PDA

View Full Version : سوال: ثبت چند سطر در بانک اطلاعاتی با یک کلیک

habibirad13
چهارشنبه 25 دی 1387, 10:50 صبح
به نام خدا

باسلام خدمت همه ی دوستان
بنده در حال طراحی سایتی برای یک مدرسه هستم . به یک مسئله ای بر خوردم که به کمک شما احتیاج دارم.مسئله از این قرار است:
در فرمی می خواهم امکانی را تدارک ببینم تا مدیر سایت برای اعلام نمرات دانش آموزان مجبور نباشد بر روی تک تک دانش آموزان کلاس در گریدویو کلیک کند، و نمره ی او را وارد کند، و به همین شکل تا آخرین دانش آموز این کار را مکررا انجام دهد.
در این صورت اگر کلاسی 50 دانش آموز داشته باشد ، فکر کنم که مدیر باید دوساعتی وقت صرف وارد کردن نمرات این کلاس کند.
من می خواهم کار را برای مدیر راحت تر کنم. به این شکل که
" هر سطر از جدول زیر مختص به یک دانش آموز است و ستون مربوط به نام دانش آموز و نام درس از بانک اطلاعاتی SQL Server خوانده شده و در رویداد Page_Load پر می شود.من می خواهم یک ستون به نام نمره به آن وارد کنم که مدیر آنها را پر می کند و سپس یک بار بر روی کلید " ثبت نمره " کلیک می کند.در این صورت کلیه ی نمرات وارد می شود.برای تفهیم بیشتر به شکلهای زیر توجه کنید:

asgari2005
چهارشنبه 25 دی 1387, 11:15 صبح
می توانید یک GridView طراحی کنید دارای چنین ستون ها:
1-نام دانش آموز
2-نام درس
3-نمره-این ستون بایستی از نوع Template Column باشد و داخل آن یک TextBox قرار دهید
در نهایت یک دکمه در داخل فرم قرار دهید زمانیکه دکمه کلیک شد در داخل یک حلقه بر روی ردیف های GridView تکست باکس رو پیدا کنید و مقدار وارد شده از آن بخوانید.

mh19842008
چهارشنبه 25 دی 1387, 15:11 عصر
من هم با راهکار آقای عسگری موافقم من همچنین کاری را برای مدرسه انجام دادم اگه مشکلی در کد داشتی بگو تا کمکت کنم
موفق باشید

ali_00067
پنج شنبه 26 دی 1387, 23:11 عصر
خیلی ممنون می شم اگه تو کد بیشتر راهنمایی کنید .

mh19842008
جمعه 27 دی 1387, 09:15 صبح
Protected Sub Button1_Click(ByVal sender As Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
dim i as integer
for i=0 to gridview1.rows.count-1
Dim number As String = CType(GridView1.Rows(i).FindControl("TextBox1"), TextBox).Text

next
End Sub

داخل این حلقه میتونی مقادیر تکس باکس تعریف شده در بخش template field را دریافت کنی
اگه توضیح کاملتری خواستی بگو

iman_ad
جمعه 27 دی 1387, 19:21 عصر
از dype dataset و تکنیک batched data استفاده کن