PDA

View Full Version : گفتگو: تو برنامه های با حجم داده کم چه روشی رو برای ذخیره داده ها استفاده می کنید؟

trustmiracle
سه شنبه 24 دی 1387, 15:35 عصر
سلام.
می خواستم ببینم توی پروژه هاتون اگر حجم اطلاعاتی که ذخیره می کنید کم باشه از چه روشی برای ذخیره سازی استفاده می کنید؟:متفکر:
منظورم اینه که از فایل ستفاده می کنید یا دیتابیس. دلیلش رو هم بگید.

اگر جای تااپیک رو اشتباه انتخاب کردم ببخشید جای بهتری ندیدم.
ممنون

Elham_gh
سه شنبه 24 دی 1387, 15:56 عصر
اين بستگي به صورت مسئله داره. اگه داده ها ارزش چنداني ندارند،و روي اونها پردازشي صورت نمي گيرد ، مي تونن در فايلهاي فرمت دار(مثل XML) هم استفاده شوند. اما اصولا ذخيره سازي اطلاعات در فايل انجام نمي شود.

cups_of_java
چهارشنبه 25 دی 1387, 13:15 عصر
بستگی به ذات مسئله داره! نمی شه همینطوری نظر داد. هر کدوم شرایط استفاده خودشونو دارن.

Elham_gh
چهارشنبه 25 دی 1387, 14:43 عصر
بستگی به ذات مسئله داره! نمی شه همینطوری نظر داد. هر کدوم شرایط استفاده خودشونو دارن.

بنده جز اين گفتم؟! :متفکر:

cups_of_java
چهارشنبه 25 دی 1387, 22:01 عصر
بنده جز اين گفتم؟! :متفکر:

نه! هرگز. منم حرفی نزدم. :بامزه: هدف این بود که جزییات سوالشونو مطرح کنن تا بشه بیشتر راهنمایی کرد :لبخندساده:

trustmiracle
چهارشنبه 25 دی 1387, 22:34 عصر
ممنون از دوستان که جواب دادند
ببینید پروژه من اطلاعات کمی رو ذخیره می کنه. شاید حداکثر سالی 1000 رکورد.
ولی پردازش زیادی روش صورت می گیره. و مهم تر اینکه کاربردش فقط توی یه دوره خاصی از سال هست. حدودا 3 ماه تو سال.
در این مواردشما سعی می کنید چی کار کنید:
از دیتابیس استفاده کنید- از فایل استفاده کنید و در هر بار اجرای برنامه اطلاعاتتون رو بیارید توی حافظه و ...
بازم ممنون

Elham_gh
شنبه 28 دی 1387, 09:58 صبح
ببینید پروژه من اطلاعات کمی رو ذخیره می کنه. شاید حداکثر سالی 1000 رکورد.
ولی پردازش زیادی روش صورت می گیره. و مهم تر اینکه کاربردش فقط توی یه دوره خاصی از سال هست. حدودا 3 ماه تو سال.
از دیتابیس استفاده کنید- از فایل استفاده کنید و در هر بار اجرای برنامه اطلاعاتتون رو بیارید توی حافظه و ...
بازم ممنون

شما تنها و تنها بايد از DataBase استفاده كنيد و سيستم فايلينگ براي شماكاربردي ندارد

cups_of_java
شنبه 28 دی 1387, 19:57 عصر
ولی پردازش زیادی روش صورت می گیره.

بازم ممنون

چون برنامه ات یه برنامه Data-Intensive هست و پردازش روی داده اهمیت بالایی داره. همونطور که دوستمون هم گفتن باید از DATABASE استفاده کنی. علتش هم مشخصه! تمام امکانات دسترسی به داده، ذخیره و بازیابی رو برات انجام می ده و برنامه تو لازم نیست درگیر این مسائل باشه. چون حجم اطلاعاتت کمه می تونی از کوچکترین سیستم های پایگاه داده استفاده کنی. (اگه مایکروسافتی نیستی MySQL، HSQL و ... انتخاب های بهتری هستند)