PDA

View Full Version : آنچه ویژوال سی دات نت به شما میدهد .

Inprise
سه شنبه 05 فروردین 1382, 16:09 عصر
در این نوشتار با مهمترین قسمتهای محیط جدید توسعه ویژوال سی و قابلیتهای آن آشنا خواهید شد .

1) C++ Nonoptimizing compiler : قابلیت کامپایل کردن کدهای سی استاندارد از طریق IDE یا خط فرمان ( Cl.exe )

2) C++ environment language services : حمایت از COM و سایر استاندارد های ویندوز - توانائی تبادل کدهای برنامه با بقیه محیطهای مورد تایید دات نت - قابلیت برقراری ارتباط با سرویسهای مبتنی بر Xml - محیط داخلی و استاندارد ورژن کنترل و ابزار آلات کار تیمی و گروهی .

3) Active Template Library : مجموعه کلاسهای های پیش ساخته سی ( template-based C++ classes ) برای ایجاد حمایت از COM بدون دخالت MFC .

4) MFC : محصور کننده رابط سیستم عامل ( Win API ) استاندارد سی .

5)C Run time library and C# compiler and rum time libraries : مجموعه پکیجهای استاندارد برای ترجمه برنامه های سی و سی شارپ و همچنین کامپایلر برای ترجمه کدهای ویژوال بیسیک چه از طریق IDE چه خط فرمان ( برای سی شارپ : Cs.exe و برای وی بی : Vbc.exe )

6) Native debugging engine : دیباگ کردن کدهای سی که بصورت فایلهای اجرائی یا کتابخانه ای ( Dll ) ترجمه شده اند .

7) Managed debugging engines : دیباگ کردن کدهای Managed ( استاندارد دات نت ) که بصورتهای : برنامه ها و کتابخانه های طراحی شده با ویژوال سی - برنامه ها و کتابخانه های طراحی شده با وی بی و سی شارپ و سرویسهای وب تهیه شده اند .

8 ) Setup project : طراحی و تولید فایلهای msi. جهت توسعه نرم افزار روی محیطهای مورد نظر .

9) ATL Project , Server project , Server web service project : تولید محصولات استاندارد COM مبتنی بر ATL همچنین طراحی وب اپلیکشن های جدید ویندوز و وب سرویسهای مبتنی بر آنها .

10) Managed C++ Application , Class library , Web service : طراحی برنامه های اجرائی - کتابخانه های زمان اجرا و سرویسهای وب استاندارد دات نت با سی .

11) MFC ActiveX Control , Dll , Application : طراحی و تولید و توسعه برنامه های مبتنی بر MFC و Win API .

موفق باشید

bamzy
سه شنبه 23 اردیبهشت 1382, 17:06 عصر
من یک سوال در مورد اون قسمت که گفتید امکان ترجمه برنامه های وی بی را به وی سی دارد داشتم.من تا به حال نمونه هایی از این برنامه ها را دیدم ولی همه اونها بعد از ترجمه به کلی ادیت کردن و خطا گیری احتیاج داره که فکر میکنم نوشتن خود برنامه از اول راحت تر باشه!
آیا این ترجمه وی سی هم همین طور است؟

ccbera
سه شنبه 20 بهمن 1388, 01:54 صبح
به نظر من همین خاصیت Active Template Library : مجموعه کلاسهای های پیش ساخته
بهترین خاصیت سی شارپ هستش چون دست برنامه نویس تو همه جا بازه و هر گونه برنامه رو میتونیم باهاش بنویسیم در کل دریایی از اطلاعات داره که فقط باید ذهن خلاق داشت .....