PDA

View Full Version : حذف miantenance

hmm
شنبه 07 آذر 1383, 09:12 صبح
سلام
من یک log shopping راه اندازی کردم و مشکلی هم نداشت حالا میخواهم اونرو حذف کنم ابتدا رفتم job ها رو حذف کردم ولی برای حذف کل دیتا بیس میگه این دیتابیس داری maintenance هستش چگونه میتونم کل این عملیات رو متوقف یا حذف کنم
ممنون

AminSobati
شنبه 07 آذر 1383, 16:06 عصر
دوست عزیزم،
از Plan باید Properties بگیرین و در تنظیمات اون، غیر فعالش کنین. آخر سر Plan رو حذف کنین.

hmm
یک شنبه 08 آذر 1383, 07:59 صبح
سلام
من plan رو کلا حذف کردم ولی الان خود دیتا بیس به هیچ وجه حذف نمیشه آیا چیز دیگه ای هم باید حذف بشه البته من job ها رو هم حذف کردم

setarehman
یک شنبه 08 آذر 1383, 13:40 عصر
من هم که یه بار این کار رو کرده بودم چون نمیدونستم چه جوری باید این روند رو متوقف کنم بدون اینکه چیزی رو حذف کنم کلا بانک رو پاک کردم و بدون هیچ error پاک شد شما هم چون مثل من نمیدونید چه جوری میشه این فعالیت رو متوقف کرد به جای اینکه jab ها رو حذف کنید باید بانک رو پاک میکردید تا حالا به شما اجازه پاک کردن بانک رو میداد

AminSobati
یک شنبه 08 آذر 1383, 23:02 عصر
من plan رو کلا حذف کردم
دوست عزیزم،
باید خود Plan رو باز میکردین، اونجا Option داره برای غیر فعال کردن Log Shipping. این کار رو انجام بدین بعد Plan رو حذف میکردین.

شما هم چون مثل من نمیدونید چه جوری میشه این فعالیت رو متوقف کرد به جای اینکه jab ها رو حذف کنید باید بانک رو پاک میکردید تا حالا به شما اجازه پاک کردن بانک رو میداد
بسیاری از کارها در SQL Server اگر به ترتیب صحیح انجام نشن، عواقب بدی دارن!
مثلا برای غیر فعال کردن Replication، بعضی Adminها اول Publication رو حذف میکنن که این اشتباه ترین کاره. یا در Log Shipping اول باید توسط خود Plan اون رو غیر فعال کرد و بعد کارهای دیگه.

hmm
دوشنبه 09 آذر 1383, 09:31 صبح
باید خود Plan رو باز میکردین، اونجا Option داره برای غیر فعال کردن Log Shipping. این کار رو انجام بدین بعد Plan رو حذف میکردین.

استاد حالا راهی وجود نداره؟ :cry:

مثلا برای غیر فعال کردن Replication، بعضی Adminها اول Publication رو حذف میکنن که این اشتباه ترین کاره
میشه راه درسته این رو هم بفرمایید
ممنون

AminSobati
دوشنبه 09 آذر 1383, 11:09 صبح
حالا راهی وجود نداره؟
سعی کنین با SPهای مربوط به Log Shipping، دیتابیس رو از این حالت در بیارین.

در مورد Replication، اول باید Subscriptionها رو حذف کنین، بعد Publicationها و آخر از همه، غیر فعال کردن Replication

hmm
سه شنبه 10 آذر 1383, 08:27 صبح
ممنون امین خان همیشه راهگشایی تا اونجایی که من فهمیدم همون روالی که برای انجام این قابلیتها انجام میشه رو دقیقا باید برعکس انجام دهیم
اگه تونستم با sp ها log shipping رو حذف کنم نام اونرو اینجا مینویسم

AminSobati
سه شنبه 10 آذر 1383, 11:48 صبح
دوست عزیزم،
اینها چند تا SP هستن که شاید کمکتون کنن(احتمالا خودتون پیدا کردین). ولی خوشحال میشم اونهایی که مشکل شما رو برطرف کردن اینجا post کنین :)

sp_delete_log_shipping_database
sp_delete_log_shipping_monitor_info
sp_delete_log_shipping_plan
sp_delete_log_shipping_plan_database
sp_delete_log_shipping_primary
sp_delete_log_shipping_secondary
sp_remove_log_shipping_monitor
ضمنا اینها ممکنه در MSDB قرار داشته باشند، نه در Master. یعنی با اسم کامل ازشون استفاده کنین.

تا اونجایی که من فهمیدم همون روالی که برای انجام این قابلیتها انجام میشه رو دقیقا باید برعکس انجام دهیم
نتیجه گیریه درستیه!

موفق باشید

hmm
چهارشنبه 11 آذر 1383, 08:10 صبح
ممنون حل شد

sp_delete_log_shipping_database
و

sp_delete_log_shipping_plan
و

sp_delete_log_shipping_plan_database

ولی یک سوال :
روی یک کامپوتر دیگه میخواستم maintenance رو فعال کنم دیدم در صفحه اول اون قسمتی که تیک مربوط به log shipping بود رو اصلا نداره (یعنی همچین آیتمی اصلا وجود نداره ) فکر کردم بخاطر simple بودن نوع دیتابیسه بعد دیتابیس رو در حالت full قرار دادم بازهم اون آیتم وجود نداره دلیل اون چیه

AminSobati
چهارشنبه 11 آذر 1383, 15:25 عصر
دوست عزیزم،
خوشحالم که مشکل شما رفع شده. نتیجه اخلاقیی که میگیریم اینه که هر چیزی راهی داره :wink:
Log Shipping فقط در Enterprise Edition فعال هست.

hmm
شنبه 14 آذر 1383, 09:09 صبح
Log Shipping فقط در Enterprise Edition فعال هست.
ولی من با personal روی xp در کامپیوتر خودم کار میکرد :گیج:

AminSobati
شنبه 14 آذر 1383, 19:51 عصر
تعجب میکنم. این عین عبارت BOL هستش:

Microsoft® SQL Server™ 2000 transactional replication can be configured to work with log shipping to provide a warm standby server recovery option if the Publisher fails.

