PDA

View Full Version : Macro Recorder

ŋµxXle
پنج شنبه 12 دی 1387, 19:05 عصر
ضمن تبریک سال نوی میلادی خدمت تمامی دوستان عزیز :قلب: ، موضوع این تاپیک درباره ماکرو رکوردرها هست که ابزار هایی بسیار کاربردی هستند و درباره آن بحث نشده.

البته وقتی اسم ماکرو می آید دوستان حواسشان به ماکروسافت اکسز میرود ولی این ماکرو رکوردرها هیچ ربطی به اون ندارند. در حقیقت ماکرو رکوردر ها ابزار هایی هستند که فعالیت های کاربر از قبیل حرکات یا کلیک های موش واره یا مواردی که توسط صفحه کلید تایپ میکنید را ذخیره و در موقعی که لازم داشته باشید اونو میشه پخش و اجرا کرد :چشمک:
به عنوان مثال شما همین الان که روی دسکتاپ خود هستید نخست ماکرو رکوردر را روشن میکنید و بعد با موس خود می روید و یک نرم افزار پیچیده رو باز میکنید و در آن کلی کار با موس و کیبورد خود انجام میدهید و سپس برنامه را می بندید و سپس ماکرو رکوردر را خاموش میکنید. مثلا شما یک کار خیلی پیچیده با نرم افزار اتو کد انجام دادید که دوست شما آن را بلد نیست و از طریق تلفن هم نمیشه بهش توضیح داد و فقط باید حضوری به وی آموزش بدهید ، ولی توسط ماکرو رکوردر شما کار مورد نظر را روی سیستم خود انجام میدهید و ماکروی ذخیره شده را به دوست خود می دهید و او با باز کردن فایل ماکروی مورد نظر توسط نرم افزار مربوطه ، تمام کار هایی که شما کردید روی سیستم ایشان انجام می شود. البته ماکرو ها کاربرد های بسیاری دارند که به دلیل ذیغ وقت به آن نمی پردازم:لبخند:

------------------------------

خوب هر چند ماکرو رکوردرهای فراوان هم اکنون موجود است از جمله Advanced Key and Mouse Recorder (http://www.softpedia.com/get/Office-tools/Other-Office-Tools/Advanced-Key-and-Mouse-Recorder.shtml) که بسیار کامل و جامع هستند. اما تمامی این رکوردر ها یک چیزی دارند که برای کار مورد نظر من یکخورده خوب جواب نمیدهند.
ببینید ، در ماکرو رکوردر های معمولی مثلا در حین حرکت موس خود رکوردر مختصات نشانگر شما را با مختصات محل بعدی ذخیره میکند و بین تمامی این متغیر ها یک مقدار Delay هم بر حسب هزارم ثانیه ثبت میکند تا بداند چه کاری کی باید انجام شود.اینطوری محل و مختصات موس و اینکه چه زمانی آنجا برود را دارد ولی خوب این مقدار دهی "تاخیر" در رکورد ها همیشه دقیق نیست. برای آگاهی بیشتر از سورس یک ماکرو شاتی گرفتم تا نحوه کار اونو ببینید :

http://i42.tinypic.com/20zedte.jpg

تعداد زیادی متغیر در هر ماکرو معمولا هست چون یک حرکت ساده موس تعداد زیادی مختص و تاخیر بین اونها را میخواهد

در حقیقت من میخواهم یک ماکرو رکوردر با وی بی (یا شاید جاوا) برای من بنویسید که وقتی من یک ماکرو ضبط میکنم مختصات نشانگر و تاخیر میان اونها بر حسب هزارم ثانیه ذخیره نشود ، بلکه وقتی من رکورد را شروع میکنم میخواهم مختصات موس من به همراه زمان ذخیره شود. یعنی بعد از زمان شروع اولیه هر حرکتی بشود مختصاتش به همراه زمان انجامش ثبت شود تا در زمان اجرای ماکرو نیز دقیقا آن کار ها و فعالیت ها دقیقا در همان زمان هایی انجام شوند که در هنگام ضبط ثبت شده است . اینطوری ضریب خطا به صفر می رسد و یک رکوردر و پخش کاملا دقیق خواهیم داشت :لبخندساده:

مثلا سورس ماکرو رکوردرهای معمول :

Move X=825 Y=253
Delay 16
Move X=826 Y=254
Delay 16
Move X=827 Y=256
Delay 15
Move X=828 Y=257
Delay 14
Move X=830 Y=258
Delay 15
ماکرو رکوردر ما :

Move X=825 Y=253 TIME=00:00:00.0001
Move X=826 Y=254 TIME=00:00:00.0170
Move X=827 Y=256 TIME=00:00:00.0330
Move X=828 Y=257 TIME=00:00:00.0480
Move X=830 Y=258 TIME=00:00:00.0620
من یک همچین چیزی میخواهم.امیدوارم منظورم را کاملا متوجه شده باشین.فکر میکنم نوشتن این کار با وی بی یا جاوا کار زمان بر یا مشکلی نباشه :خجالت:
دوستانی که وقت دارند و برای افزایش مهارت خود و دانش دیگران میخواهند این کار را بنویسند که بحث رو همین جا ادامه بدین ممنون میشم و دوستانی هم که این کارو بلد هستند ولی به دلیل مشغله زیاد کاری وقت خالی ندارند ممنون میشم پیغام خصوصی بدین تا اونجا درباره مبلغ و بقیه مشصات صحبت کنیم.

پی نوشت : شما در اینجا (http://books.google.com/books?id=2szAonuW3A0C) میتوانید یک کتاب بسیار جامع درباره ماکرو ها را مطالعه نمایید.

ŋµxXle
شنبه 14 دی 1387, 09:45 صبح
دوستان من عرض کردم اگر مشغله کاری دارین پیغام بدین درباره زمان و مبلغ حتما توافق میکنیم. حتی سه ماه دیگر هم کار را به من دادین باز هم خیلی ممنون میشم. فقط خواهشا پی ام بدین