PDA

View Full Version : گفتگو: هشدار تاخیر یک عمل

دنیا فراهانی
شنبه 21 دی 1387, 15:39 عصر
سلام
قبل از هر چیزاز مدیر محترم سایت و تمامی دوستان برنامه نویس تشکر می کنم.
برنامه من در مورد افرادی است که باید دریک تاریخ خاص عملی را انجام داده ودر سیستم ثبت شود و بر اساس فیلد تاریخ تاریخ نوبت بعدی محاسبه میشود واگر فرد در آن تاریخ نوبت بعدی مجددا آن عمل راانجام ندهد باید سیستم هشدار دهد.
اگر کسی می تونه کمکم کنه و ایده ی جدیدی بهم بده واقعا ممنون می شم.
ایده خودم اینه که در یک کوری همیشه جدیدترین یا آخرین رکورد هر فرد نگهداری شود و مابقی حذف شود و اگر آن تاریخ کوچکتر از تاریخ روز بود هشدار دهد .ولی نمی دونم چطور آخرین رکورد فرد را نگهدارد ومابقی را حذف کنم.باز هم از دوستان با تجربه که دیگران را از تجربیات خودشان بی نصیب نمی گذارند تشکر می کنم.

nabeel
شنبه 21 دی 1387, 19:01 عصر
ضمن سلام

اگه منظورتون رو درست متوجه شده باشم شما میتونید کار زیر رو انجام بدید
یک فیلد از نوع Yes/No اضافه کنید .
اگه کار در تاریخ مورد نظر انجام بشه این گزینه تیک میخوره و در صورت عدم انجام تیک نمی خوره
حالا در مورد یک فرد فقط یک چیز رو بررسی کنید و اونهم تعداد کارهایی که تیک نخورده اگه از دو تا بیشتر بود آلارم بده ( در واقع بیشتر از دو کار متوالی رو انجام نداده )

سوابق رو حذف نکنید

ولی در خصوص سئوال آخر خودتون در داخل Delete Query در داخل بخش Criteria میتونید با استفاده از تابع DMax و شرط <> اینکار رو انجام بدید .

البته باز هم تاکید میکنم که سوابق رو حذف نکنید

موفق باشید

دنیا فراهانی
یک شنبه 22 دی 1387, 22:57 عصر
با تشکر از پاسخ شما دوست گرامی
نظر شما خوبه ولی مشکل من تاریخ است چون باید راهی پیدا کنم که اگر مثلا شش ماه بعد فرد مجددا مراجعه نکرد برنامه هشدار دهد.