PDA

View Full Version : سوال: wipe کردن هارد

genral
دوشنبه 09 دی 1387, 10:32 صبح
یه سوالی از اساتید محترم داشتم میشه بفرمایین چطوری میشه درایو رو با دستورات سی شارپ wipe کرد .(با نرم افزارهای ریکاوری هم نشه درایو رو ریکاوری کرد)
ممنون و مرسی

منتظر جوابتوان هستم
با تشکر genral

genral
دوشنبه 09 دی 1387, 14:55 عصر
کسی نمی خواد جواب بده؟
به کمکتون نیاز دارم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
متشکرم

sinpin
سه شنبه 10 دی 1387, 08:13 صبح
یه سوالی از اساتید محترم داشتم میشه بفرمایین چطوری میشه درایو رو با دستورات سی شارپ wipe کرد .(با نرم افزارهای ریکاوری هم نشه درایو رو ریکاوری کرد)
ممنون و مرسی

منتظر جوابتوان هستم
با تشکر genral
من این روشها رو تست نکردم اما منطقی بنظر میرسه که جواب بده :
1- باید داده هایی تصادفی روی تمامی سکتورهای هارد دیسک بنویسید
2- یا اینکه یک فایل در یک درایو ایجاد کنید و اون رو تا زمانی که فضای درایو اجازه میده پر از داده های تصادفی کنید و بعد از اینکه به بیشترین حجم ممکن رسید اون رو پاک کنید (برای اطمینان بیشتر شاید بهتر باشه اگه این فرآیند چندبار تکرار بشه)

genral
سه شنبه 10 دی 1387, 08:23 صبح
از پاسخ شما خیلی ممنونم ولی مشکل اینجاست اگه من اون روش رو پیاده سازی بکنم اونوقت برای اون عمل خیلی وقت لازم هست تا هارد پر بشه از فایل های تصادفی...............

ولی باز هم ممنون

sinpin
سه شنبه 10 دی 1387, 09:55 صبح
مشکل اینجاست اگه من اون روش رو پیاده سازی بکنم اونوقت برای اون عمل خیلی وقت لازم هست تا هارد پر بشه از فایل های تصادفی...............
تمامی نرم افزارهای مشابه هم برای انجام کامل اینکار - بسته به حجم هارد - نیاز به چند ساعت زمان دارند

موفق باشید

SMRAH1
سه شنبه 10 دی 1387, 09:56 صبح
سلام

پر کردن هارد، به دلیل فضای زیادش ،کاری زمان بری است!تا حالا LowLevelFormat کردی ببینی زمانش چقدره (اون هم تک تک بیت ها رو صفر می کنه)!
1) بهتر است در زبانهای C یا C++ این کار رو انجام بدی (سرعت و قدرتش بیشتره)
2) راه اساس رو کلی رو دوستمون گفتند ولی برای راه های دقیق تر باید فایل سیستم هدف رو مشخص کنی.مثلا در FAT (و مشتقاتش) کافیه فقط خوده Fat و برخی قسمت ها (که از چند ده مگا بایت فراتر نمیره) رو پاک کنی تا ریکاور انجام نشه).
3) اگر فقط یک فایل مد نظرت هست،بهتره قبل از پاک کردن اون رو با بایتهای تصادفی پر کنی (ترجیحا چند بار).بعد مطمئن باش که اگر همه دنیا هم جمع بشند به احتمالا بالا (بسته به تعداد بار انجام این کار) نتوانند ریکاور کنند.

موفق باشی

ghabil
چهارشنبه 11 دی 1387, 04:09 صبح
پاک کردن Fat و Mirrorش تاثیری نداره ، نرم افزارهای ریکاوری دوباره Fat رو از روی اطلاعات فیزیکی مینویسند.
تنها راهت اینه که بیت به بیت اطلاعات رو فیزیکی حذف کنی