PDA

View Full Version : سوال و پاداش

Asad.Safari
یک شنبه 01 آذر 1383, 21:35 عصر
سلام

اول این فایل رو دانلود کنید!!!
User Name : asad123
Password : 7256

http://www.c-sharpcorner.com//Code/2004/May/UniversityRegistrationApplication.asp

هرکس در مورد این فایل (یعنی چطوری دیتابساشو بسازم و کدوم صفحه هارو
تغییر بدم که به دیتابیسم وصل بشه وتوضیحات کلی و...) توضیح بده!!!

50000 ریال نقدا از حاج اسد مدیر سایت تک گام دریافت خواهد کرد دریافت خواهد کرد!!! :sunglass:

با تشکر

Vahid_Nasiri
دوشنبه 02 آذر 1383, 12:39 عصر
من 5 تومن بهت می دم تا از این سؤالهای ... اینجا نپرسی :evil2:

Vahid_Nasiri
دوشنبه 02 آذر 1383, 13:56 عصر
قدم اول:
دریافت فایل : http://www.c-sharpcorner.com//Code/2004/May/UinversityRegistration.zip

قدم دوم : درست کردن دایرکتوری مجازی روی C:\Inetpub\wwwroot\UinversityRegistration\universi ty\University

قدم سوم: یک دیتابیس خالی به نام university در sql_server‌ ایجاد کنید (و یا هر نام دیگری)

قدم چهارم : به query analyzer مراجعه کنید و فایل database.sql را در آن گشوده و F5 . (به این صورت جداول ساخته می شود)

قدم پنجم: ری استور کردن دیتابیس موجود در فولدر C:\Inetpub\wwwroot\UinversityRegistration\SqlDatab ase بر روی دیتابیس خالی درست شده (در enterprise manager‌ روی دیتابیس ایجاد شده کلیک راست و بعد all task و بعد Restore ... در ادامه انتخاب از from device‌ و مسیر دهی).

حالا جداول با یک سری داده پر شده است.

قدم ششم : به صفحه http://localhost/University/mainframe.htm وارد شوید.
Login: admin
Password: a

هرچند مطابق نوشته کار تز فوق لیسانس بوده (!) ولی ... کانکشن استرینگ را بجای وب کانفیگ در فایل Login.aspx.cs در تابع CheckPassword قرار داده.
در آن سرور را بجای server=guddu به localhost‌ اصلاح کنید (همچنین اگر نام دیتابیس و غیره هم عوض شده ... باید تصحیح شود). حالا دوباره نیاز به کامپایل دارد ... (اگر در وب کانفیگ گذاشته بود این نیاز وجود نداشت)

بنابراین برنامه را در VS.NET باز کنید (روی فایل University.sln کلیک نمایید ) . اصلاح لازم را انجام داده و بعد پروژه را مجددا کامپایل کنید (F5).

هنگام کامپایل به شما می گوید که ClassLibraryUniversity را پیدا نکرد. به دایرکتوری زیر مراجعه کنید:
C:\Inetpub\wwwroot\UinversityRegistration\universi ty\ClassLibraryUniversity\bin\Debug
بعد زحمت کشیده و فایل ClassLibraryUniversity.dll را در دایرکتوری bin برنامه یعنی :
C:\Inetpub\wwwroot\UinversityRegistration\universi ty\University\bin
کپی کنید (قبلا کپی شده. بنابراین نیازی به اینکار نیست!)
پس به منوی پروژه گزینه ی add reference مراجعه کرده و این فایل را به سادگی اضافه کنید.
حالا پروژه راحت کامپایل می شود.

و حالا دوباره برنامه اجرا نمی شود! در تمام برنامه کانشکن استرینگ را اینطوری تعریف کرده و باید دستی درست شود (از منوی ادیت ... گزینه ی find in files را انتخاب و دنبال کلمه ی connStr بگردید ). تمام موارد را اصلاح کنید و بعد کامپایل (این هم از مضرات استفاده نکردن از وب کانفیگ به شکل شکیل!)

نه! بازهم کار نمی کنه! دنبال guddu در برنامه بگردید (نام سرور این شخص بوده) . بعد مشخصات را درست کنید. بعد کامپایل.

