PDA

View Full Version : یک سوال درمورد رشد اندازه فایل اکسس

مهدی ذوقی
سه شنبه 26 آبان 1383, 20:40 عصر
من از بانک اکسس در vb استفاده می کنم می خوام بدونم آیا اکسس و فایلهای
mdb آن قابل اعتماد هستند یعنی حرفه ای یا نه
و سرعت افزایش این فایلها مثلا با اضافه شدن رکوردی شامل مشخصات
کامل یک کتاب (عنوان>فیپا. نام نویسنده شابک و ...) چقدر است

arshia_
چهارشنبه 27 آبان 1383, 08:07 صبح
فایلهای اکسس قابل اعتماد و سریع هستند
البته نحوه دستیابی و کد نویسی خیلی در این روند موثر است
اگر از نحوه ارتباط ADO و یا دستورات sql استفاده کنی سرعت خوبی داره...
و در ضمن هر بانکی اگر بدرستی طراحی نشه و قوانین نرمال سازی رو روی اون اعمال نکنیم خیلی زود مشکل ساز می شه

hmm
چهارشنبه 27 آبان 1383, 08:21 صبح
اینکه قابل اعتماد باشه میتونم بگم برای رکورد های کم بله مطمئن هستش
ولی اینکه حرفه ای باشه نمیتوان به آن دیتابیس حرفه ای گفت
و سرعت افزایش رکورد هم به طول رکورد شما بستگی داره

مهدی ذوقی
چهارشنبه 27 آبان 1383, 18:34 عصر
با تشکر از شما
من از دستورات SQL برای دسترسی به بانک اکسس استفاده کردم و کامندهای دیتا انویرونمت vb . :reading:
اگه بانک اکسس حرفه ای نیست چه بانکی بهتره؟
و آیا اصلا وقتی من دارم از ADO و دستورات SQl استفاده می کنم نوع فایل بانک اطلاعاتی مهمه؟

مهدی ذوقی
چهارشنبه 27 آبان 1383, 18:47 عصر
با سلام مجدد
راستی تا یادم نرفته نرمال سازی یعنی چه
آقای hmm چرا گفتید که اکسس برای رکوردهای کم قابل اعتماده :گیج:

vcldeveloper
جمعه 29 آبان 1383, 04:30 صبح
آقای hmm چرا گفتید که اکسس برای رکوردهای کم قابل اعتماده
البته این "کم" یک واژه نسبیه و به نوع کار شما بستگی داره. تعداد رکوردهای برنامه شما تقریبا چندتا میشه، یا خواهد شد؟

برای تعداد رکوردهای بالا یا در صورت استفاده در شبکه SQL Server مسلما بهتره، اما همونطور که گفتم بستگی به نوع کار شما داره. مثلا استفاده از Access در یک برنامه بانک اطلاعاتی تک کاربر با حدود 50000 رکورد از SQL Server کارا تره.

مهدی ذوقی
جمعه 29 آبان 1383, 11:34 صبح
با سلام
آقای کشاورز نحوه ساخت بانک با SQL SERVER را می دونم و نحوه ارتباط با آن در vb را هم بلدم ولی مشکلی
که هست اینکه این ارتباط با بانک در داخل VB فقط تا زمانی ممکن است که سرور برنامه SQL Server نصب باشه چطور می شه با فایل mdf بانک بدون نیاز به سرور برنامه SQL Server ارتباط برقرار کرد
با تشکر

vcldeveloper
جمعه 29 آبان 1383, 16:56 عصر
چطور می شه با فایل mdf بانک بدون نیاز به سرور برنامه SQL Server ارتباط برقرار کرد
برای استفاده از فایلهای mdf شما به SQL Server احتیاج دارید و نمیشه بدون اون از بانک اطلاعاتی مورد نظر استفاده کرد.
در واقع برای کارهای سبکتر و تک کاربره همون Access یا نمونه های مشابه آن مثل Paradox رو باید استفاده کنید.

برای تعداد رکوردهای بالا یا در صورت استفاده در شبکه SQL Server مسلما بهتره، اما همونطور که گفتم بستگی به نوع کار شما داره. مثلا استفاده از Access در یک برنامه بانک اطلاعاتی تک کاربر با حدود 50000 رکورد از SQL Server کارا تره.

فقط به این علت که SQL Server بهتر از Access هست نباید همیشه به SQL Server روی آورد. اگه شما در مورد کارتون و نیازهاتون بیشتر توضیح بدید، بهتر میشه گفت کدویک از دیتابیس های گفته شده برای شما مناسب تره :موفق:

MiRHaDi
جمعه 29 آبان 1383, 21:01 عصر
سلام
ببین سوالت مثل اینه که بگیم مترو بهتره یا تاکسی ؟
خوب ! اگه بخوای توی یک ساعت شلوغ از جنوب شهر بیای شمال شهر و 1000 نفر هم آدم باشند .... مترو ! اگه بخوای 4 نفر آدم رو ببری یه محل اونورتر تاکسی !

اکسس یک DBMS خیلی ضعیف هست و حکم تاکسی رو داره که نسبت به اتوبوس و مترو و قطار ضعیفه ! ولی در جاب خودش کار برد داره
Oracle یک RDBMS قوی است ! ولی خوب برای حمل 5 نفر آدم بخواد اتوبوس دربست بگیره عقلانی نیست !
هر چیزی جای خودشو داره !

من برای برنامه هایی که میخوام به کاربر کم سواد بدم و بخواد برنامه قابل کپی کردن و ... باشه از Access استفاده میکنم ! ولی بعضی جالا Paradox رو بهش ترجیه میدم ! و گاهی هم SQL-Server نیاز میشه.

چند تا چیزو مد نظر داشته باش !‌ با کی طرفی ؟ چقدر پول میدن ؟ اطلاعات قراره چقدر باشه ؟ سیستمشون چیه ؟ سوادشون چقدره ؟ باید چند وقته برنامه رو تحویل بدی ؟ چقدر به چی تسلط داری.

نرمال سازی هم میخوای ببینی چیه ! کتاب پایگاه داده ها رو باید بخونی. نرمال سازی بودن یا نبودن! یکی از فرقهای برنامه نویس بودن یا سیاهی لشکر بودن است
بای :sunglass:

hrh
جمعه 20 آذر 1383, 07:16 صبح
البته برای استفاده از فایل mdf میتونی از MSDE 2000 که در سی‌دی Office ‌هستش هم استفاده بکنی
MSDE چکیده برنامه معظم SQL Server 2000 هستش و اینترفیسهای SQL Server رو نداره.

:wink: :wink: :wink: