PDA

View Full Version : سوال: مقایسه اطلاعات درون datalist

ali_00067
چهارشنبه 25 دی 1387, 02:38 صبح
سلام دوستان من یک بانک در sql ایجاد کردم که دارای یک فیلد سوال و چهار فیلد دیگر که به صورت چهار گزینه ای جواب می باشد و این سوالها رو تو یه label و جوابها رو تو چهارتا radio که تو datalist ایجاد کردم نمایش میدم و با هر بار فراخونی سوال بیست تا سوال نمایش میده
حالا می خوام گزینه انتخابی کاربر که به بیست تا سوال جواب داده رو با فیلد جواب صحیح خودم تو بانک مقایسه کنم و به هر جواب صحیح یه نمره اختصاص بدم.
حالا نمیدونم چطور باید به ایندکس این سوالام دسترسی داشته باشم تا نام آنها رو با جواب صحیحم مقایسه کنم.
اگه ممکنه یه راهنمایی بکنید.

baran_mehr
چهارشنبه 25 دی 1387, 12:52 عصر
از رویداد ItemDataBonud استفاده کن و e که درون این رویداد هست
اگر بتونم کد برات میزارم.خوش باشی

mh19842008
چهارشنبه 25 دی 1387, 13:37 عصر
Dim i As Integer
Dim rbl As RadioButtonList
For i = 0 To DataList1.Items.Count - 1
rbl = CType(DataList1.Items(i).FindControl("RadioButtonList1"), RadioButtonList)
Dim index As Integer = rbl.SelectedIndex 'شماره ایندکس گزینه انتخابی
Dim value As String = rbl.SelectedValue 'مقدار گزینه انتخابی
Next

شما با این کد میتوانید مقادیر انتخابی کاربر را از دیتا لیست دریافت کنید به شرط اینکه درتمپلت فیلد کنترل ها تعریف شده بشند البته من پیشنهاد میکنم بجای 4رادیو باتن ار یک رادیو باتن لیست استفاده کنید
اگه سوال های شما ثابت باشه و تصادفی انتخاب نشه میتونید در داخا حلقه گزینه درست را از بانک دریافت مقایسه و در نهایت نمره به اون بدید
اگه سوال های شما تصادفی باشه میتونید کد سوال یا خود سوال هر شکلی که در بانک مشخص کرده اید به همراه گزینه انتخابی کاربر را در داخل یا آرایه یا یک جدول یا هر چیزی که شما می پسندی قرار بده و در نهایت داده ها از جدولت در بانک بخوان و مقایسه کن وبه گزینه درست نمره بده که این نمره دادن میتونه اضافه شدن به یک شمارنده باشه ودر آخر با نتیجه هر کاری میخوای انجام بده
امیدوارم این توضیحات کوتاه بدردت بخوره