PDA

View Full Version : مشکل در session

Mahdavi
جمعه 10 مرداد 1382, 21:48 عصر
با سلام
من یک برنامه تحت وب با #C نوشتم که چند کاربر همزمان با آن کار میکنند.
من مشخصات کاربر را تو session ذخیره می کنم. اما همیشه مشخصات آخرین کاربر تو session هستش . یعنی اگر چند کاربر همزمان کار کنند اطلاعات آخرین کاربر هستش.
من خاصیت cookeleese رو تو webconfig را false کردم درست شد ولی تو آدرس صفحات یکسری کاراکترهای random اضافه میکنه.
لطفا کمک کنید

Vahid_Nasiri
شنبه 11 مرداد 1382, 01:21 صبح
لطفا در مورد کدی که نوشته اید بیشتر توضیح بدهید! دقیقا با این اطلاعات چه کاری را می خواهید انجام دهید؟

در ضمن این امکان ندارد! متغیرهای ساخته شده از شیء سشن منحصر به *یک* کاربر و یک سشن هستند و برای هر کاربر جدا از کاربر دیگر می باشد.
متغیرهای تعریف شده از سیء سشن دقیقا مانند متغیرهای سراسری در فرم های برنامه های ویندوز عمل می کنند.

اگر از شیء Application استفاده کرده بودید بله! این شیء و متغیرهای ساخته شده از آن در کل سایت و در دسترس تمام کاربران می بود و می باشد.
این متغیرها اصطلاحا متغیر سراسری چند کاربره نامیده می شود.

یک سوال آیا شما می خواهید آمار کاربران را بدست آورید؟ اگر اینطور است باید از فایل global.asax استفاده کنید.این فایل را مخصوص اینکار ساخته اند!...

Mahdavi
شنبه 11 مرداد 1382, 23:04 عصر
با سلام و تشکر از آقای نصیری
این مسله برای خود من هم عجیب بود زیرا همانطور که گفته بودید شی session منحصر بفرد باید باشد. امروز برنامه خودم رو که رو یه سرور دیگه نصب بود چک میکردم و دقیقا همین رفتار را داشت . ولی در یک سرور دیگر که جدیدا نصب کرده ام شی session منحصر بفردی خود رو از دست داده.
از این شی برای نگهداری مشخصات کاربر و سطوح دسترسی او استفاده میکنم.

Vahid_Nasiri
یک شنبه 12 مرداد 1382, 01:08 صبح
نمی دانم از چه روشی برای دیباگ کردن استفاده کرده اید که به این نتیجه رسیده اید ولی در کل یک صفحه را اگر دوبار باز کنید مانند دو کاربر رفتار می کند به شرطی که IP آنها را تست نکنید :wink:
به این صورت کار کنید ببینید آیا جواب می دهد یاخیر ، هر دو کاربر را یکی می شناسد.