنامه ارائه شده ...

RESMAILY
شنبه 28 دی 1387, 10:01 صبح
بسمه تعالي
سلام خدمت آقا نبيل
با پوزش از تاخير. ظاهرا بايد يك توضيح كوچك بدهم. همانطور كه به عرض رسيد در صورتيكه دور استفاده از ماكروهاي Autoexec و AutoKeys را در برنامه خودتان خط بكشيد. مي توان در موقع آغاز اجراي برنامه از وجود اين دوماكرو(اگر نفوذ داده شده باشند) مطلع شد و قبل از اجرا آن را حذف كرد. مثلا
Msg_Mcr= "Autoexec
If AllMcro((Msg_Mcr)) Then DoCmd.DeleteObject 4, Msg_Mcr
پس از آن نيز مي توان در نقاط مختلف خروج برنامه تابعي را احتياطا براي كنترل تنظيمات تعبيه نمود تا در صورت تغييرات، آن را بصورت اول درآورد. فراموش نكرده ايد؟ عرض من در مورد تاثير پذيري برنامه در زماني است كه برنامه بصورت بي دفاع و بصورت پنجره مشخصات در اختيار قرار بگيرد. يعني در موارد زيادي ابتدا بايد تنظيمات اوليه از كار بيفتد تا برنامه نفوذ پذير شود. حتي مي شود با يك برنامه پس زمينه مرتب تنظيمات را كنترل نمود تا به محض تغيير، اقدام لازم را صورت دهد و غيره.
يعني(مجددا يعني!) بحث برسر كراك برنامه با نرم افزارهاي ديگر نيست فعلا.
اما ايده تخريب برنامه در موقع لزوم يك راه حل در كامپايل نشدن دارد كه ريسك و مهارت زيادي لازم دارد. يك ايده هم باز در استفاده از ماكروها و كويري ها دارد كه حتي المقدور در مواقع لزوم برنامه را از حالت كاربردي و قابل استفاده بودن خارج مي كند.
يك تشكر هم بابت معرفي قفل نرم افزاري به شما بدهكارم كه اينك كردم. اگرچه هنوز به راهنمايي سركار در اين زمينه دارم.
ارادتمند

nabeel
شنبه 28 دی 1387, 11:17 صبح
سلام RESMAILY عزيز

دوست عزيز از توجه شما به بحث ممنونم

با توضيحات تكميليتون به بحث جنبه رسمي بيشتري داديد اگه براتون امكانش هست يه نمونه كاربردي آماده كنيد و ارائه بديد .

من هنوز متوجه نشدم منظور شما از كمپايل نشدن چيه . ممنون ميشم اگه در اين خصوص توضيحي تكميلي بديد و در صورت امكان راه كارتون رو هم ارائه بفرماييد .

در زمينه مبحث قفل نرم افزاري هم با توجه به عدم استقبال از اون ( البته به تصور خودم و با توجه به شواهد موجود ) قصد ادامش رو توي فروم ندارم ( البته توي وبلاگم بحث رو دارم ادامه ميدم )

موفق باشيد

rofirash
شنبه 28 دی 1387, 23:14 عصر
اين برنامه بصورت نمايشي ( بصورت ناقص) ارائه شده
شايد اين برنامه كمي بهتر از قبلي ها باشه !

دوست عزیز این فایلی که شما قرار دادید وقتی فایل کنارش رو پاک می کنی پیغامی نمی ده فقط یه eror می ده و برنامه باز می شه . من یه برنامه می خوام که چک کنه مثلا تو درایو c:\ اگه فایل a.txt بود باز بشه در غیر این صورت پیغام بده شما مجوز استفاده از برنامه را ندارید.

siavash_realy
چهارشنبه 12 فروردین 1388, 21:55 عصر
به نظرم يه راه خيلي آسون واسه اين كار هستش !
اول روش تاريخ رو ميگم و بعد روش دفعات باز كردن رو
1- شما يك جدول خالي داريد واسه اينكار و هر بار كه فرم شماره 1 (اعلان) باز ميشه و يا شايد هم يك ماكروي startup اجرا ميشه تاريخ جاري رو درون اون جدول ميريزيد و سپس تاريخ جاري رو با ركورد اولين تاريخ باز شدن موجود در جدول مقايسه ميكنيد اگر تعداد روز بيش از 2 شده باشه برنامه سوئيچ ميكنه رو نمايش فرم 2 (رجيستر)
2- تعداد دفعات بازكردن هم دقيقا از همين قانون پيروي ميكنه و شما هر بار كه فرم شماره 1 (اعلان) باز ميشه و يا شايد هم يك ماكروي startup اجرا ميشه ، يك ركورد به يك جدول خالي ديگه اي وارد ميكنيد و ودر هر بار باز شدن فرم / ماكروي اوليه برنامه اتون هم چك ميكنيد ببينيد چند تا ركورد تو اون جدوله اگر بيش از 2 تا بشه برنامه سوئيچ ميكنه رو نمايش فرم 2 (رجيستر)

