PDA

View Full Version : سوالی درباره cms

djscsi
پنج شنبه 26 دی 1387, 10:12 صبح
دوستان من با پورتال تا حدی کار کردم ولی یه سوالی برام پیش اومد
اونم اینه که با cms میشه سایت طراحی کرد ولی ایا میشه پنل ادمینی مثل blogfa هم طراحی کرد یا اینکه نه اون پنل همون پنل ادمین خود پورتال هست و باید خود پورتال رو نصب کرد
ممنون

narsic
پنج شنبه 26 دی 1387, 13:30 عصر
با سلام
هر پرتال محیط های خودش رو داره که در زمانی ساخت برنامه توسط گرافیست انجام میشه .
پس یا باید اونو طراحی کنید یا نصبش کنید (در صورت موجود بودن برنامه)
موفق باشید

djscsi
یک شنبه 29 دی 1387, 08:15 صبح
دوست عزیز فکر کنم منظورم منو متوجه نشدید
منظورم اینه میشه یاهاش یه سایت کامل طراحی کرد؟ از سایت کامل منظورم سایتی با تمام صفحات به علاوه پنل ادمین هست که با وارد شدن به اونجا بتونه پست جدید بده و از این جور چیزها خود در مورد صفحات سایت که مشکلی نیست اما درباره ساخت پنل ادمین چه طور؟
ممنون

cybercoder
یک شنبه 29 دی 1387, 18:12 عصر
ابتدا به تعاریف portal و cms مراجعه کنید تا اطلاعات درستی از اون ها داشته باشید
روشنه که تمامی cms ها قسمتی برای ورود content دارند.
طراحی هر گونه پنل اضافی مستلزم برنامه نویسیست یا استفاده از اون هایی که قبلا نوشته شدند و به صورت افزونه موجودند

behzad_gh
یک شنبه 29 دی 1387, 18:44 عصر
cms مخفف Content management system به معنای سیستم مدیریت محتوا است. پس همانطور که از اسمش پیداست قسمتی مدیریت صفحات و محتوای سایت جزء لازم ، ضروری و غیر قابل حذف اونه.
پس با اطمینان می‌شه گفت که تمام cms ها دارای بخش مدیریت هستند. البته ممکنه که شما بخواهید فقط قسمت‌های خاصی از پانل مدیریت رو در اختیار مشتری یا مسئول به روز رسانی سایت قرار بدهید که این کار هم عملی‌ است به شرط اینکه برای cms مورد نظر این امکان در نظر گرفته شده باشه.
البته بعضی از cms ها مانند joomla برای انجام این کار نیاز به نصب پلاگین های اضافی دارن. و بعضی دیگر مانند wordpress این امکان را به صورت پیش فرض در خود دارند.