ورود

View Full Version : مشكل در درج تصوير

دانش پژو
پنج شنبه 05 دی 1387, 12:09 عصر
با سلام خدمت تمام دوستان
جدولي دارم كه عكس اعضاء كتابخانه را همراه با مشخات عضو در آن ثبت مي كنم و مشكلي نداشته . جديدا هنگام درج عكس جديد به جاي Bitmap image فرمت Package به صورت اتومات انتخاب مي شود كه اين فرمت براي فرمها و گزارش مشكل ايجاد مي كند
ضمنا روي كامپيوتر ديگر امتحان كردم درست است آفيس را هم مجددا نصب كردم ولي درست نشد
لطفا راهنمائي كنيد كدام يك از تنظيمات عوض شده يا ...

nabeel
شنبه 07 دی 1387, 21:13 عصر
ضمن سلام
دوست من

فرمت Bitmap Image وابسته به Photo Editor میباشد , اقدام به نصب این نرم افزار از داخل CD آفیس کنید .
( آفیس XP ) تا مشکل شما حل بشه .

احتمالاً شما اقدام به وارد نمودن فرمتی , غیر از فرمت BMP کردید , در حالت استاندارد امکان وارد نمودن فرمتهای JPEG و Gif وجود نداره .

برای حل این مشکل توصیه میشه که تصاویر رو به فرمت BMP تبدیل کنید و یا از طریق لینک نمودن تصاویر با برنامه اقدام کنید
در حالت دوم حجم فایل شما به نحو چشمگیری کم میشه .

موفق باشید

دانش پژو
دوشنبه 09 دی 1387, 08:34 صبح
با سلام و تشكر از وقتي كه گذاشتيد
تصاوير Bmp مي باشند 0 نحوه انجام كار: تصوير را با موس به روي فيلد مورد نظر درگ مي كنم ، نتيجه فيلد pic مي شود0(فايل ضميمه) همين كار را با كامپيوتر ديگر انجام مي دهم نتيجه فيلد pic2 مي شود0 آفيس را مجددا نصب كردم تاثيري نداشت (توضيح: كامپيوترها به شبكه وصل هستند اما اين برنامه تحت شبكه نمي باشد – قبلا مشكلي وجود نداشت اما فكر مي كنم نرم افزاري نصب شده كه اين تغيير بوجود آمده { نرم افزارهاي احتمالي را حذف كردم نتيجه منفي بود} – در نهايت ويندوز را مجددا نصب مي كنم{پاك كردن صورت مسئله!!؟} اما دوست دارم در صورت امكان با همكاري شما دوستان بدانم مشكل از كجا ناشي مي شود )

nabeel
سه شنبه 10 دی 1387, 01:47 صبح
دانش پژو عزیز
سلام
متاسفانه به عرائض بنده توجه نکردید .
Photo Editor موجود در داخل CD افیس XP رو نصب بفرمایید اگه مشکل حل نشد اونوقت یه کار دیگه میکنیم .
من دقیقاً به راه حلهای مشکل اشاره کردم . شما امتحان بفرمایید .
اگه نشد ادامه میدیم .

با تشکر

دانش پژو
چهارشنبه 11 دی 1387, 09:45 صبح
با سلام و عرض خسته نباشيد
دوست گرامي ضمن تشكر در cd آفيسxp آدرس مورد نظر را پيدا نكردم [Photo Editor موجود در داخل CD افیس XP رو نصب بفرمایید ] لطفا راهنمائي بفرمائيد (گزينه هاي نصب آفيس و اكسس را نيز كنترل كردم ولي به اين مورد برنخوردم)

nabeel
چهارشنبه 11 دی 1387, 10:19 صبح
سلام

نرم افزار Photo Editor در بخش Office Tools قرار داره ضمناً من يه نكته رو يادآوري كنم چرا كه احتمال ميدم در اين بخش دچار انحراف شده باشيد

Office XP متفاوت از 2003 هستش Office XP همون 2002 هستش .

اين بخش در داخل Office 2003 وجود نداره و با Microsoft Office Picture Manager جايگزين شده .
يكي از دو تا راه عنوان شده پيش روي شماست .

نصب مجدد ويندوز همونطوري كه خودتون هم فرموديد پاك كردن صورت مساله هستش

موفق باشيد

دانش پژو
یک شنبه 15 دی 1387, 10:35 صبح
سلام
با تشكر از پيگيري شما در حال حاضر پس از نصب هنگام درج خطاي شماره يك و هنگام ويرايش (دابل كليك روي فيلد) خطاي شماره 2 را مي دهد عكس ضميمه را ملاحظه بفرمائيد

nabeel
یک شنبه 15 دی 1387, 19:02 عصر
ضمن سلام

مشکل اول شما مربوط به نصب ناقص احتمالی Photo Editor میشه . با توجه به نقص پیش اومده در OLE مربوطه عملاً مشکل دوم هم در صورت دو بار کلیک بر روی اون , حادث میشه .

دوست عزیز کلاً بیاید صورت مساله رو فراموش کنید , چرا که اینطوری که به نظر میاد این مشکل در آینده هم ممکنه به سراغ فایل شما بیاد .

از آبجکتهای OLE در شرایط خاصی استفاده میشه که من عملاً در پروژه شما الزامی رو در اون نمیبینم .

توصیه میکنم از روش لینک نمودن تصاویر استفاده کنید , با این روش :

- حجم فایل نهایی شما کاهش پیدا میکنه
- سرعت مقداری افزایش پیدا میکنه
- احتمال ایجاد نقائصی از نوع حاضر به صفر میرسه

و چندین مزایای دیگه که تصور میکنم همین مقدار مزایای عنوان شده هم شما رو به تغییر رویه مشتاق میکنه .

احتمالاً در داخل سایت نمونه هایی باید پیدا بشه . اگه پیدا نکردید اطلاع بدید تا سر فرصت یه نمونه براتون بنویسم .

موفق باشید

مشتاق یادگیری
سه شنبه 17 دی 1387, 22:35 عصر
با سلام خدمت تمام دوستان
ما هم سوال و جواب را دنبال می کردیم - بنا بر این مشکل حل نشد؟؟!