PDA

View Full Version : ساخت گزارشات دو ستونی

moferferi
پنج شنبه 19 دی 1387, 11:34 صبح
سلام
میخواستم بدونم که میشه گزارشی درست کرد که مثلا
ردیف های 1 تا 50 را سمت راست صفحه و ردیف های 51 تا 100 را سمت چپ صفحه ایجاد کنیم

کلا منظورم اینه که از ردیف 1 تا 100 را روی یک کاغذ چاپ کرد و لی دنبال هم نه به صورتی که از ردیف 1 تا 50 را سمت راست و ردیف های 51 تا 100 را سمت راست صفحه ایجاد کنه

saied_genius
پنج شنبه 19 دی 1387, 18:17 عصر
در Crystal Reports :

بر روي بخش Details كه قرار است اطلاعات شما را نمايش دهد كليك راست نماييد (در قسمت آبي).

بر روي Section Expert كليك نماييد.

سپس از سمت راست يكي مانده به آخرين چك باكس : Format with Multiple Columns را تيك بزنيد.

با اين كار قسمت اطلاعات گزارش ما به صورت ستوني تبديل مي شود.

براي امكانات و تنظيمات بيشتر يك Tab اضافه مي گردد با نام Layout كه جهت تنظيمات بيشتر مي باشد.

سوالي بود در خدمتم.

موفق باشيد.

moferferi
پنج شنبه 19 دی 1387, 20:29 عصر
اقا سعید از شما ممنون.
ولی کاری که گفتید را انجام دادم به نتیجه نرسیدم.شاید منظورم را درست بیان نکردم
من دقیقا یه همچنین چیزی میخوام
http://www.2shared.com/file/4605490/e8eb1b8e/1_online.html

saied_genius
شنبه 21 دی 1387, 17:11 عصر
من هم دقيقاً همين را به شما گفتم.

اين كاري را كه مي گويم دقيقاً انجام دهيد:

1- اول كارهايي را كه قبلاً گفتم انجام دهيد.
2- پس از انجام كارهاي كه قبلاً گفتم، در قسمت section expert روي سربرگ layout كليك كنيد.
3- در قسمت Detail Size اندازه قسمت detail يا همان قسمت اطلاعات خود را تنظيم كنيد(مثلاً روي 5.000cm قرار دهيد.)
4- در قسمت gap between details مقدار فاصله بين هر ركورد با بعدي را تنظيم كنيد.(horizantal= فاصلي افقي ، Vertical=فاصله عمودي)
5- بر روي ok كليك كنيد.

حال به محيط طراحي بازگرديد.

خواهيد ديد كه فيلد details ريپورت شما جمع شده است. (به اندازه 5 سانتي متر)

در اين حال اگر آن را به ديتابيس وصل نماييد (و اگر اطلاعات ديتابيس شما به حدي باشد كه برود در ستون بعد ، (چون اگر اندازه صفحه شما براي مثال A4 تنظيم شده باشد تا انتهاي صفحه مي رود و سپس به ستون بعد وارد مي شود)) مابقي اطلاعات در ستون هاي بعدي قرار مي گيرند.

::نكته::
اگر شما تصميم داريد طبق آنچه در عكس قرار داشت اقدام كنيد و مي خواهيد حتماً مثلاً بعد از 5 ركورد برود به ستون بعد بايد حتماً هر 5 ركورد در يك گروه قرار گيرند و حتماًFormat Groups with Mulitple columns را انتخاب كرده باشيد. (در سربرگ layout)

اميدوارم متوجه شده باشيد.

سوالي بود در خدمتم.

من يك نمونه فايل تنظيم شده از crystal report را براي شما قرار مي دهم (بدون ديتابيس) تا متوجه تنظيمات آن شويد.

موفق باشيد.

moferferi
دوشنبه 23 دی 1387, 20:37 عصر
سلام
اقا دستت درد نکنه.واقعا نمیدونم چه طور ازت تشکر کنم.همونی شد که میخواستم.
ولی یه سوال داشتم .
اگه عکس زیر را ببینی میبینی که ردیف های 1 تا 50 را سمت چپ قرار داده و 50 تا 100 را سمت راست.که این واسه گزارشات فارسی یکم ناجوره.ایا میشه که برعکس بشه
http://www.2shared.com/file/4629693/42707282/2_online.html

saied_genius
سه شنبه 24 دی 1387, 16:37 عصر
سلام

مشكل اينجاست كه crystal report چنين چيزي را ساپورت نمي كنه.

دارم بازهم مي گردم. اگر به نتيجه اي رسيدم حتماً مي گويم.

