PDA

View Full Version : خطا هنگام اضافه كردن كنترل ajax

oracle_2007
چهارشنبه 11 دی 1387, 14:40 عصر
سلام دوستان من
من وقتي ميخوام ScriptManager رو به صفحه اضافه كنم اين خطا ها رو ميده ... اگه كسي از دوستان علت رو ميدونن ، لطفا راهنمايي كنن .... ممنون

Element 'ScriptManager' is not a known element. This can occur if there is a compilation error in the Web site.

اين خطا هم موقع اضافه شدن UpdatePanel مياد :

'UpdatePanel' is ambiguous in the namespace 'System.Web.UI

اين هم تصوير زيباي اون !!!

shahab2005
پنج شنبه 12 دی 1387, 19:40 عصر
وقتی ajaxExtention رو نصب کنیم، یک تب به همین نام در تولباکس می آید، که اینا درون اونه.
وقتی هم بخوایم از اجکس استفاده کنیم یک پروژه وب جدید وقتی می خوایم باز کنیم گزینه ajax enabled رو انتخاب می کنیم. این طوری خود بخود رو صفحه apsx جدید که باز بشه script manager وجود داره و همچنین تو فایل web.config چندین خط کد اضافه نسبت به پروژه معمولی وجود داره .
برا تبدیل پروژه غیراجکسی به اجکسی این کدای اضافه باید تو وب کانفیگ کپی بشه.
:لبخند:

jasmine2008
جمعه 13 دی 1387, 21:37 عصر
سلام ببخشیند من تمام مواردی که شما گفتید رو امتحان کردم اما همین مشکل رو زمانی که از master pageو content page ها استفاده می کنم دارم .آیا شما واسه ی این مشکل راه حلی دارید؟

salehbagheri
جمعه 13 دی 1387, 21:42 عصر
به احتمال قوي شما AJAX Extention رو نصب نكرديد!

دقت كنيد كه اين برنامه، جداي از AJAX Control Toolkit ميباشد! و بايد حتما نصب شود!

oracle_2007
شنبه 14 دی 1387, 16:05 عصر
من ويژوال استديو 2003 و 2005 و 2008 رو روي دستگاهم نصب دارم و AJAX Extention رو نيز نصب كردم و همچنين تمامي كد خطهاي لازم رو توي web.config نيز اضافه كردم ..... ولي مشكل از اينها نبود ....

ضمنا اينو هم بگم كه من دارم توي ويژوال استديو 2008 (DF 3.5)كد مينويسم و نيازي به نصب AJAX Extention نيست .

jasmine2008
یک شنبه 15 دی 1387, 09:37 صبح
من AJAX Extention رو نصب کردم و توی فایل webconfig برنامه قدیمی ام خطوط مورد نیاز رو گذاشتم و تمام مراحل بهینه سازی update pannelرو هم گذاشتم اما نمی دونم چرا توی صفحات masterوcontent دچار همون خطای دوستمون می شم !!!!!!!!!!!

Persian_Star
یک شنبه 15 دی 1387, 09:49 صبح
سلام .
بعد از نصب باید فایلAtlasControlToolkit.dll رو در پوشه Bin پروژتون کپی کنین بعد به صورت پایین در صفحات ASP ریجستر کنین.:

<%@ Register Assembly="AtlasControlToolkit" Namespace="AtlasControlToolkit" TagPrefix="atlasToolkit" %>

mahdi_farhani
یک شنبه 15 دی 1387, 10:41 صبح
تو WebConfig تنظیمات ajax اونجایی که Tag prifix رو تعریف میکنه ، از asp به Ajax تغییرش بده و تو صفحات هم همینطور ، ببین درست میشه