PDA

View Full Version : سوال: اختصاص مقدار به تكس باكس

هادی-محمد
شنبه 07 دی 1387, 14:48 عصر
با سلام
من تازه asp.net را شروع كرده ام مشكلي دارم اگر كمكم كنيد بسيار متشكر خواهم شد.
من فرمي دارم كه در آن يك datailsview در حالت insert قرار دارد و كار بر مي بايست تكس باكسهاي آن را براي ورود اطلاعات پر نمايد ولي من مي خواهم يكي از اين تكس باكسها را يك مقدار ثابت بدهم و كار برنيز نتواند اين مقدار را تغيير دهد . چطوري مي توانم به اين تكس باكس مقدار بدهم . :متفکر::خجالت:

raminsoft
شنبه 07 دی 1387, 15:39 عصر
اگر DetailsView را مستقیم به SqlDataSource وصل کردید. باید فیلد ای را که میخواهید مقدارش ثابت باشه را بصورت TemplateField در بیارید ، بعدش روی کنترل Detailsview راست کلیک کنید و EditTamplete را بزنید و از باکس باز شده روی insertItemTemplate قرار بگیرید، حالا TextBox را به راحتی میتوانید به Label تغییر بدید یا اینکه enable را غیر فعال کنید.

هادی-محمد
شنبه 07 دی 1387, 15:59 عصر
با تشكر از محبت شما من تمام مواردي را كه گفتيد انجام دادم ولي ليبل مقدار ي را كه به آن اختصاص داده بودم قبول نمي كند و خالي است ؟

هادی-محمد
شنبه 07 دی 1387, 16:12 عصر
براي تست با روشي كه گفتيد در يكي از تكس باكس ها از طريق proprties مقدار text را مقداردهي كردم در اجراي فرم آن مقدار در تكس باس قابل مشاهده است ولي در بانك ذخيره نمي شود چه كار بايد انجام دهم تا مقدار اختصاص داده شده در بانك نيز ذخيره شود؟

raminsoft
شنبه 07 دی 1387, 16:31 عصر
با تشكر از محبت شما من تمام مواردي را كه گفتيد انجام دادم ولي ليبل مقدار ي را كه به آن اختصاص داده بودم قبول نمي كند و خالي است ؟

روی سمارت تگ خود لیبل بزنید و گزینه Edit DataBinding را انتخاب کنید و مقدار Text را به مقداری که میخواهد Bind شود ارتباط دهید
و برای جایی که میخواهید در دیتابیس ذخیره هم شود باید همون جا که مقدار تکست را ارتباط میدهید پایینش عبارت Tow-way Databinding را نیز انتخاب کنید.

هادی-محمد
شنبه 07 دی 1387, 16:47 عصر
مي بخشيد همانطور كه گفتيد در قسمت boundto فيلد مورد نظر را انتخاب نمودم و تيك two-way را نيز زدم و ok ولي در اجراي فرم متن انتخابي ليبل پاك شد و هنگام ذخيره سازي چيزي به بانك منتقل نشد. تست كردم اگر درproprties مقدار text را مقداردهي كنم قسمت boundto و two-way غير فعال مي شوند و اگر قسمت boundto و two-way را فعال كنم متن نوشه شده ليبل پاك مي شود .

هادی-محمد
یک شنبه 08 دی 1387, 07:38 صبح
كسي نمي تونه كمك كند؟

هادی-محمد
یک شنبه 08 دی 1387, 14:22 عصر
يعني هيچكس تا بحال با اين مشكل برنخورده ؟ حد اقل كسي مي تونه بگه كجا بايد دنبال جواب بگردم منبعي چيزي . . . .

هادی-محمد
یک شنبه 08 دی 1387, 18:00 عصر
دوست گرامي اگر منظور شما تغيير defaultmode است كه اگه آن را از readonly به insert تغيير ندهيم نمي توانيم با فعال شدن فرم در مد ورود اطلاعات قرار بگيريم . فرم در حالت insert است و تكس باكسها آماده دريافت اطلاعات كه مي بايست توسط كار بر در آنها وارد شود من مي خواهم يكي از اين تكس باكسها كه به يك فيلد در بانك نيز bind شده از كار بر اطلاعات نگيرد (كار بر نتواند در آن ورود اطلاعات كند enabel) بجاي آن يك مقدار ثابت در تكس باكس مورد نظر درج شود .

هادی-محمد
دوشنبه 09 دی 1387, 09:41 صبح
به سوال خوت هم یه نگاه بنداز ببین منظورت چی بوده!!!!؟؟؟؟ حالا جواب من درست بوده یا غیر!
شايد من نتوانستم منظورم را دست بيان كنم .

من در فرم يك DetailsView دارم و آن را مستقیم به SqlDataSource وصل كردم. ، بعدش روی روی سمارت تگ کنترل Detailsview راست کلیک كردم و EditTamplete را انتخاب نمودم و از باکس باز شده insertItemTemplate را انتخاب كردم تكس باكسي را كه ميخواستم مقدار ثبت داشته باشه را انتخاب نمودم روي اسمارت تگ آن كليك كردم و مقدار Text آن با فيلد بانك Bind بود عبارت Tow-way Databinding را نیز تيك زدم ولي در پروپرتيز قسمت text آن خالي بود اگر مقدار ثابت را قسمت textدر پروپرتيز وارد كنم قسمت bind غير فعال ميشه و اگر قسمت bind را دوباره فعال كنم مقدار ثابت در قسمت textپروپرتيز پاك ميشه بهتر از اين نمي تونم توضيح بدم حال اگر استادان فن راهي بنظرشان ميرسد راهنمائي كنند بسيار متشكر خواهم بود:خجالت::گریه: