PDA

View Full Version : سوال: چگونه سيستم ارسال پست بسازيم؟

Feremerz
دوشنبه 09 دی 1387, 19:54 عصر
سلام

اين سوال خيلي وقته ذهنم رو مشغول كرده خواهش ميكنم هر چه ميتونيد واضح برام توضيح بدين.

من ميخوام بدونم چطور ميشه يك سيستم ساخت كه يك اديتور داره و وقتي يك متن رو ارسال كرديم بالاتر از پست هاي قبلي قرار بگيره .

يا مثلا همين پستي كه من الان ارسال ميكنم براي خودش يك سري مشخصات از قبيل يك چهار چوب ، مشخصات ارسال كننده در راست، دكمه پاسخ و...
چطور بايد سايت رو از حالت ايستا خارج كرد.

من ميخوام بدونم از چه روشي بايد استفاده كرد.

خواهش ميكنم با مثال كامل توضيح بدين چون من واقعا هيچي نميدونم
ممنون

m.hamidreza
دوشنبه 09 دی 1387, 21:55 عصر
مثال آموزشی:
دو تا مرحله کلا داره یکی درج در دیتابیس و یکی نمایش اطلاعات ذخیره شده.یه جدول در اس کیو ال طراحی میکنی با این فیلدها:

آی دی
عنوان
متن پیام
نام درج کننده پیام
زمان درج

یه ادیتور مثه FCK یا هر ادیتوری برای تایپ متن پیام اختیار میکنی. عنوان، متن و نام رو از کاربر میگیری آی دی رو میتونی Auto بذاری تاریخ هم که تاریخ جاری هست و داری؛ اینارو در جدول درج میکنی این میشه مرحله ی اول.
مرحله دوم هم یه Select از جدولت میگیری که بر حسب فیلد تاریخ صعودی باشه و در یه دیتالیست نمایش میدی.

برای انجام این مراحل هم شما باید با یه کتاب آموزش ASP.NET شروع کنی.
موفق باشی.

Feremerz
سه شنبه 10 دی 1387, 01:57 صبح
نه دوست عزيز سوال من اين نيست

من ميخوام بدونم براي ارسال پست ها به صفحه كه تعدادشون هم مشخص نيست از چه روشي بايد استفاده كرد

مثلا چطور بايد مشخص كرد كه اين پست در چه قالبي قرار بگيره و كجاي صفحه ظاهر بشه
و اساسا چطور ميشه اون قالب رو هر بار ايجاد كرد

Feremerz
سه شنبه 10 دی 1387, 02:08 صبح
فكر ميكنم بايد با Datagrid كار كرد درسته؟

milade
سه شنبه 10 دی 1387, 10:04 صبح
من ميخوام بدونم چطور ميشه يك سيستم ساخت كه يك اديتور داره و وقتي يك متن رو ارسال كرديم بالاتر از پست هاي قبلي قرار بگيره .
با ORDER BY و ASC و DESC (هر کدوم میخوای) مرتب کن

يا مثلا همين پستي كه من الان ارسال ميكنم براي خودش يك سري مشخصات از قبيل يك چهار چوب ، مشخصات ارسال كننده در راست، دكمه پاسخ و...
گرید ویو میشه(هر جور مایلی!)
موفق باشی