PDA

View Full Version : مبحث open gl چیه

REZADG
دوشنبه 02 دی 1387, 22:19 عصر
با سلام
دوستان اگه ضحمتی نیست در مورد مبحث open gl کمی توضیح بدین
پیشاپیش ممنون

MIDOSE
سه شنبه 03 دی 1387, 01:29 صبح
دوست عزیز لینک های بسیاری توی این ضمینه هست ولی خوب من هرچی بدونم می گم.
ببین دوست عزیز یک سری توابعی هستند که شما رو با سخت افزار مربوطه وصل میکنن خوب حالا تو کار های گرافیکی سنگین اگه بخوای با برنامه نویسی معمولی انجام بدی cpu رو مشغول می کنی و برنامه سنگین می شه و اینو می دونی که خود کار گرافیکت دارای پردازنده ی مخصوص به خودشه برای جلوگیری از مشغول شدن خوب پس می تونی بجای این که مثلا یک دایره را با cpu رسم کنی بیایی با استفاده از پردازنده رسم کنی خوب این طوری می تونی cpu کامپیوتر را ازاد کنی و ضمنن کارت سبک بشود البته این مثال بود ولی کار های گرافیکی سنگین را می شه ساخت بازی گفت حالا اگه تا اینجا رو متوجه شدی
برم سر opengl ببین یکی همین opengl و یکی directx است که رو بورسه البته هر کدوم طرفدارای خودشون رو دارند ولی به عقیده من opengl قدرت بیشتری از خودش تو برنامه ها نشون داده.
سوالی بود در خدمتیم
موفق باشی.

.:KeihanCPU:.
سه شنبه 03 دی 1387, 13:51 عصر
به عقیده من opengl قدرت بیشتری از خودش تو برنامه ها نشون داده.

لطفا بیشتر توضیح بدید

MIDOSE
سه شنبه 03 دی 1387, 18:46 عصر
ببین دوست عزیز من گفتم نظر شخصی منه ولی خوب بد ندیدم اینا رو بخونی (راستی یک سری به اینجا بزن اساتید بحث های زیادی کردند سرچ کن تو سایت مقایسه سرعت DX و OpenGL در C# و C++)
دوست عزیز زیاد خسته ات نکنم اگه یه سری به بازی های quak و doom بزنی می فهمی.
موفق و پیروز باشی و درود بر همگی

syntiberium
سه شنبه 03 دی 1387, 21:31 عصر
با سلام . آقای MIDOSE من یه سورس دارم که توش opengl به صورت سه بعدی استفاده شده ولی من خیلی بلد نیستم باهاش کار کنم . مثلا بلد نیستم به صورت runtime تعداد اشیائ را تغییر بدم (کم یا زیاد کنم ) و به آن ها عکس یا رنگ بدهم و آن ها را به صورت runtime حرکت دهم . البته چیزهایه دیگش را هم مثل نور گذاری متعدد با رنگ های متفاوت و ساخت چند دوربین متعدد برای استفاده ی هم زمان در صفحه بلد نیستم . من سورسش را توی همین سایت پیدا کردم و این جا گذاشتم . هر کس که یه توضیح فارسی راجع به این چیز ها داشته باشه واقعا ممنون می شم که کمکم کنه :خجالت:.

26766

با تشکر .

REZADG
سه شنبه 03 دی 1387, 22:35 عصر
از همتون ممنون
اما میشه چند تا سورس کد بزارین

MIDOSE
سه شنبه 03 دی 1387, 22:54 عصر
بازم من
ببینید دوستان اگه واقعا علاقه مندید این بحث را تو بخش بازیهای کامپیوتری ادامه بدهید منم سوادم تا این حد بود چون این کارها علاقه ی شخصی می خواد که من ندارم باید ببخشید چون نمی تونم به دروغ بگم بلدم و اشتباه راهنماییتون کنم برای همین این بحث را تو اون بخش ادامه دهید قطعا اساتید بسیاری هستند که می تونند به خوبی راهنمایی تون کنند در مورد سورس هم دیگه تو سایت پره یه سرچ خرجشه. ضمنن جناب ساینیبریوم شما به بخش ساخت بازیها سری بزنید اگه چیزی که می خواهید پیدا نشد اونقت از اساتید راهنمایی بخواهید .
امیدوارم مفید واقع شده باشه راستی در مورد سورس اگه وقت کردم رو چشمم برات فارسی می گم
ولی قول نمیدم چون سرم شلوغه.راستی یادتون نره این بخش رو به قسمت بازیهای ببرید این جوری بهتره.
موفق باشید و درود بر همگی.