You must be running Microsoft SQL Server 2000 Enterprise Edition to use log shipping. There are two modes for replication and log shipping working together: synchronous and semi-synchronous.

hmm
یک شنبه 15 آذر 1383, 10:06 صبح
استاد روی کامپیوتر خودم log shipping فعاله خوش log فایل میسازه و خودش هم به یه کامپوتر دیگه انتقال میده.
نمیدونم شاید واقعا از log shipping استفاده نمیکنم :گیج: :sad2:

AminSobati
یک شنبه 15 آذر 1383, 17:22 عصر
در QA یکبار دستور زیر رو اجرا کنین تا در مورد Edition اطمینان حاصل کنین:

print @@version

setarehman
دوشنبه 16 آذر 1383, 00:08 صبح
ببخشید که وارد بحثتون شدم اما من هم در log shipping personal دیدم حالا شاید واقعا این log همون log نیست که در enterprise هست یا شاید با هم فرق داشته باشه اما توی personal میشه این log رو به server انتقال داد ولی تویenterprise نمیشه انتقال داد به personal شاید فرق این دو تا عملکرد تو همین باشه شاید هم یه قول آقای hmm اصلا از log shipping نمیشه توی personal استفاده کرد و اون چیزی که هست فقط شبیه اونه

AminSobati
دوشنبه 16 آذر 1383, 01:59 صبح
اتفاقا خوب شد شما هم وارد بحث شدین، شاید با کمک شما به نتیجه برسیم :)
سوال من اینه که آیا در Personal Edition شما موفق شدین New maintenace plan انجام بدین و در اونجا آیتم Ship the transaction logs رو دارین؟

hmm
دوشنبه 16 آذر 1383, 08:54 صبح
ببخشید اشتباه شده من از نسخه developer استفاده میکردم ولی خب این نسخه هم در bol ازش اسمی نبرده :گیج:

اینهم نتیجه دستوری که فرمودید:

Microsoft SQL Server 2000 - 8.00.194 (Intel X86)
Aug 6 2000 00:57:48
Copyright (c) 1988-2000 Microsoft Corporation
Developer Edition on Windows NT 5.1 (Build 2600: )

AminSobati
دوشنبه 16 آذر 1383, 11:37 صبح
ok! کاش زودتر گفته بودین!
Developer Edition در حقیقت تمام قابلیتهای Enterprise رو داره ولی برای استفاده فقط روی یک کامپیوتر مجوز داره:

BOL > SQL Server Architecture > Implementation Details > Edition of SQL Server 2000
برای دیدن قابلیتهای SQL Server در هر Edition:

BOL > SQL Server Architecture > Implementation Details > Edition of SQL Server 2000 > Features Supported by...

setarehman
دوشنبه 16 آذر 1383, 12:15 عصر
بله حتی آیتم ship the transaction logs چیزی هست که خود sql ضمن مراحل ساخت تاکید میکنه که این گزینه رو هم support میکنه اما اینم بگم که نحوه عملکرد این log در enterprise با personal و یا همون developer که جناب hmm استفاده میکنن کمی متفاوته

AminSobati
دوشنبه 16 آذر 1383, 13:37 عصر
نحوه عملکرد این log در enterprise با personal و یا همون developer که جناب hmm استفاده میکنن کمی متفاوته
یعنی به چه صورت؟!

hmm
دوشنبه 16 آذر 1383, 16:11 عصر
ببخشید که معطل شدید.پوزش میخوام
امان از کمی اطلاعات

setarehman
سه شنبه 17 آذر 1383, 00:04 صبح
من میخواستم راجع به این مطلب توضیح بدم که دیدم آقای hmm به بحث خاتمه دادن باز حالا خوبه مشکل ایشون حل شد

hmm
سه شنبه 17 آذر 1383, 07:58 صبح
من میخواستم راجع به این مطلب توضیح بدم که دیدم آقای hmm به بحث خاتمه دادن باز حالا خوبه مشکل ایشون حل شد
نه دوست گرامی شما ادامه بدید. :thnx:

AminSobati
سه شنبه 17 آذر 1383, 11:27 صبح
اگر قراره ادامه پیدا کنه لطفا این رو توضیح بدین:

نحوه عملکرد این log در enterprise با personal و یا همون developer که جناب hmm استفاده میکنن کمی متفاوته

setarehman
چهارشنبه 18 آذر 1383, 09:44 صبح
میخواستم اینو بگم که من فکر میکنم log shipping به معنای واقعی اون توی personal
وجود نداره چون این فعالیت فقط روی همون کامپیوتر و سرور قابل استفاده هست اما log
که در enterprise وجود داره میشه اون رو روی هر کامپیوتر دیگه ای فرستاد و فعالیتش محدود
نیست

AminSobati
چهارشنبه 18 آذر 1383, 15:40 عصر
دوست عزیزم، Log Shipping به معنی واقعی یا غیر واقعی یعنی ... :گیج:
چک باکس برای Log Shipping یا وجود داره یا وجود نداره! من متوجه حالت سوم نمیشم..

setarehman
پنج شنبه 19 آذر 1383, 10:27 صبح
جناب ثباتی من تفاوت این دو تا رو گفتم برای همین هم میگم شاید کاربرد واقعی در personal
نداره