PDA

View Full Version : prochatrooms و اتصال آن به joomla

vdiint
پنج شنبه 19 دی 1387, 02:01 صبح
سلام
برنامه های چت زیادی وجود داره. یکی از اونا که امکانات خوبی هم داره prochatrooms هست. این برنامه قابلیت اتصال و استفاده از نام کاربری بسیاری از cms ها و اتاق های گفتگو را داره.
سوالم اینه که چطوری میشه این برنامه را به جوملا متصل کرد. طبق اظهارات سایت سازنده این کار امکان پذیر هست. من تمامی اطلاعات راجع به این کار را اینجا می زارم.

## ADDITIONAL INFO

AUTO-LOGIN - For integrated websites (CMS - forums/dating sites with profiles, etc) please refer to the online documents found inside the client area.

## DEVELOPERS/CUSTOM INTEGRATIONS - Please follow the steps below.

a) Install the Pro Chat Room script as described above, then add the following code between your <head> and </head> tag,

Replace USERNAME below with the logged in members name (eg. <?php echo $username;?>)
Replace USERID below with the logged in members id (eg. <?php echo $userid;?>)

<script language="JavaScript">
<!--
var userName = "USERNAME";
var userID = "USERID";
// -->
</script>
<script language="JavaScript" type="text/javascript" src="http://www.YOURWEBSITE.com/prochatrooms/chat.js"></script>

b) Add the following link between your <body> and </body> tag to allow your members to auto login to the chat rooms,

<a href="javascript:launchChat();">Chat Room</a>
به این صورت عمل کردم:
این را بین تک head قالب جوملا قرار دادم:
</script>
<script language="JavaScript" type="text/javascript" src="http://www.yaremehraban.com/prochatrooms/chat.js"></script>

و این را بین تگ body تو قالب جوملا قرار دادم:
<a href="javascript:launchChat();">Chat Room</a>

در تنظیمات خود برنامه هم گفته که:
## Chat Room Integration (for CMS)

// if the chat room is integrated with
// a content management system, enter 1
// if the chat room has been installed as a
// stand alone unit, enter 0

// NOTE: if the chat room is integrated with
// a CMS (you have entered '1' below), guests
// will not be allowed to login (see above).

$members_only = "1"; // 0 No, 1 Yes

بعداز انجام این کارها عنوان چت روم تو سایت نمایش داده میشه ولی وقتی روش کلیک می کنی هیچ اتفاقی نمی افته. اگرم تو آدرس بار مستقیما آدرس چت روم را وارد کنیم
http://www.xxx.com/persian/chatrooms
پیغام زیر را نشون میده:
Members Only. Please login via the website.
البته اگر به صورت مستقل از چت روم استفاده کنیم بدون هیچ مشکلی کار می کنه ولی هر کاربر باید به طور مستقل در چت روم عضو بشه ولی من می خوام مستقیما از نام کاربری جوملا استفاده کنه
بزرگواری می کنید اگه کمکم کنید تا راه بافته. خیلی کارم گیره
موفق و پیروز باشید

emad_67
جمعه 20 دی 1387, 00:21 صبح
علت اينکه پنجره اي باز نميشه اينه که اين خطوط تعريف نشده اند:

<?php echo $username;?>
<?php echo $userid;?>

بعد از لوگين کاربر همچين متغيير هاي در صفحه وجود ندارند. براي اينکه از لوگين خود جوملا براي chat room استفاده کني بايد با جوملا آشنا باشي تا بتوني يه جوري نام کاربري کاربر رو به جاوا اسکريپت پاس بدي.
ضمنا اين chat room پسورد ها رو به صورت clear در ديتابيس ذخيره ميکنه که ميتونه مشکل امنيتي ايجاد کنه.( در صورتي که کاربر از طريق خود char room نام کاربري بسازه)

vdiint
دوشنبه 30 دی 1387, 13:30 عصر
دوست عزیز از اینکه وقت گذاشتید و جواب دادید خیلی خیلی ممون. عذر می خوام یکم دیر جواب دادم.
خوب اگر من ثبت نام چت روم را غیر فعال کنم و فقط کاربران از خود سایت عضو بشن دیگه مشکل امنیتی نخواهم داشت؟
در مورد اتصال اون به جوملا به زور و زحمت از زیر زبون سازنده سایت حرف کشیدم گفت که کاری نداره و باید فقط همین کد ها را تو ایندکس سایت قرار بدید.(همون چیزی که بالا عرض کردم). منم اونا را تو index قالب گذاشتم.
بزرگواری می کنید اگر کمکم کنید تا این مشکل حل بشه و به جوملا متصل بشه. :خجالت: خیلی بهش نیاز دارم. اگر خود چت روم را هم بخواهید براتون می زام.
می دونم وقت گیره و زحمت زیادی می کشید.
بازم ممنون