PDA

View Full Version : سوال: 2 سوال از web.config

RoostaYeBekr
دوشنبه 09 دی 1387, 20:52 عصر
با سلام
یادم هست که توی یکی از تاپیک ها یک نفر گفته بود که وقتی برنامه اش رو به شرکتی می سپاره تا براش روی Server بگذاره ، چی کار باید بکنه که بعدها اون شرکت از کدهاش سوء استفاده نکنه. یکی از راهنمایی ها این بود که پروژه رو Publish کنن و بعد به اون شرکت بدن.

من خودم قبلا که پروژم رو Publish کرده بودم و به شرکتی داده بودم ، برنامم یک جاش مشکل پیدا کرد. بعد یکی از افراد شرکت ، برای اینکه مشکل رو پیدا کنه ، یک خاصیتی رو توی web.config ، تنظیم کرد که برای چند دقیقه پای همون کامپیوتر Server ، برنامه رو Trace کنه. توی این Trace کردن ، قشنگ کدهای برنامم معلوم بود.

متاسفانه یادم رفته که طرف چی کار کرد. کسی می دونه این خاصیتی که توی web.config ، برای انجام این کار باید تنظیم بشه ، چیه؟
و دوم اینکه برای اینکه افراد شرکت سوء استفاده نکنن ، چی کار باید کرد که خود web.config هم ، قابل دست بردن نباشه؟

RoostaYeBekr
چهارشنبه 11 دی 1387, 13:04 عصر
بچه ها کسی جواب این سوال ما رو نمی دونست . به نظرم سوال مهمی ها . چون بعضی ها فکر می کنند که اگر همه چیز رو dll کنند و بعد کل برنامشون رو publish کنن ، همه چیز تمومه.

ولی اگه فقط با تنظیم یک خاصیت در web.config ، طرف بتونه کل برنامه ی ما رو Trace کنه که سوء استفاده کردن ، راحت می شه.

اگه بخوام واضح تر توضیح بدم ، طرف با تنظیم این خاصیت ، توانست نه تنها کد من را روی کامپیوتر Server نشان دهد ، بلکه بر روی کامپیوتر غیر Server هم ، کد من قابل دیدن بود. ( البته برای چند دقیقه )

RoostaYeBekr
دوشنبه 16 دی 1387, 00:15 صبح
خودم یک راه حلی برای Trace کردن web.config پیدا کردم. :لبخند: منتها هنوز هم نمی توانم به طور کامل کدها را Trace کنم. کسی می داند که چطور به طور کامل کدها قابل دیدن است؟

تازه هنوز نمی دانم که چطور خود web.config را بپیچونم که قابل دستکاری نباشه.

راستی برای اجرای برنامه روی Default2.aspx ، گزینه ی set as start page را بزنید.