راه خوب و ساده اي هستش، اما فكر كنم كاربر با تغيير تاريخ سيستم ميتونه راه شماره 1 رو دور بزنه و با كپي كردن نسخه اوليه بانك هم ميتونه راه اول و دوم رو بارها pass كنه كه البته مطمئنن راه خوبي واسه كاربر نيست، اما اين راه فقط براي فايلهاي mde كاربرد داره، اگر mdb باشه متاسفانه كاربر راحت دورش ميزنه

siavash_realy
جمعه 14 فروردین 1388, 00:39 صبح
دوست عزیز این فایلی که شما قرار دادید وقتی فایل کنارش رو پاک می کنی پیغامی نمی ده فقط یه eror می ده و برنامه باز می شه . من یه برنامه می خوام که چک کنه مثلا تو درایو c:\ اگه فایل a.txt بود باز بشه در غیر این صورت پیغام بده شما مجوز استفاده از برنامه را ندارید.

راستش من فرصت نكردم بفهمم شما تو پست هاي قبلي چي خواسته بوديد اما بنظرم اومد كه احتياج به دستوري داريد كه بفهميد فايل a.txt وجود داره يا نه و بعد در راستاي اون يك حركتي انجام بده :

Dim SourceFile As Integer
Dim FileAddress, FileString As String

FileAddress = "c:\a.txt"
If Len(Dir$(FileAddress)) > 0 Then
SourceFile = FreeFile
Open FileAddress For Input As #SourceFile
Do While Not EOF(SourceFile)
Line Input #SourceFile, FileString
Loop
Close #SourceFile
MsgBox FileString
Else
MsgBox "access denied"
End If

HPARHIZI
چهارشنبه 10 تیر 1388, 14:28 عصر
من يك فايل mde دارم كه بصورت آزمايشي در اختياز كاربر قرار داده شده و پس از 30 بار استفاده هم از بين ميره آيا راهي براي حذف شماره انداز اين فايل وجود داره ؟
متاسفانه چون حجم زيپ شده فايل حدود 4 مگ هست نتونستم بدليل محدوديت آپود در سايت آپلودش كنم اما هركدوم از دوستان كه ميتونند راهنمايي كنند آدرس ايميل بدند بقراشون ميفرستم.

alirezabahrami
چهارشنبه 10 تیر 1388, 14:39 عصر
من يك فايل mde دارم كه بصورت آزمايشي در اختياز كاربر قرار داده شده و پس از 30 بار استفاده هم از بين ميره آيا راهي براي حذف شماره انداز اين فايل وجود داره ؟
متاسفانه چون حجم زيپ شده فايل حدود 4 مگ هست نتونستم بدليل محدوديت آپود در سايت آپلودش كنم اما هركدوم از دوستان كه ميتونند راهنمايي كنند آدرس ايميل بدند بقراشون ميفرستم.
با سلام
با توجه به اينكه دستور مربوط به شماره انداز(به قول شما) در قسمت كد نويسي داده شده و در فايل هاي mde كدهاي ويژوال بيسيك كامپكت ميشوند و دسترسي به آنها امكانپذير نمي باشد فكر نكنم اين خواسته شما برآورده شود .
موفق باشيد

HAMRAHSOFT.IR
چهارشنبه 10 تیر 1388, 20:51 عصر
rzh9009@gmail.com بفرست ببينم متونم كاري كنم

HPARHIZI
پنج شنبه 11 تیر 1388, 10:23 صبح
rzh9009@gmail.com بفرست ببينم متونم كاري كنم

سلام
ضمن تشكر از شما و اميدبه موفقيت
فايل رو براتون فرستادم
آدرس لينك اصلي فايل هم اينجاست كه چون حجمش زياد بود نتونستم براتون بفرستم
http://www.cworks.com.my/cw_download.asp