PDA

View Full Version : سوال: بازیابی فولدرها و فایل های موجود در کامپیوتر کاربر

RoostaYeBekr
یک شنبه 22 دی 1387, 21:44 عصر
با سلام
:لبخندساده:
آنچه که خیلی دیدیم و کدهاش هم خیلی هست ، کار کردن با فولدرها و فایل های کامپیوتر Server است.

ولی آیا راهی دارد که همین کارها رو بشه تو کامپیوتر کاربر هم کرد . مثلا صفحه ی اول سایت رو که کاربر می بینه ، بلافاصله تو قسمت Load برنامه یک متد باشه که کارش اینه :

بدست آوردن نام تمام درایوهای کامپیوتر کاربر و ذخیره در دیتابیس
بدست آوردن نام پوشه های درایو اصلی کامپیوتر کاربر و ذخیره در دیتابیس

milade
یک شنبه 22 دی 1387, 22:05 عصر
سلام
نه نمیشه !
شما هیچ دسترسی به کامپیوتر کاربر ندارید مگر با جاوااسکریپت ( خیلی محدود)
و activex ( که منسوخ شده و هیچ کاربری نصبشون نمیکنه!)
موفق باشید

RoostaYeBekr
یک شنبه 22 دی 1387, 22:10 عصر
سلام
نه نمیشه !
و activex ( که منسوخ شده و هیچ کاربری نصبشون نمیکنه!)
موفق باشید
آخه اگر اینطوره ، پس چطوری تو بعضی سایت های خارجکی ، می بینیم که نوشته : ویروس یابی کامپیوتر ، کلیک کنید.:متفکر:

milade
یک شنبه 22 دی 1387, 23:01 عصر
:لبخند:
سلام
یه ادرس بده (منم دیدم اما بده یه نگاهی کنم)
اما فکر کنم با فلش بشه
نمیدونم دقیق
حالا یه ادرس بده

twelve
دوشنبه 23 دی 1387, 01:01 صبح
آخه اگر اینطوره ، پس چطوری تو بعضی سایت های خارجکی ، می بینیم که نوشته : ویروس یابی کامپیوتر ، کلیک کنید
همون ها هم دسترسی کامل رو ندارند و هرچه هست. سمت سرور که اصلا ربطی نداره ! سمت کلاینته که اگر قرار باشه دسترسی بیشتر باشه باید خود کاربر هم کمک کنه ( مثلا یک فایل خاص رو اجرا کنه ! ) در هر صورت اون چه که دیدی یک آنتی ویروس انلاین نمیتونه باشه (در حد اطلاعات من )

RoostaYeBekr
دوشنبه 23 دی 1387, 13:21 عصر
:لبخند:
سلام
یه ادرس بده (منم دیدم اما بده یه نگاهی کنم)
اما فکر کنم با فلش بشه
نمیدونم دقیق
حالا یه ادرس بده
ببین من هیچ سایتی رو پیدا نکردم که با Visual Studio چنین کاری که گفتم ، یعنی ویروس یابی را انجام داده باشد. البته یک بار هم تو یک تالار دیگه از ساختن نرم افزار ویروس یابی توسط Visual Studio پرسیدم . بعد یکی گفت که نمی توان اصلا با Visual Studio ، نرم افزار ویروس یاب نوشت ، چون خودش به .Net وابسته است.

حالا اگر خودتان خواستید ، سری به سایت های Norton و سایر سایت هایی که حداقل نام آنتی ویروسش را شنیده اید ، بزنید. گرچه بازم می گم : با Net. نبوده که من لینکش رو براتون بذارم.

بعد گفتید : فلش . من خیلی خودم فلش بلد نیستم . ولی اونچه که از فلش بیشتر تو ذهنم است ، انجام یک سری کارهای انیمیشن توسط آن است و نه نوشتن برنامه های خیلی سنگینی مثل آنتی ویروس.

ضمنا با توجه به اینکه به هر حال خودتان هم گفتید که دیده اید که بعضی سایت ها امکان اسکن کامپیوتر کاربر را برای پیدا کردن ویروس می دهند ، من تصور می کنم که Visual Studio ، حالا نه به عنوان این که بتوان از آن به منظور ساختن آنتی ویروس استفاده کرد ، بلکه حداقل بتوان توسط آن به کامپیوتر کاربر دسترسی داشت . چون چطور زبان های دیگه می تونند که اگر نمی تونستند ، چطور بعضی سایت ها ، امکان اسکن می دهند؟

milade
دوشنبه 23 دی 1387, 14:00 عصر
همون ها هم دسترسی کامل رو ندارند و هرچه هست. سمت سرور که اصلا ربطی نداره ! سمت کلاینته که اگر قرار باشه دسترسی بیشتر باشه باید خود کاربر هم کمک کنه ( مثلا یک فایل خاص رو اجرا کنه ! ) در هر صورت اون چه که دیدی یک آنتی ویروس انلاین نمیتونه باشه (در حد اطلاعات من )
سلام
نه اتفاقا یه بار خودم تست کردم ، این هارد پوکیده من انچنان به قر و قر افتاد که ...

ببین من هیچ سایتی رو پیدا نکردم که با Visual Studio چنین کاری که گفتم ، یعنی ویروس یابی را انجام داده باشد. البته یک بار هم تو یک تالار دیگه از ساختن نرم افزار ویروس یابی توسط Visual Studio پرسیدم . بعد یکی گفت که نمی توان اصلا با Visual Studio ، نرم افزار ویروس یاب نوشت ، چون خودش به .Net وابسته است.
:گریه:
منم net. نخواستم .
همون یه معمولی رو بده تا ببینم :گریه:
;)

RoostaYeBekr
دوشنبه 23 دی 1387, 15:08 عصر
منم net. نخواستم .
;)
این تالار مربوط به ASP.Net دیگه .
این لینک که فعلا دم دستم بود ، Activex ی هست.
http://www.windowsecurity.com/trojanscan/

حالا لطفا یکی پاسخ این تاپیک رو ، هم می ده ؟ آخه به نظر خودم خیلی بعیده که ASP.Net امکان دسترسی به کامپیوتر کاربر رو نداده باشه.:متعجب:

RoostaYeBekr
سه شنبه 24 دی 1387, 20:28 عصر
سلام
نه نمیشه !

حالا همون با جاوااسکریپتش رو که گفتید ، یک مثال کدنویسی می زنید؟

می دونید چرا این سوال واسم مهمه . چون می ترسم خودم به یک سایتی برم ، از این بلاها سرم بیارن . پس باید راه نفوذ رو دونست تا بر ضد اون عکس العمل نشون داد.