PDA

View Full Version : تخریب فایل بعد از لود شدن در رم

saied7468
چهارشنبه 18 دی 1387, 00:05 صبح
با سلام من یه فایل فلش رو توی رم لود می کنم و بعد اونو از توی رم تو برنامم لود می کنم تا اونجایی که تو اینترنت خوندم برای امنیت بیشتر و جلو گیری از بیرون کشیدن فایل فلشم از توی رم
می تونم بعد از لود فایل فلش در برنامم فایل فلش رو توی رم تخریب کنم. سوالم اینه آیا کدی چیزی برای تخریب فایل توی رم سراغ دارید؟؟

saied7468
چهارشنبه 18 دی 1387, 23:00 عصر
اگه کسی از دوستان سر نخی هم بهم بده ممنون می شم .

vcldeveloper
پنج شنبه 19 دی 1387, 02:40 صبح
اگه کسی از دوستان سر نخی هم بهم بده ممنون می شم .
من متوجه نمیشم که "یه فایل فلش رو توی رم لود می کنم و بعد اونو از توی رم تو برنامم لود می کنم" یعنی چی!

saied7468
پنج شنبه 19 دی 1387, 09:46 صبح
با سلام
فکنم حق با شماست یکم سوالم گنگ بود.
من یه فایل فلش رو با فایل دلفی خودم ادغام کردم و بعد برای نمایش فایل فلش در پلیر برنامه خودم اون فایل فلش رو میریزم توی رم و بعد فایل فلش رو با یه Stream توی پلیر برنامه خودم نمایش می دم. سوال اینه که چطوری من این فایلی که در رم ریختم رو بعد از فراخوانی کامل فایل از طریق برنامم در رم تخریبش کنم که کسی نتونه اونه از توی رم بیرون بکشه ؟؟

vcldeveloper
پنج شنبه 19 دی 1387, 15:09 عصر
وقتی فایلی را لود می کنید، فایل در فضای آدرس Process شما بارگزاری میشه، پس لود کردن فایل در رم و لود کردن فایل در برنامه دو امر مجزا از هم نیستند، بلکه هر دو یک چیز هستند.

وقتی فایلی را در فضای حافظه Process لود می کنید، میشه با Dump کردن حافظه اون Process، به محتوای فایل هم پی برد. روش های مختلفی، مثل رمزنگاری بخشی از فضای آدرس، وجود دارند که سعی می کنند اجازه دسترسی به محتویات بخشی از حافظه را به سایر Processها ندهند. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه میتونید به تالار امنیت نرم افزار سایت مراجعه کنید.

وقتی کارتان با فایل مربوطه در برنامه تمام شد، و فایل را آزاد کردید، محتویات فایل از فضای آدرس Process شما خارج میشه، و لازم نیست بعد از آن نگران Dump کردن حافظه باشید.