حالا درست شد! و با آی و پسورد بالا وارد می شود و قابل استفاده است.

موفق باشید.

Asad.Safari
دوشنبه 02 آذر 1383, 21:21 عصر
با سلام استاد نصیری شرمنده فرمودید!!! : :embr:

چند تا اشکال دارم:

بنابراین برنامه را در VS.NET باز کنید (روی فایل University.sln کلیک نمایید ) . اصلاح لازم را انجام داده و بعد پروژه را مجددا کامپایل کنید (F5).

من vs.net رو باز میکنم
file<open<file
بعد university.sln رو انتخاب میکنم
اینو میده:

Visual studio.net cannot create or open the applacation.the likeliest problem is that required
componets are not installed on the local web server.run visual studio.net setup ana add the web
development componet.

هنگام کامپایل به شما می گوید که ClassLibraryUniversity را پیدا نکرد. به دایرکتوری زیر مراجعه کنید:
C:\Inetpub\wwwroot\UinversityRegistration\universi ty\ClassLibraryUniversity\bin\Debug
بعد زحمت کشیده و فایل ClassLibraryUniversity.dll را در دایرکتوری bin برنامه یعنی :
C:\Inetpub\wwwroot\UinversityRegistration\universi ty\University\bin
کپی کنید (قبلا کپی شده. بنابراین نیازی به اینکار نیست!)
پس به منوی پروژه گزینه ی add reference مراجعه کرده و این فایل را به سادگی اضافه کنید.
حالا پروژه راحت کامپایل می شود.

من رفتم نگاه کردم کپی شده بود ولی add reference چیه؟
چطور اینو انجام بدم؟

در ضمن وقتی من اینو به سرورم آپلود کردم باید دوباره این کارو را تکرار کنم؟

در آخر تشکرات فراوان استاد :flower: :thnx:

Vahid_Nasiri
سه شنبه 03 آذر 1383, 10:08 صبح
به مقاله ی خطاهای متداول در asp.net که بالای بخش هست مراجعه کنید (نحوه ی باز کردن یک پروژه ی asp,net در کامپیوتری دیگر توضیح داده شده)
در مورد اضافه کردن ریفرنس هم به مراحلی که گفتم مراجعه کنید مشخص است. فایل dll را browse می کنید و بعد OK .
روی سرور فقط باید کانکشن استرینگ ها را درست کنی.

Asad.Safari
سه شنبه 03 آذر 1383, 18:41 عصر
با سلام آقا وحید!
ببخشید که این قدر عزیتتان میکنم!

ConnectionString = "workstation id=GUDDU;packet size=4096;user id=sa;data source=localhost;persist securi" +
"ty info=False;initial catalog=university";

من این workstation id=GUDDU;packet size=4096 رو چی قرار بدم؟

و آیا میتونم به اینگونه بنویسم:

strconnection as string="server=(local);database=university;integrated security=true;"

با تشکر
:thnx:

Vahid_Nasiri
سه شنبه 03 آذر 1383, 18:51 عصر
اذیت :oops:
=======
بعلاوه یواش یواش داری دبه درمیاری ها! :mrgreen:

بجای workstation id بنویس server .

integrated security=true یعنی اینکه از Authentication نوع ویندوز داری استفاده می کنی. یعنی یوزر aspnet مجوز دسترسی به دیتابیس را دارد. آیا دارد؟ (به مقاله ای که بالای بخش هست در این زمینه مراجعه کن)

Asad.Safari
سه شنبه 03 آذر 1383, 19:06 عصر
بله یوزر asp.net مجوز دارد!!!

بعلاوه یواش یواش داری دبه درمیاری ها!

شماره حساب؟ :wink:

اگه من این طوری بنویسم حل میشه:

strconnection as string="server=(local);database=university;integrated security=true;"

Vahid_Nasiri
سه شنبه 03 آذر 1383, 19:09 عصر
بجای پرسیدن تست کن. اگر نتونست وصل شه بجای local بنویس localhost . اگر باز هم وصل نشد بجای آن نام کامپیوتر را بنویس. اگر نشد به مقاله ای که گفتم مراجعه کن و روش دیگر اتصال را کاملا مطالعه کن.