PDA

View Full Version : سوال: مشکل در اتصال به بانک SQL server

kh1387
دوشنبه 09 دی 1387, 15:58 عصر
با سلام
من در اتصال به sql server 2005 در قسمت نام سرور می خوام از نقطه . یا localhost استفاده کنم ولی جواب نمیده
دوستان اگه می دونه کسی راهنمایی کنه لطفا
آخه این برنامه رو روی هر کامپیوتری که بخوام اجرا کنم باید نام سرور رو دائم عوض کنم.
متشکر

vcldeveloper
دوشنبه 09 دی 1387, 21:58 عصر
مشکلی نداره، البته به شرطی که SQL Server روی همون سیستم نصب باشه. حتما می دونید که نقطه یا localhost به سیستم فعلی کاربر اشاره می کنند.

kh1387
دوشنبه 09 دی 1387, 23:07 عصر
درسته جناب کشاورز ولی علت اتصال نشدن می تونه علتش چی باشه؟
من روی سیستمهای دیگه هم امتحان کردم.
در ضمن من از برنامه Sql server 2005 که در دو عدد سی دی هستش استفاده کردم.
با تشکر

vcldeveloper
سه شنبه 10 دی 1387, 01:45 صبح
ولی علت اتصال نشدن می تونه علتش چی باشه؟
شما اول مشخص کنید سرور کجا هست. آیا سرور روی همین سیستم (بصورت Local) نصب شده، یا روی یک سیستم دیگه در داخل شبکه؟

عدم اتصال میتونه علت های مختلفی داشته باشه. خطایی که دریافت می کنید چی هست؟

SYNDROME
سه شنبه 10 دی 1387, 06:28 صبح
می توانی نام کامپیوتر را در قسمت Server Name قرار دهی.
با استفاده از توابعی که داخل همین سایت است می توانید نام کامپیوتر را به دست آورید.
موفق باشید

Atlas_softWare
سه شنبه 10 دی 1387, 11:02 صبح
سلام
با استفاده از قسمت ODBC در Administrative tools چک کنید ببینید که کامپیوترتون می تونه با نقطه یا local host به SqlServer وصل بشه یا نه، اگر نشد برید و پورت Sqlserver را که 1433 است باز کنید،اگر باز هم نشد Firewall کامپیوتر خود را Stop کنید. در مرحله آخر دیگر Windows مشکل داره، به شرط اینکه تمام تنظیمات Sqlserver را درست انجام داده باشید.امیدوارم منظورتون رو درست متوجه شده باشم

kh1387
سه شنبه 10 دی 1387, 20:08 عصر
شما اول مشخص کنید سرور کجا هست. آیا سرور روی همین سیستم (بصورت Local) نصب شده، یا روی یک سیستم دیگه در داخل شبکه؟

عدم اتصال میتونه علت های مختلفی داشته باشه. خطایی که دریافت می کنید چی هست؟

جناب کشاورز
سیستم من شبکه نیست من همون local رو دارم و از سرور استفاده ای نمی کنم.

می توانی نام کامپیوتر را در قسمت Server Name قرار دهی.
با استفاده از توابعی که داخل همین سایت است می توانید نام کامپیوتر را به دست آورید.
موفق باشید
دوست عزیزم
لطف کنید اول سؤال منو بخونید بعد راهنمایی کنید.
اما همینکه با من همدرد بودید متشکرم:لبخند:

