PDA

View Full Version : سوال: ساخت Windows Explorer با کمی امکانات بیشتر

oonjaweb
شنبه 07 دی 1387, 15:25 عصر
سلام ... من می خوام یه فرم داشته باشم که بشه باهاش توی فایل ها چرخید ..
مثل ویندوز اکسپلورر خودِ ویندوز .. که اون بالا آدرس رو میزنی و پائین فایل ها رو می آره ...
اما یه فرقی کنه ، اینکه بشه فرضا یه فرمتی رو انتخاب کرد و فقط اون فایلهایی که فرمتشون در نظر گرفته شـده رو نشـون بده ...
مثل یه فیلتر عمل کنه....
مثلا یه منو زیرش باشه .. شما به مـحض اینکه .Jpg رو انتخاب می کنی کل فایل هایی که این فرمت رو دارند می آره ...
بعد می تونی کپی پیست یا کات .. یا هـرکار دیگه کنی.
این پروژه ام هستش ، میخوام فقط کمکم کنید تا بنویسمش ... و خودم یاد بگیرم:لبخندساده:
اگر کسی می تونه کـمـکم کنه خواهشا اینجا راهنماییم بگه ازچه کنترل هایی استفاده کنم و چی کارکنم :قلب:

یه فرم داریم .. وسطش فایل ها رونشون میده .. بابا آدرس بزنیم .. پائین فرمت رو انتخاب کنیم و از فیلتر رد کنه و نتیجه رو وسط نشون بده .. متوجه شدید؟؟
بسم الله:لبخند:

parsehvb
شنبه 07 دی 1387, 16:52 عصر
دوست عزیز اینی که شما نوشتید یک پروژه کامل رو راهنمائی اسم گذاشتید که فکر کنم خیلی کلی است ،تو هر تاپیک یک سوال مطرح میشه،بهتره سوالهات رو کوچکتر و واضحتر کنی تا جوابهای بهتری بگیری

Armin060
شنبه 07 دی 1387, 17:55 عصر
خود Windows Explorer این امکان رو داره. برو تو Search بزن، مثلا jpg.*

oonjaweb
دوشنبه 09 دی 1387, 16:44 عصر
ميدونم خود ويندوز اين امكان رو داره ، اما من مي خوام خودم بنويسم ديگه ...
باشه من سوالاتم رو خيلي جزعي تر مي پرسم .

چه طوري ميشه فايل ها رو نمايش داد تو فرم ؟؟؟‌مثل برم تو يكي از درايو ها يا فولدرها و فايل هاي اون رو ببينم توي بـرنامه ام .. ؟؟؟

oonjaweb
سه شنبه 10 دی 1387, 23:30 عصر
يــعــني واقعا انقــدر اين فروم ضعيفه كه جواب سوال ساده ي من رو نداده هــنــوز ؟

mohsen10024
جمعه 19 آبان 1391, 15:19 عصر
سلام به همگی راستش من برای پروژه ی openfiledialog ‎هرچی سعی کردم که این کار رو انجام بدم نتونستم. لطفا اگه کسی میتونه کمکمون کنه

mohsen10024
جمعه 19 آبان 1391, 15:21 عصر
سلام به همگی راستش من برای پروژه ی openfiledialog ‎هرچی سعی کردم که این این پروژه ی explorer ‎رو انجام بدم نتونستم. لطفا اگه کسی میتونه کمکمون کنه

xxnagin
جمعه 19 آبان 1391, 15:40 عصر
سلام
از این مدل میتوند کمک بگیرید

Dual Pane File Manager (http://www.codeproject.com/KB/files/JFileManager/JGFileManager6.zip)

Reza Safa
شنبه 20 آبان 1391, 21:08 عصر
راستش یه نگاه به WIN 8 بنداز ببیم چی کم داره بعد شروع کن به کد نویسی
باید از LIST VIEW استفاده کنی
من قبلا ار ایم کار ها دیدم انقدر کار را ساده کن تا کاربر بیشتر از EXPLORER MICROSOFT حال کنه وگر نه پروژت وقت تلف کردن می باشد
امید وارم را ه را درست طی کنی و در WIN 9 کار شما پیاده سازی بشه

Hossis
شنبه 20 آبان 1391, 23:35 عصر
من قبلا روی این پروژه کار کردم
این می تونه کمکتون کنه (http://barnamenevis.org/showthread.php?176709-%DA%A9%D8%A7%D9%88%D8%B4%DA%AF%D8%B1-%D9%88%DB%8C%D9%86%D8%AF%D9%88%D8%B2-%D8%B3%D8%A7%D8%AF%D9%87)