PDA

View Full Version : عکس از وبکم یا فیلم برای پردازش تصویر

abdali
دوشنبه 23 دی 1387, 12:43 عصر
برای پردازش تصویر میشه مسقیم از وبکم عکس دریافت کرد یا نه اینکه باید اول فیلم رو فریم فریم به صورت عکس ذخیره کرد و بعد عکس ها رو فراخوانی کرد به صورت فیلم درآورد ؟؟
من الان با کامپوننت videograbber کار کردم تصویر رو آوردم . برای پردازش تصویرم که باید روی عکس کار کرد . اگه کسی میتونه کمک کنه ممنون میشم
یا علی

abdali
دوشنبه 23 دی 1387, 23:16 عصر
واضح تر ............. برای پردازش تصویر میشه مسقیم از وبکم عکس دریافت کرد یا نه اینکه باید اول فیلم رو فریم فریم به صورت عکس ذخیره کرد و بعد عکس ها رو فراخوانی کرد به صورت فیلم درآورد ؟؟
من الان با کامپوننت videograbber کار کردم تصویر رو آوردم . برای پردازش تصویرم که باید روی عکس کار کرد . اگه باید عکسها رو ذخیره کنم و بعد دوباره اونارو بخونم تک تک اینم توضبح بدید . من نمیدونم چه دستوری برای عکس گرفتن تو videograbber بنویسم
یا علی

reza_Nazem
سه شنبه 24 دی 1387, 00:36 صبح
من برای کار با اسکنر با کامپوننت imageen کار کردم به طور اتفاقی متوجه شدم این کامپوننت web را هم می شناسه و میشه عکس گرفته شده از وب رو در برنامه نمایش داد .

abdali
سه شنبه 24 دی 1387, 12:43 عصر
سلام . بالاخره یکی پیدا شد . آقا خیلی مردی . دستتون درد نکنه . فقط یه مشکل !!
من چند بار imageen رو دانلود کردم ولی توش فایل exe بود و فایلهای dll یا bpl نداشت برای همین نتونستم اضافه کنم به کامپوننتها .
از طرفی شما میگید که برای پردازش عکس هست . پس میشه یعنی این کار رو کرد که با بازه های زمانی خیلی کم هی با وبکم عکس گرفت و پردازش کرد . راستی این عکس هایی که میگیره با فرمت چی هست ؟
اگه شما کامپوننت imageen رو که دمو نباشه یا باشه ولی اون فایلا رو داشته باشه لینکشو برای دانلود برام بذارید خیلی ممنون میشم .
یا علی

abdali
چهارشنبه 25 دی 1387, 13:13 عصر
با نرم افزار videograbber من تک تک فرم ها رو ( البته هر تعداد که بخواهیم ) رو به عکس تبدیل و ذخیره کردم . بهد با imageen اون عکس ها رو خوندم الان میشه به راحتی پیکسل ها رو ببینید چه رنگیه . اونم روی فیلم

omidlolo
دوشنبه 29 آذر 1389, 20:57 عصر
سلام
من وب کم یا دوربینی می خوام که بتونم با برنامه ای که می نویسم بتونم کنترلش کنم.
کنترل یعنی بتونم با برنامه باهاش عکس بگیرم.
عکسی هم که میگیرم حدود 3 یا بیشتر مگاپیکسل باشه.
خیلی گشتم اما پیدا نکردم
اگه میدونید مدلشو بهم بگید

Felony
دوشنبه 29 آذر 1389, 21:45 عصر
سلام
من وب کم یا دوربینی می خوام که بتونم با برنامه ای که می نویسم بتونم کنترلش کنم.
کنترل یعنی بتونم با برنامه باهاش عکس بگیرم.
عکسی هم که میگیرم حدود 3 یا بیشتر مگاپیکسل باشه.
خیلی گشتم اما پیدا نکردم
اگه میدونید مدلشو بهم بگید
اگر منظورتون از کنترل فقط همون مورد گرفتن عکس توسط برنامه هست فرقی نمیکنه ، هر Webcam ی بخرید میتونید باهاش این کار رو انجام بدید !

مصطفی ساتکی
چهارشنبه 01 دی 1389, 07:50 صبح
وب کم Creative مدل vf0280 رو تهیه کنید

yashar666
یک شنبه 05 دی 1389, 18:44 عصر
VideoGrabber1.CaptureFrameTo(fc_JpegFile,'')
VideoGrabber1.CaptureFrameTo(fc_BmpFile,'')با videograbber این جوری عکس می گیرن

ali_reza_nazari
شنبه 05 آذر 1390, 04:14 صبح
لینک از خود کامپوننت برای دلفی 2011 دارید؟

yashar666
شنبه 12 آذر 1390, 22:21 عصر
این کامپوننت رایگان نیست بر خلاف قوانین سایت می باشد .... internet جستجو کنید