فعلاً ....

meitti
یک شنبه 28 تیر 1388, 09:39 صبح
سلام
من یه مشکلی دارم دو ستونی نمیشه توی یه ستون ردیف می شه تا اخر

saied_genius
یک شنبه 28 تیر 1388, 21:56 عصر
لطفاً بيشتر در مورد مشکلتان توضيح دهيد.

meitti
سه شنبه 30 تیر 1388, 10:37 صبح
یعنی اگر 100 تا ردیف باشه همه ور زیر هم توی یه ردیف می کنه تا پائین توی چند صفحه و ستون دوم رو ایجاد نمی کنه

saied_genius
سه شنبه 30 تیر 1388, 16:09 عصر
پست هاي شماره 2# و 4# را دنبال کنيد .

اگر دنبال کرده ايد و نتيجه نگرفته ايد ، بگوييد کدام قسمت دچار مشکل شده ايد و دقيقاً چه کار هايي را انجام داده ايد که نتيجه نگرفته ايد.

meitti
سه شنبه 30 تیر 1388, 19:33 عصر
با تشکر از دوست گرامی
من پستهای 2 و 4 را پیگیری کردم و کارهایی را که گفته بودید انجام دادم اما گزارش من دو ستونی نمیشه و به صورت تک ستونی تولید میشه و اینکه

اگر شما تصميم داريد طبق آنچه در عكس قرار داشت اقدام كنيد و مي خواهيد حتماً مثلاً بعد از 5 ركورد برود به ستون بعد بايد حتماً هر 5 ركورد در يك گروه قرار گيرند و حتماًFormat Groups with Mulitple columns را انتخاب كرده باشيد. (در سربرگ layout)
ای نقسمت رو توضیح بدین ممنون می شم کجا رو دقیقا باید تغییر بدم

meitti
پنج شنبه 01 مرداد 1388, 10:51 صبح
please help me:گریه::گریه::گریه:

saied_genius
پنج شنبه 01 مرداد 1388, 16:37 عصر
ببينيد دوست عزيز .

من يک نمونه مثال هم آپلود کرده ام .

آن فايل را دريافت کردي ببيني چگونه تنظيم شده است ؟

يا ببيني اصلاً دو ستوني نشان مي دهد يا نه ؟

saied_genius
پنج شنبه 01 مرداد 1388, 16:54 عصر
يه مرتبه ديگه توضيح مي دهم.

1- کليک راست بر روي صفحه و انتخاب Section Expert

2- از عنوان هاي سمت چپ Details را به عنوان قسمتي از گزارش که مي خواهيم چند ستوني بودن را روي آن اعمال کنيم ، انتخاب مي کنيم.

3- پس از انتخاب Details در قسمت سمت چپ ، چک باکس مربوط به Format with Multiple Columns را انتخاب نماييد (تيک بزنيد)

4- با اجراي بند 3 ، يک سربرگ جديد با عنوان Layout ايجاد مي شود.

5- بر روي سربرگ جديد مي رويم و از قسمت Detail Size در قسمت Width عرض هر ستون را تنظيم مي کنيم.

6- در قسمت Gap Between Details در قمست Horizontal اندازه فاصله بين ستون ها را تنظيم مي کنيم.

7- سپس بر روي OK کليک مي کنيم.

اين کل مطلب بود.

با اين کار گزارش شما دو ستوني مي شود.

اگر اين کار را انجام داديد و مشکل داشتيد (که اصولاً نبايد مشکلي باشد) توضيح کامل بدهيد که چه نوع مشکلي است تا بتوانم بهتر شما را راهنمايي کنم.

موفق باشيد.

meitti
شنبه 03 مرداد 1388, 09:02 صبح
ممنون دوست گرامي
اون مشكل من ظاهرا از خود محيط دات نت بود كه حل شد اما يه مشكل ديگه در گروه بندي گزارش دوستوني دارم كه عكس اونو اپلود كردم
http://www.2shared.com/file/6835908/d51fb12f/crystal_2_column.html

meitti
شنبه 03 مرداد 1388, 13:10 عصر
يه سوال ديگه
اگه بخوام سر ستون ها براي همه ستون ها العمال بشه چيكار بايد بكنم
(مثلا اگه سر ستون هايي به نام رديف ،نام ، نام خانوادگي داشته باشم براي همه ستونها باشه
واسه من فقط براي ستون اصلي يا همون اولي مياره)

ekhosravi
چهارشنبه 29 دی 1395, 11:20 صبح
خیلی از مطرح شدن این سئوال گذشته ولی دیدم اگه جواب داشته باشه بهتره برای بعدیها که ممکنه مشکل داشته باشند
من به شکل زیر عمل کردم یعنی دوباره ستون را در هدر گزارش تکرار کردم درست شد