PDA

View Full Version : مشکل Runtime error در آرایه ها

iiiman
یک شنبه 22 دی 1387, 10:46 صبح
این برنامه با دریافت دو ماتریس از ورودی، حاصل جمع, تفریق و ضرب آن دو ماتریس و هم چنین ترانهاده آن دو را محاسبه نموده و نمایش می دهد.
من این برنامه رو به زبان پاسکال و در کامپایلر TPW 1.5 نوشتم، برنامه بدون اشکال اجرا میشه ولی بعد از دریافت دومین ماتریس Error میده:

Runtime error 202 at 0001:0407.

ولی وقتی در خط سوم جایی که نوع داده ای ماتریس رو تعریف کردم، اگه به جای 30 بزارم 10 مشکل حل میشه، میشه کسی بگه دقیقا مشکل از کجاست.

ahmaddd
یک شنبه 22 دی 1387, 16:54 عصر
سلام دوست عزيز

مشكل شما رو سعي ميكنم حل كنم ولي بايد يه اجازه اي هم از شما بگيرم و اون اينكه
چون پروژه دانشگاهي من دقيقا" همين برنامه هست ميخواستم با كسب اجازه از شما از اون استفاده كنم و براي جبران زحمت شما سعي ميكنم بفهمم مشكل برنامه شما كجاست فقط خواستم براي استفاده برنامه شما به عنوان پروژه از خودتون اجازه بگيرم ؟:خجالت:
ياعلي

Daren-shan
یک شنبه 22 دی 1387, 23:46 عصر
سلام دوست عزیز...
من فکر کنم بدونم مشکل از کجاست...
پاسکال تا یه حدودی متغیر قبول میکنه مثلا یک مگ..و چون مثل دلفی پیشرفته نیست از متغیرهایی که باز میشن کامل استفاده میکنه(دلفی مدیریت حافظه داره...یعنی برنامه ی شما تو محیط دلفی درسته)
بعد که شما میخوای از این همه متغیر استفاده کنی با این مشکل بر میخوری یعنی stack over flow
برای رفع این مشکل اول برنامت از دستورات کامپایلر استفاده کنی تو مایه های SM{a,b} بود دقیقش رو از تو هلپ پاسکال نیگاه کن تو قسمت eror message ها و ران تایم ارور ها