PDA

View Full Version : گفتگو: نظرخواهی برای ساخت منو

RoostaYeBekr
جمعه 06 دی 1387, 16:51 عصر
با سلام
بچه ها به نظرتون کدام یک از روش های زیر برای ساخت منو بهتر است؟ ( لطفا با ذکر دلیل )
:لبخندساده:
1 – استفاده از Dll ( ساخت کامپوننت از نوع Override Render )
2 – استفاده از WebUserControl
3 – استفاده از هیچ یک از دو مورد بالا ( به دلیل اینکه runat=server نباشد و نوشتن خود تگ های a ، در داخل برنامه )

برنامه هایی که فرستادم ، به ترتیب برای مورد 1 و 2 است.

mamizadeh
جمعه 06 دی 1387, 18:15 عصر
با سلام دوست گرامی به نظر من یا کامپوننت یه شرکت معتبر رو استفاده کنی یا خودت یه دفعه وقت بزاری و تولید کنی البته باید دقت کنی که حجم سایتت بالا نره یعنی کامپوننتی که در قالب dll هستش زیاد حجمش بالا نره که لود صفحاتت با مشکل روبرو بشه
چون:
وقتی می خوایی محدودیت سطوح دسترسی داشته باشی باید برنامت کاملا پویا باشه و این ملزومش بودن : runat=server

RoostaYeBekr
جمعه 06 دی 1387, 22:00 عصر
[quote=mamizadeh;655731]البته باید دقت کنی که حجم سایتت بالا نره یعنی کامپوننتی که در قالب dll هستش زیاد حجمش بالا نره که لود صفحاتت با مشکل روبرو بشه
/quote]
با سلام
به نظرتون برای ساخت همین dllی که می گید ( برای ساخت منو ) ، حداکثر حجم dll ، از چقدر نباید بیشتر بشه؟

mahdi_farhani
جمعه 06 دی 1387, 23:04 عصر
1-زیاد خوب نیست ، اولاً اگر قفل شکسته باشه که معلوم نیست درست جواب بده .حجمش هم معلوم نیست چقدر باشه ، راست چین بودنش هم برای ما ایرانیها مهمه ، شاید تو این کامپوننت هایی که من دیدم 3~4 رو دیده باشم که خوب کار کرده باشن.
2-webUserControl که اصلاً روش محسوب نمیشه ، چون یه امکانه
3-با تگ a هم منو های خیلی ساده میشه پیاده کرده
-------
به نظر من ، استفاده از CSS ، و همچنین تگهای UL و LI به همراه جاوا اسکریپتهای خیلی ساده روش مناسبی هست . ( درضمن اسکریپتها را رو میشه تغییر داد و افکت و از این جنگولک بازیها بش داد)
همچنین شما با مقدار کمی تلاش میتونید زیر منو تا n زیر منو داشته باشید
منبع دادش (Data source ) هم میتونه هرچی که دوست داشته باشی باشه(XML,Database,Static String )
برای سهولت در استفاده در مراحل بعدی توسیه میشه که از UserControl کمک بگیرد

RoostaYeBekr
شنبه 07 دی 1387, 10:48 صبح
شاید تو این کامپوننت هایی که من دیدم 3~4 رو دیده باشم که خوب کار کرده باشن.

یک کم بیشتر راجع به این کامپوننت توضیح می دین.

2-webUserControl که اصلاً روش محسوب نمیشه ، چون یه امکانه

می فمهمم چی می خواین بگین . ولی خوب بالاخره از هر امکانی برای یک چیزی استفاده می کنند دیگه .

mahdi_farhani
شنبه 07 دی 1387, 15:56 عصر
1-componnetart بود که کلاً امکانات جالبی داره ، ولی خوب مشکلات مخصوص به خودشم کم نیست
2-telerik هست
3-solpartMenu هم هست که دات نت نیوک از این کامپوننت استفاده میکنه.

RoostaYeBekr
شنبه 07 دی 1387, 23:18 عصر
با سلام دوست گرامی به نظر من یا کامپوننت یه شرکت معتبر رو استفاده کنی یا خودت یه دفعه وقت بزاری و تولید کنی البته باید دقت کنی که حجم سایتت بالا نره یعنی کامپوننتی که در قالب dll هستش زیاد حجمش بالا نره که لود صفحاتت با مشکل روبرو بشه
چون:
وقتی می خوایی محدودیت سطوح دسترسی داشته باشی باید برنامت کاملا پویا باشه و این ملزومش بودن : runat=server

با سلام
البته معمولا خود منو ، حجمی نمی گیره ( به خصوص اگر قرار باشه که پویا نباشه ) . آیا به نظرتون با توجه به همین مسئله بهتر نیست که از Dll استفاده کنیم؟