PDA

View Full Version : سوال: Error reading form در تبديل برنامه به دلفي2009

MaryamEsmailzadeh
سه شنبه 24 دی 1387, 09:18 صبح
با سلام و عرض ادب
دوستان عزيزم من در تبديل برنامه از دلفي 7 به دلفي 2009 مشكل Error reading form ro daram به اين شكل كه اين پيغام خطا رو ميده كه:

Error reading Tparameter.DataType.Arguments are of the wrong type,are out of acceptable range,or are in conflict with one another

فرمي كه براي آن اين خطا را ميدهد داراي تعدادي AdoQuery است و من پارامترهاي AdoQuery ها را از فايل dfm پاك ميكنم و اجرا ميكنم در يك اجرا برنامه اجرا ميشود اما براي بار دوم باز هم اين خطا را ميدهد و اجرا نمي شود.در ضمن وقتي خطاي فوق را Ignore ميكنم و ادامه ميدم خطا را براي AdoQuery مشخص ميده به اين شكل

Error reading Paper_Query.Parametes:Error reading Tparameter.DataType.Arguments are of the wrong type,are out of acceptable range,or are in conflict with one another
كه Paper_Query نام query هست كه با پاك كردن پارامترهاي آن از فايل .Dfm مي توان براي يكبار برنامه را اجرا كرد.

نياز خيلي ضروري براي من رفع مشكل اين برنامم هست
از قبل از راهنمايي هاتون ممنونم.

vcldeveloper
سه شنبه 24 دی 1387, 11:13 صبح
بعد از اینکه یک بار فرم در دلفی 2009 باز شد، با استفاده از گزینه Save As آن را نام جدید ذخیره کنید. اگر خواستید دوباره همان نام اولیه را به آن اختصاص بدید، فایل اولیه (که در دلفی 7 ذخیره شده بود) را حذف کنید، و فایل جدید را مجددا Save As کنید و این بار نام اولیه را به آن بدهید.