PDA

View Full Version : سوال: ایجاد setup برای یک برنامه نصب شده

am_sanatiz
دوشنبه 02 دی 1387, 08:28 صبح
سلام
یک برنامه که بر روی یک سیستم نصب می شود چطور می توان فایلهایی که دارد و اعمالی و تغییراتی که می دهد را تشخیص داد و بعد آن فایلها را بهمراه اعمال انجام داده شده را بصورت یک setup در آورد و یک فایل نصب برای آن ایجادد نمود.
آیا درست است ؟ تصور من از نصب شدن یک برنامه این است که در موقع نصب یک سری فایل مثلا در C:\Program Files\........ و یا در C:\Program Files\Common Files\....... کپی می شود و همینطور یک سری تغییرات در رجیستری می دهد حال در این صورت برای ایجاد setup جدید پس باید در موقع نصب برنامه تشخیص دهیم چه فایلهایی را چه جاهایی کپی می کند و چه عملیلتی انجام می دهد بعد این فایلها را درsetup قرار داد و عملیات انجام داده شده را نیز صورت داد بنابراین setup ایجاد می گردد.
حال 1- چطور می شود وقتی یک برنامه را نصب کرد متوجه شد که چه اعمال و تغییراتی را انجام داده تا بعد در setup آنها را اعمال کرد.
و یا 2- یک روشی دیگر که با آن برای برنامه ای که نصب شده یک setup ایجاد نمود.

Open-Source
دوشنبه 02 دی 1387, 18:02 عصر
به نظر من بهترین راه استفاده از برنامه های ساخت ستاپ مانند برنامه بسار قوی installshild (اگه درست نوشته باشم) است.یا از nsis میتوان استفاده کرد (چون میتونی کد نویسی هم بکنی)

Open-Source
دوشنبه 02 دی 1387, 18:15 عصر
یه سری اینجا بزنی فکر کنم بهتره:
http://barnamenevis.org/forum/forumdisplay.php?f=123

am_sanatiz
چهارشنبه 04 دی 1387, 15:54 عصر
دوستان شاید من چند مطلب را با هم گفته باشم و درست مطلب مورد نظرم را نگفته باشم اما مطلب اصلی مورد نظرم من اکنون فهمیدن این است که یک برنامه که نصب می شود چطور می توان فهمید که چه فایلهایی را در چه جاهایی کپی می کند و چه تغییراتی را در سیستم اعمال می کند

whitehat
چهارشنبه 04 دی 1387, 17:54 عصر
من ابزار جامعی برای این کار سراغ ندارم اما شما می توانید برای هر قسمت جداگانه عمل کنید ، ابزار های نظیر filemon,regmon و ... می توانند به شما بگویند چه فایلهایی بر روی سیستم اضافه شده یا چه قسمتی از رجیستری تغییر کرده ...

adibadm
دوشنبه 14 بهمن 1387, 17:11 عصر
دوست عزیز می تونید از برنامه wise instaler و از قسمت capture استفاده کنید.
از منوی فایل گزینه new و بعد capture را انتخاب کنید

govaleshgar2
سه شنبه 15 اردیبهشت 1388, 14:13 عصر
من هم تجربه چنین کاری را داشته ام Oracle Client را با این روش به همراه نصب برنامه خودمون نصب میکردیم(یادش بخیر)، اسم ابزار یادم نیست چون مربوط به 5 سال پیش بود، شاید همین wise installer بود، به هر حال چنین ابزارهایی هستند که قبل و بعد از نصب یک برنامه یک Analysis از تمام بخشهای سیستم مانند hard و رجیستری و start up ها میکنند تا تغییرات را استخراج کنند.