PDA

View Full Version : سوال: سوال در مورد طراحی فرم

atn_1366
یک شنبه 08 دی 1387, 12:33 عصر
سلام به دوستان عزیز انجمن ،

اول از همه عذرخواهی میکنم اگه مطلبم رو در جای درستی وارد نکردم ... نمیدونستم باید کجا بزنم !!!

من یه صفحه html دارم که درون اون یه سری عکس وجود داره و هر عکس یک title داره که به عنوان code اون عکس است و به صورت عدد میباشد ، حالا من میخوام یه فرم سفارش درست کنم (مهم نیست با چه زبانی باشه) و وقتی روی هر کدوم از این عکس ها که کلیک میشه ، صفحه فرم سفارش باز بشه و در قسمت کد کالا به صورت اتوماتیک کد عکس مورد نظر ( همون title عکس ) درج بشه ...!!!

البته من دنبال یه فروشگاه نمیگردم و در ضمن فرم سفارش رو الان دارم ولی به این صورت هست که مراجعه کنندگان به سایت عکس ها رو می بینند و بعد کد اون عکس ها رو به صورت دستی در قسمت کد کالا در فرم سفارش وارد میکنند !!! که من میخوام این قسمت به صورت اتوماتیک انجام بشه .

همونطور که گفتم صفحه تصاویر html هست و فرم سفارش هم به صورت PHP است .
راستی من زیاد با برنامه نویسی php آشنایی ندارم !!!

حالا به نظر شما من باید چیکار کنم ؟ چطور میتونم این مورد رو درست کنم ؟

با تشکر فراوان از همگی دوستان

heramtoos
یک شنبه 08 دی 1387, 17:05 عصر
دوست من سلام
سوال شما بشتر دشواریش در نامفهوم بودن آن است
من فکر کنم مشکل شما در برداشتن تایتل عکس باشد
اگر اینچنین است
لطفا نمونه ای را که من برای شما قرار داده ام نگاه کنید
برداشتن تایتل عکس با جاوا اسکریپت و پی اچ پی (همراه با سورس کامل) (http://fortest.org/tests/image_title/)
در غیر اینصورت لازم است توضیحات کاملتری ارایه نمایید
موفق باشید

tanha2007
یک شنبه 08 دی 1387, 17:30 عصر
سلام.
شما باید مقدار title را به url فرم سفارش تان بفرستید و بعدا میتونید توسط GET اون مقدار را بدست آورید: مثلا:

<href="formSefaresh.html?title="your title here">Go TO</a>

و بعدا توی فرم سفارش

$title = $_GET['title'];

atn_1366
دوشنبه 09 دی 1387, 08:04 صبح
جناب heramtoos این سورسی که شما گذاشتید هم فکر کنم بدردم بخوره !!! باید تست کنم و ببینم !!! فقط مشکلش اینجاست که کدهای اون php است و من دنبال html میگردم !!!
جناب tanha2007 از بابت حوابتون ممنونم ...
فقط یه سوال دیگه : به نظرم این کدها برای php هست ، آیا میشه از این کدهایی که شما دادید برای صفحات html هم استفاده کرد ؟؟؟

با تشکر و سپاس فراوان از شما و دوستان عزیز .

yaqubian
دوشنبه 09 دی 1387, 09:29 صبح
دوست عزیز
HTML تنها جوابگوی کار شما نیست. شما باید از یه زبون برنامه نویسی مثل PHP واسه این کار استفاده بفرمایید.
موفق باشید

atn_1366
دوشنبه 09 دی 1387, 09:34 صبح
با تشکر ، الان نمیتونم ولی حتماً تا امشب این کدها رو تست میکنم ...
اگه مشکلی بود حتماً از راهنمایی های شما دوستان استفاده خواهم کرد .

با تشکر

atn_1366
چهارشنبه 11 دی 1387, 18:24 عصر
با تشکر فراوان از تمام دوستان
مشکلم حل شد .
جناب tanha2007 من از کد شما استفاده کردم فقط در فرم کد زیر رو وارد کردم و فرم رو به صورت php ذخیره کردم ...

<?php echo $_GET['title']; ?>