سلام
با استفاده از قسمت ODBC در Administrative tools چک کنید ببینید که کامپیوترتون می تونه با نقطه یا local host به SqlServer وصل بشه یا نه، اگر نشد برید و پورت Sqlserver را که 1433 است باز کنید،اگر باز هم نشد Firewall کامپیوتر خود را Stop کنید. در مرحله آخر دیگر Windows مشکل داره، به شرط اینکه تمام تنظیمات Sqlserver را درست انجام داده باشید.امیدوارم منظورتون رو درست متوجه شده باشم
اولی که نشد
دومی: پورت 1433 دیگه چیه؟
امکانش هست بیشتر توضیح بدید؟

vcldeveloper
چهارشنبه 11 دی 1387, 04:10 صبح
پورت 1433 دیگه چیه؟
پورتی هست که بطور پیش فرض MS SQL Server برای نقل و انتقال اطلاعات از آن استفاده میکنه. اگر توسط فایروال یا هر نرم افزار دیگه ایی مسدود شده باشه قادر به ارتباط با MS SQL Server نخواهید بود.

kh1387
چهارشنبه 11 دی 1387, 22:02 عصر
پورتی هست که بطور پیش فرض MS SQL Server برای نقل و انتقال اطلاعات از آن استفاده میکنه. اگر توسط فایروال یا هر نرم افزار دیگه ایی مسدود شده باشه قادر به ارتباط با MS SQL Server نخواهید بود.

میشه لطف کنید و بگید چطوری می تونم به این پورت دسترسی داشته باشم؟

kh1387
سه شنبه 17 دی 1387, 12:43 عصر
کسی نمی تونه بگه پورت 1433 چیه و چگونه می توان به آن دسترسی داشت؟

kh1387
چهارشنبه 18 دی 1387, 13:33 عصر
یکی نست من رو در مورد پورت مذکور راهنمایی کنه؟

vcldeveloper
پنج شنبه 19 دی 1387, 02:59 صبح
یکی نست من رو در مورد پورت مذکور راهنمایی کنه؟

اگر منظور مفهوم پورت هست، باید در تالار شبکه بپرسید.
اگر منظور چگونگی تغییر تنظیمات پورت در MS SQL Server هست، باید در تالار SQL Server بپرسید.
اگر منظور چگونگی تنظیم فایروال برای باز کردن پورت مذکور هست، بستگی به فایروالی داره که نصب کردید.

kh1387
پنج شنبه 19 دی 1387, 13:57 عصر
متشکرم
فقط می خوام طبق فرموده شما برنامه SQL Server ام رو چک کنم.
اگه ممکنه فقط بگید از کجا می تونم این کار رو انجام بدهم؟
بازهم تشکر

Atlas_softWare
یک شنبه 22 دی 1387, 12:36 عصر
کسی نمی تونه بگه پورت 1433 چیه و چگونه می توان به آن دسترسی داشت؟

همون پورت sqlserverاست و می توان از این مسیر به اون دسترسی پیدا کرد:
strt->allprogram->accessories->systemtools->securitycenter->windowsfirewall
بعد روی زبانه Exceptions رفته Addport را بزنید نام آن را sqlserver یا هر نام دیگری گذاشته
و شماره پورت را 1433 قرار دهید و add کنید.

rezazd
یک شنبه 22 دی 1387, 12:56 عصر
با سلام
من در اتصال به sql server 2005 در قسمت نام سرور می خوام از نقطه . یا localhost استفاده کنم ولی جواب نمیده
دوستان اگه می دونه کسی راهنمایی کنه لطفا
آخه این برنامه رو روی هر کامپیوتری که بخوام اجرا کنم باید نام سرور رو دائم عوض کنم.
متشکر

شما یه برنامه فرعی کوچک جدای از برنامه اصلی بنوسید که مثلا نام سرور و مثلا کد کاربری و رمز اتصال رد در فایل ini ذخیره کند و در برنامه اصلی فایل ini را بخوانید
اینطوری با کپی شده برنامه تون جای دیگر کار نخواهد کرد
بجای لوکال هاست میتونید 127.0.0.1 رو یه عنوان ای پیاس کیو ال سرور درج کنید که کار درستی نیست چون اگر به شبکه وصل شود ای پی بهم میخورد
اگرمثلا زl دلفی استفاده مینکید میتونید bdeadmin یا odbc استفاده کنید