PDA

View Full Version : نحوه استفاده از كلاسها بصورت سراسري

araelectronic@ymail.com
جمعه 13 دی 1387, 00:19 صبح
با سلام
من ميخام نام كلاسها را فقط يكبار import كنم ودر همه فرمها به آنها دسترسي داشته باشم و بالاي هر فرم اين كار را انجام ندم . در صورت امكان اساتيد راهنمايي فرمايند.

با تشكر

Microsoft.net
جمعه 13 دی 1387, 09:48 صبح
یه راهش اینه که تمام فرمهاتو از یک فرم پدر Inherit کنی بعد داخل فرم پدر Import کنی و یک متغیر از نوع Protected از کلاست بگیری (میتونی فعلا New نکنی) وقتی داخل فرم فرزند بهش احتیاج داشتی اونو New کنی و عملیاتت رو انجام بدی :لبخندساده:

araelectronic@ymail.com
جمعه 13 دی 1387, 14:39 عصر
سلام
ممنون از راهنمايتون راه ديكه هم هست؟

Microsoft.net
جمعه 13 دی 1387, 17:22 عصر
البته من دقیقا متوجه نشدم منظورت از Import نکنم چیه ، چون اصولآ Import هیچ کاری جز فاکتور گرفتن از NameSpace ها انجانم نمیده . در کل راه اصولی دیگه ای به ذهنم نمی رسه شاید یک راه مسخره این باشه که NameSpace برای کلاس هات تعیین نکنی (و همچنین Root NameSpace ) اینجوری دیگه کلا نیاز به Import نداری :لبخند: و برای اینکه بخوای این سناریوی مسخره رو کامل کنی میشه تمام فانکشن ها و پراپرتی های کلاسهاتو از نوع Shared تعریف کنی که دیگه نیاز نباشه Instance بگیری و چیزیو New کنی :لبخند:
در کل صورت مساله خیلی جالب نیست سعی کن با این چیزا خیلی خودتو گیج نکنی :اشتباه:

salehbagheri
جمعه 13 دی 1387, 17:26 عصر
در قسمت Properties پروژه تون، در قسمت References آنها را Add كنيد!

araelectronic@ymail.com
جمعه 13 دی 1387, 19:00 عصر
براي استفاده از دستورات sql در صفحات بالاي صفحه بايد بنويسم imports system.data و .. نميخام بالاي همه صفحاتم بنويسم بايد چيكار كنم؟

mostafaaa
جمعه 13 دی 1387, 19:43 عصر
سلام دوست من
همونطور که دوستمون salehbagheri (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=39960) گفتند شما یا باید توی قستم Reference فضا نامهای (Name space) مورد نیازتون رو اضافه کنید ( البته بعضی از فضا نامها زیر مجموعه یک فضا نام دیگرند از قبیل OLEDB که زیر مجموعه System.Data است، که اینها را باید در لیست پایین که عکسش ضمیمه شده اضافه کنید) یا اینکه متغییری که تعریف میکنید رو به صورت کامل با نام فضا نام مربوطه تعریف کنید ، مثلا به این شکل.

Private DataAdapter As System.Data.OleDb.OleDbDataAdapter
اینهم تصویر ضمیمه
http://media1.youshare.com/uploads/Guest/9c116bdc9595531c.gif?143043663
موفق باشید