PDA

View Full Version : Delphi 2 VB

MiRHaDi
یک شنبه 01 آذر 1383, 21:53 عصر
سلام
من شخصا از عشاق دلفی بوده و هستم
ولی چه میشه کرد ! زندگیه دیگه خرج داره . یه کار خوب برام پیشنهاد شده هر چی به طرف میگم دلفی بهتره حالیش نیست ! گفته باید با VB باشی

حالا من تو دلفی مشکلی ندارم !‌ زمان VB فکر کنم 3 هم یه کارایی باهاش میکردم ولی اینقدر وقته کار نکردم باهاش کلا یادم رفته

این آقا هم گفته با 6 میخواد ! حتی با .Net هم نمیخواد :strange:
خلاصه ! میخوام به صورت Quick Refrence بتونم VB رو سریع یاد بگیرم با این توضیح که برنامه نویسی Visual و اصول برنامه نویسی رو کامل کار کردم

ممنون میشم هر کی ....
حساب میکنیم :)
قربانت

hbi
یک شنبه 01 آذر 1383, 23:30 عصر
اول بگو بدونم چرا دلفی بهتر از VB میباشد :sunglass:

MiRHaDi
دوشنبه 02 آذر 1383, 09:24 صبح
سلام
برای این بحث به انجمن دلفی مراجعه کن چشم :)
من اینجا دست تنهام :)
فعلا که ما اومدیم شاگردی شما رو بکنیم
بای

bahar60
دوشنبه 02 آذر 1383, 09:52 صبح
برنامتون چی هست؟ :گیج:

فکر می کنم اگر به اندازه ای که روی دلفی وقت گذاشتید روی وی بی هم وقت می گذاشتید نظرتون بر می گشت :mrgreen:

ساران سافت
دوشنبه 02 آذر 1383, 16:17 عصر
شاگرد اجازه ندارد روی دست استاد حرف بزند! :wink:

شما بهتر است قدری بیسیک یاد بگیرید بقه اش مثل هم هستند :گیج:
یک کتاب قدیمی ولی خیلی خوب به شما معرفی میکنم که سریع راهت می اندازد. :sunglass:
برنامه نویسی مقدماتی نوشته پیتر هولزنر از گروه نرم افزاری پیتر نورتن :oops:
اگر سوالی داری به من PM بزن تا کمکت کنم :wink:

MiRHaDi
سه شنبه 03 آذر 1383, 05:02 صبح
سلام

شاگرد اجازه ندارد روی دست استاد حرف بزند!
این یعنی چی ؟ من که نفهمیدم :))

یه زمانی یادمه QBasic خوب بلد بودم و تو مسابقات استانی مقام هم داشتم
اونش مشکلی نیست ! بقیش ؟
با تشکر از لطفتون
بای

ساران سافت
سه شنبه 03 آذر 1383, 16:03 عصر
یعنی وقتی می خواهی چیزی یاد بگیری باید بگویی دلفی بد است :wink: :cry: :sunglass: :wise1:

Payam Moradi
سه شنبه 03 آذر 1383, 19:17 عصر
سلام

اولا: تعجب میکنم. چون اطراف ما اونقدر دلفی اسم و رسم خوبی پیدا کرده کرده که همه میخوان با دلفی باشه. در صورتی که این همه که من میگم نمی دونن اصلا دلفی چی هست وی بی چی هست !
ثانیا: مگه برای طرف چه فرقی میکنه که با دلفی باشه یا وی بی. مهم اینه که با زبان جدید و تحت ویندوز و با بهترین نحو نوشته میشه. البته یک کم هم حق داره. فکر کنم وی بی به خاطر اینکه محصول خود مایکروسافته بهتر با ویندوز مچ میشه تا دلفی. شاید میخواد از بروز مشکلات آتی اون جلوگیری کنه.
خب شما با دلفی بنویس بگو با وی بی هست. اگر حرفه ای نباشه نمی فهمه. (بعضا من با وی بی نوشتم گفتم دلفیه !). اگه حرفه ای باشه چطور تشخیص داده که یک دلفی کار میتونه کارش رو با وی بی راه بنداز ؟
راستی شخص مقابل اگه زیاد از برنامه نویسی چیزی ندونه چطور میخواد تشخیص بده که با دلفی هست یا وی بی یا هر چی دیگه !؟ :گیج:
قصد جسارت نداشتم. خواستم یک نظری داده باشم. :)

امیدوارم کارتون زود راه بیافته. موفق باشید. :flower:

حامد مصافی
چهارشنبه 04 آذر 1383, 12:43 عصر
اولاً که دوستان در برتر بودن دلفی حرفی نیست ، فقط کافیه باهاش کار کنین تا بفهمین !

در ضمن آقای میر مهدی شما با توضیحاتی که دادین معلومه فاصله کمی با یادگیری وی بی دارین ، به نظر من بهتره مشکلاتون رو در این بخش مطرح کنین تا سریع تر به جواب برسین

Delphi KDE تو همین بخش یه سوال درباره دلفی و وی بی مطرح کرده به نظر من بهره شمام همین کار رو بکنین

aminkk
یک شنبه 10 شهریور 1387, 00:57 صبح
من فكر كنم ايشون نرم افزار مربوط به vb رو مي خوان ياد بگيرن مثلا ديتاباس اكتيويكس و ...

مهران رسا
یک شنبه 10 شهریور 1387, 11:16 صبح
من فكر كنم ايشون نرم افزار مربوط به vb رو مي خوان ياد بگيرن مثلا ديتاباس اكتيويكس و ...

دوست عزیز تاریخ تاپیک رو نگاه کردی ؟ (آذر 1383)

surpriser
یک شنبه 10 شهریور 1387, 11:44 صبح
سلام.در برتر بودن دلفی هیچ شکی نیست و کاربران مبتدی vb رو برتر میدونن.به نظر من Vb یه زبان خنده داریه.با دلفی میشه کارهایی کرد که امرن در vb نشه!مثلا همین injection(فقط یه مثال بود).ولی خوب بحث سره این نیست!(ولی خودمونیم عجب آدم ... بوده که گفتین delphi گفته نه vb!) شما در واقع چه چیزی رو میخواین تو وی بی یاد بگیرین؟ حلقه هاش که عین delphi ولی ساده تر و نیازی به : و ; در پایان خط نیست نیست.
مثلا :
if text1.text = "VB" then
msgbox "1"
else
text1.text = "Delphi"
end if

یا مثلا حلقه فور:
for i = 0 to 100
msgbox i
next i

یا برای تغییر دادن کپشن کامند بار:
command1.caption = "New Caption"

برای تعریف متغیر به جای Val در دلفی از Dim استفاده کنید:
Dim a as integer
یا dim b as string

اگر میزان ستحتون رو مشخص کنید بهتر میتونم کمک کنم.
ولی در کل شما استاد مایی که دلفی رو خوب بلدی ولی خوب یادگیری vb هم ضرری نداره(حتی برای کار!)