PDA

View Full Version : سوال: انجمن مجید آنلاین برای قرار دادن تصویر در پایین صفحه از چه کدی استفاده کرده ؟؟

mohrdmk
یک شنبه 22 دی 1387, 13:19 عصر
سلام.
می خواستم بدونم انجمن های مجید آنلاین برای قرار دادن یک تصویر ثابت در پایین کادر صفحه ی مرورگر از چه کدی استفاده کرده ؟؟ ( منظورم این تصویر هست :: http://forum.majidonline.com/majidonline/gama_magazine_ad.png ) میشه اون رو اینجا بذارید ؟؟؟ :گریه::گریه::گریه:
خیلی لازم دارم...
ممنون ...

mohrdmk
یک شنبه 22 دی 1387, 14:29 عصر
ممنون ... فقط میشه یک نمونه کد بذارید ؟؟ چون من خیلی css یاد ندارم ...

emad_67
یک شنبه 22 دی 1387, 23:08 عصر
با position میشه اما باز توی ie به مشکل بر میخوری.
میتونی مثلا با قرار دادن:

position: fixed;
bottom: 0px;
right: 0px;
تصویر رو در گوشه سمت راست مرورگر ثابت نگه داری که توی مرورگر های ff و opera و به خوبی کار میکنه.
اما برای ie باید از جاوا اسکریپت استفاده کنی و موقع اسکرول شدن صفحه موقعیت رو دوباره ست کنی. برای مجید آنلاین هم از جاوا اسکریپت استفاده میکنه، چون با غیر فعال کردن جاوا اسکریپت کلا اون تصویر حذف میشه.

mohrdmk
دوشنبه 23 دی 1387, 00:49 صبح
خب میشه همون کد جاوا اسکریپت رو اینجا بذاری ؟؟ ممنون ..

behzad_gh
دوشنبه 23 دی 1387, 21:20 عصر
به سایت saed.ir نگاهی بیندازید footer سایت با کد css زیر به صورت ثابت در پایین صفحه قرار گرفته :

position:fixed;
bottom:0;

نیازی به جاوا اسکریپت هم نداره.

emad_67
سه شنبه 24 دی 1387, 11:25 صبح
به سایت saed.ir نگاهی بیندازید footer سایت با کد css زیر به صورت ثابت در پایین صفحه قرار گرفته :

position:fixed;
bottom:0;
نیازی به جاوا اسکریپت هم نداره.
position: fixed برای ie شناخته شده نیست.
اون سایتی که داده از ترفند دیگه ای داره استفاده میکنه، که برای اون مورد کلا با css میشه پیاده سازی کرد. اما موردی که این دوستمون مطرح کردن با اون روش قابل پیاده سازی نیست و جاوا اسکریپت نیاز داره.

behzad_gh
سه شنبه 24 دی 1387, 14:07 عصر
این هم یک نمونه که با css ساختم. البته برای ie6 یک هک گذاشتم . ie توانایی اجرای جاوااسکریپت رو در css داره که با استفاده از دستور expression این کار رو انجام میده.

jalalkor
چهارشنبه 26 شهریور 1393, 02:21 صبح
ببخشید اون کد جاوا اسکریپت رو ندارین؟ من می خوام یک فرم تماس که بشه داخلش متن نوشت در گوشه وب سایت بصورت ثابت می خوام بذارم