PDA

View Full Version : تغییرات در Kernel

hojjatcroos
یک شنبه 22 دی 1387, 14:41 عصر
سلام می خواستم ببینم چه طور میشه با تغییر در Kernel ویندوز یا هر راهی برنامه خودمون رو مثل SysKey ویندوز قبل از لود ویندوز بالا بیاریم - با تشکر

vcldeveloper
یک شنبه 22 دی 1387, 16:09 عصر
قبل از لود ویندوز یعنی --> نوشتن یک بوت لودر، نه تغییر در کرنل ویندوز. با دلفی نمی تونید بوت لودر بنویسید، چون برنامه های دلفی تحت سیستم عامل ویندوز اجرا میشند، در حالی که وقتی یک بوت لودر اجرا میشه، هنوز سیستم عاملی وجود نداره.

hojjatcroos
یک شنبه 22 دی 1387, 17:56 عصر
با تشکر- اگه در حد SysKey ویندوز باشه هم کفایت می کنه در ضمن من فکر کنم برنامه هایی که با دلفی 7 نوشته می شن نیاز به ویندوز ندارن

vcldeveloper
یک شنبه 22 دی 1387, 18:04 عصر
در ضمن من فکر کنم برنامه هایی که با دلفی 7 نوشته می شن نیاز به ویندوز ندارن
شما اشتباه فکر می کنید. غیر از اینکه منظورتون استفاده از CLX باشه، که در اون صورت هم نیاز به سیستم عامل از بین نمیره، فقط این قابلیت اضافه میشه که برنامه بجای ویندوز روی لینوکس هم قابل اجرا باشه.

اگه در حد SysKey ویندوز باشه هم کفایت می کنه
من اطلاع ندارم SysKey ویندوز چی هست.

hojjatcroos
یک شنبه 22 دی 1387, 18:09 عصر
در Run ویندوز عبارت syskey را بدون پسوند وارد کنید و بعد دکمه Update را بزنید و چک باکس password startup را انتخاب کنید و یک رمز رو وارد کنید حالا وقتی رایانه رو Restart کنید از شما بعد از Bootscreen این پسورد رو می خواد

hojjatcroos
یک شنبه 22 دی 1387, 18:40 عصر
علی آقا این نرم افزار زیر رو هم حتما ببین بعد از این که نصبش کردین روی آیکون کنار ساعتش برین توی Settings بعد Advanced و دو تیکش رو بزنید حالا ببینید بعد از restart برنامه کجا اجرا میشه-من این رو می گم-با تشکر

http://www.softsia.com/Lock-My-PC-download-rfzp.htm

vcldeveloper
دوشنبه 23 دی 1387, 01:59 صبح
علی آقا این نرم افزار زیر رو هم حتما ببین بعد از این که نصبش کردین روی آیکون کنار ساعتش برین توی Settings بعد Advanced و دو تیکش رو بزنید حالا ببینید بعد از restart برنامه کجا اجرا میشه-من این رو می گم
من نرم افزار را نصب نکردم. اگر نرم افزاری قبل از شروع بکار کرنل ویندوز (مثلا قبل از اینکه لوگوی ویندوز نمایش داده شود) چیزی نمایش میده، باید یک بوت لودر باشه که برای نوشتنش نمی تونید از دلفی استفاده کنید، باید برید سراغ زبانی مثل C یا اسمبلی. اگر هم بعد از نمایش لوگوی ویندوز و قبل از لاگین کاربر به ویندوز چیزی نمایش میده، احتمالا یک سرویس ویندوز هست. می تونید با دلفی برای ویندوز سرویس بنویسید. درباره نوشتن سرویس ویندوز در این تالار قبلا بحث شده.

DAMAVAND
دوشنبه 23 دی 1387, 04:11 صبح
اگه هدفتون اينکه بلافاصله بعد از صفحه Bootscreen برنامتون اجرا بشه يعني قبل از اينکه ويندوز به طور کامل بالا بياد .بايد به مسير زير تو رجيستري بريد :
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon
حالا يک کليد هست به نام Userinit
خوب ميبينيد که يک فايل هست به نام Userinit .خوب تا اين برنامه اجرا نشه ويندوز به هيچ عنوان بالا
نمياد بطور کامل !!!
خوب راه حل اينکه شما بايد بجاي ادرس فايل ادرس برنامه
خودتون رو در رجيستري وارد کنيد.مقدار کليد رو برابر ادرس برنامه خودتون قرار بديد.
پس بعد از صفحه BootScreen برنامه شما اولين چيزي هست که اجرا ميشه ! بعد از اينکه کار برنامتون تمام
شد فکر کنم ميخواهيد پسورد يا چيزي رو امتحان کنيد ?? !?
براي اينکه ويندوز بالا بياد بايد به وسيله برنامتون فايل Userinit رو اجرا کنيد ,اگه اجرا نکنيد ويندوز ديگه بالا نمياد!!! خيلي از برنامه ها از همين روش استفاده ميکنن. موفق باشيد.

hojjatcroos
دوشنبه 23 دی 1387, 08:26 صبح
با تشکر از دوستان-دوست عزیز من این روش ها رو قبلا امتحان کردم اما شما وقتی این کار رو می کنید اگه User در حالت Welcome Screen باشه حتما باید Alt+Ctr+Del رو نگه داره تا نرم افزار شما رویت بشه که البته یک راه دیگه هم داره که حدود 5 دقیقه صبر کنه که این خیلی بده

hojjatcroos
دوشنبه 23 دی 1387, 08:38 صبح
علی آقا مقاله رو قبلا خوندم چند تا سوال داشتم فرق Service و Service Appilications چیه و پارامترهای Service Type و Start Type چه کاربردی دارند.

vcldeveloper
دوشنبه 23 دی 1387, 12:07 عصر
مقاله رو قبلا خوندم چند تا سوال داشتم فرق Service و Service Appilications چیه و پارامترهای Service Type و Start Type چه کاربردی دارند.
این سوال را در همان تاپیکی که مطلبی درباره سرویس خواندید بنویسید تا مباحث تاپیک های مختلف با هم قاطی نشه.