PDA

View Full Version : ایجاد یک سایت خبری

farrokhpey.mahdi
سه شنبه 17 دی 1387, 20:03 عصر
با سلام
من در حال کار بر روی یک سایت خبری هستم که به گفته مسئولش حدودا 4000 رکورد در پایگاه داده MySQL داره ، از من خواسته شده تا علاوه بر تبدیل نوع از MySQL به MSSQL و نیز از PHP به ASP.Net سایتی با سرعت مناسب براش آماده کنم .
اولا شما چه تکمنیکی رو برای بهینه بودن سرعت مطرح می کنید ، با توجه به این که چندین ماپول دیگر هم در صفحه هست که روی سرعت تاثبیر گذاره و هر کدوم درخواستی به MSSQL داره ، و ثانیا حجم بالای اطلاعات و نیز استفاده از کنترلهای نسبتا سنگین Ajax Toolkit ، لطفا راهنمایی کنید ، ممنونه میشم...

peymannaji
چهارشنبه 18 دی 1387, 22:40 عصر
والا یک سری نکته هست که باید رعایت بشه الیته من چند موردشو میکم بقیه هم تکمیل کنند .کلا شما باید کاری کنی که به سرور کمتر فشار بیاد پس موارد زیر رو در سایت راعایت کن
1-عدم استفاده از session
2- کنتزل ها و صفحه هایی که به view state نیاز ندارند رو حتی المقدور viewstat آنها را غیر فعال کن
3- استفاده از store procedure ها و بهینه بودن کدهای sql
4- عدم استفاده از کامپوننت های بی مورد .
5- کاهش مصرف کنترل هایAJAX
6- بهینه نمودن کدهایی که مینویسید .
7- استفاده از caching
8- Compression کردن صفحات
9- مواردی که با برنامه نویسی کلاینت قابل حل است رو سمت سرور انجام ندید .
10-استفاده از css در طراحی قالب سایت
11- css و کدهای جاوا اسکریپت رو در فایلهای جدا گانه ذخیره کنید نه در صفحه اصلی و کمپرس کنید
12- اینم یک نگاه کن لینک (http://www.realsoftwaredevelopment.com/20-tips-to-improve-aspnet-application-performance/)

در مورد تمام مواردی که گفته شد توی سایت سرچ کنید , مطالب خوبی بدست میارید .
موفق باشید .

merlin_vista
چهارشنبه 18 دی 1387, 22:52 عصر
عدم استفاده از SP
استفاده از SP براي دستورات SQL ، يكي از عوامل تاثير گزار بهينه سازي است !!

peymannaji
چهارشنبه 18 دی 1387, 23:04 عصر
استفاده از SP براي دستورات SQL ، يكي از عوامل تاثير گزار بهينه سازي است !!

دقیقا درسته . اما منظور من این نبود .که شما گفتید ... منظور من بهینه نمودن کدهای sql که بار روی سرور نندازه ه ... به هر حال من اصلاح کردم که باعث اشتباه نشه !