PDA

View Full Version : Multi Media

کاظم
جمعه 29 آبان 1383, 23:33 عصر
بسم الله الرحمن الرحیم

سوالی که داشتم این است که در نرم افزارهای قرانی وغیره مشاهده کرده می شود که حدود 5 تا 10 فیلم و تعداد زیادی فایل صوتی به همراه تعدادی تصویر را در یک CD میگنجانند.
چگونه این کار انجام می شود.

vcldeveloper
شنبه 30 آبان 1383, 01:37 صبح
تعداد مهم نیست. حجم و کیفیت فایلها مهم هست. برای سخنرانی یا قراپت قرآن احتیاجی به کیفیت صوتی بالایی نیست و میشه با استفاده از فرمت های فشرده سازی مختلف مثل MP3 یا WMA به حجم خیلی کمی دست یافت. برای فایلهای تصویری هم به همین شکل با کم کردن تعداد فریم ها در هر ثانیه (fps) و کاهش وضوح تصویر و استفاده از فرمت های فشرده سازی MPEG, WMV, MPEG4, DivX و ... فایلهای تصویری کوچکی داشت

Delphi KDE
شنبه 30 آبان 1383, 02:24 صبح
همان طور که جناب کشاورز فرمودند با استفاده از فرمت های فشرده سازی مختلف میتوانید حجم فایل های مالتی مدیا را پایین بیاورید
من پیشنهاد میکنم از Macromedia Flash برای فشرده سازی صوت وتصویر استفاده کنید که توی این زمینه خیلی عالی عمل میکنه فایل های خروجی برنامه با پسوند SWF است که حجم بسیار کمی داره
و یا از VideoLive Mail و یا AVSVideoConverter و یا هر برنامه دیگری در این زمینه استفاده کنید
با استفاده از نرم افزار های بالا من توانستم 10 سی دی تصویری را در یک سی دی جای دهم

موفق باشید

کاظم
یک شنبه 01 آذر 1383, 09:59 صبح
بنام خدا

با سلام

با تشکر از دوستان محترم

MiRHaDi
یک شنبه 01 آذر 1383, 19:26 عصر
سلام
کاظم جان آفرین که اول همه پست ها با نام خدا شروع میکنی
عرض شود که اگه از WMA9 استفاده کنی میتونی خیلی فشرده سازی بیشتری داشته باشی
من یک سخنرانی 45 دقیقه ای رو در یک دیسکت ذخیره کردم ! MP3 , MP4 , MP3 Pro هم گزینه های نسبتا خوبی هستند اگر از برنامه مناسبی استفاده کنی. JetAudio 5 برای MP3 فشرده کردن نسبتا برنامه مناسبیه و JetAudio 6 هم برای ساخت WMA9 . البته برنامه های دیگری هم داریم ! حتی با CoolEdit فایل Wav میشه تولید کرد که حجمش از MP3 هم کوچیکتره
اگه فایلت تصویریه از فرمتهای مختلف میتونی استفاده کنی که JPEG به صورت میانگین ساز عکس کوچکتری بهت میده فقط باید مواظب کیفیت کارت باشی که زیاد پایین نیاری یک برنامه ای برای این کار بود که Jpeg Analizer , Jpeg COmpreser یک اسمی حدود اینا داشت دقیق یادم نیست فکر کنم توی King بود اون خیلی برنامه مناسبیه برای این کار
برای فیلم هم که برامه فشرده ساز زیاده MPEG4 یا WMV خیلی فشرده سازیش بیشتره یا DivX . ولی کیفیت کارت رو باید از دست ندی تو فشرده کردن.
معمولا فشرده سازی به این روشها باعث از دست رفتن کیفیت صدا و تصویر میشه
در ضمن Real امکانات خیلی خوبی برای فشرده سازی بهت میده فایلهای Rm , Ra که بیشتر در فشرده سازیهای خیلی زیاد استفاده میشند. برنامه RealPlayer هم پخشش میکنه که توسط JetAudio و ... هم پشتیبانی میشه گزینه مناسبی است
با تشکر
بای