PDA

View Full Version : post method

persian_l
پنج شنبه 26 دی 1387, 13:00 عصر
سلام.
من یک باتن دارم که می خوام با کلیک روی آن از طرفی اطلاعاتی رو تو پایگاه داده ذخیره کنم و همچنین مقدار ResNum از پایگاه داده بخونم و از طرفی دیگر چهار پارامتر RedirecURL،ResNum ،MerchantID،Amount
را به بانک پرداخت ارسال کم .من رویداد onclick اونو Button1_click و onclientclick اونو تابعی از جاوااسکریپت قرار دادم می خوام بدونم این کار درسته.
بعد من کد زیر رو نوشتم برای ارسال حالا می خوام بدونم چطوری بهResNum مقداری که از پایگاه داده خونده شده و به Amountمقدار یک labelبدم.
<form name="myform" action = "https://213.217.42.116/CardServices/controller" method="post" >
<input name="RedirectURL" type=hidden value="http://www.site.ir/callback.aspx"/>
<input name="ResNum" id="Hidden2" type=hidden />
<input name="Amount" id="Hidden1" type=hidden />
<input name="MID" type=hidden value=" "/>
</form

Chabok
پنج شنبه 26 دی 1387, 17:34 عصر
سلام دوست عزیز .
می توانید از بلوک کد استفاده کنید :

<input name="ResNum" id="Hidden2" type="hidden" value="<%=Request["OrderID"] %>"/>

در قسمت کد که به صورت <%%> هست میتونید هر کدی که خروجی داشته باشه بنویسید .
اگر به این صورت موفق نشدید میتونید یک کنترل Literal روی فرم بندازید و کل کدهای مورد نیاز رو در خاصیت Text آن بنویسید .
(search about it)

موفق باشید .

r0ot$harp
پنج شنبه 03 بهمن 1387, 02:53 صبح
سلام دوست عزیز .
می توانید از بلوک کد استفاده کنید :

<input name="ResNum" id="Hidden2" type="hidden" value="<%=Request["OrderID"] %>"/>در قسمت کد که به صورت <%%> هست میتونید هر کدی که خروجی داشته باشه بنویسید .
اگر به این صورت موفق نشدید میتونید یک کنترل Literal روی فرم بندازید و کل کدهای مورد نیاز رو در خاصیت Text آن بنویسید .
(search about it)

موفق باشید .

دوست عزیز لطفا در مورد <%%> یه توضیحی می دین .

در ضمن کد شما کار نمی کنه .

خطای : Identifier expected. می ده .

باتشکر احسان

Chabok
پنج شنبه 03 بهمن 1387, 13:51 عصر
با سلام

از <%%> در asp استفاده میشه . بلوک کدی است که کدهای سمت سرور را مشخص میکنه .

و هنگامی که بصورت <% =%> نوشته بشه ، هر چیزی که جلوی = باشه را چاپ میکنه .
عین Response.Write عمل میکنه .

در ضمن بین کنترلهای سرور ساید نمیتونید ازش استفاده کنید .
فقط در قسمت های ساده صفحه .

در مورد خطا هم چیز خاصی پیدا نکردم .شاید کدتون رو بزارید بهتر باشه .

موفق باشید .

r0ot$harp
پنج شنبه 03 بهمن 1387, 14:00 عصر
با سلام

از <%%> در asp استفاده میشه . بلوک کدی است که کدهای سمت سرور را مشخص میکنه .

و هنگامی که بصورت <% =%> نوشته بشه ، هر چیزی که جلوی = باشه را چاپ میکنه .
عین Response.Write عمل میکنه .

در ضمن بین کنترلهای سرور ساید نمیتونید ازش استفاده کنید .
فقط در قسمت های ساده صفحه .

در مورد خطا هم چیز خاصی پیدا نکردم .شاید کدتون رو بزارید بهتر باشه .

موفق باشید .

ممنون دوست عزیز .

من می خواستم بدونم این قالب های بلاگفا یا بلاگ های دیگه چه جوری کار می کنه .

مثلا :

<a href="<-PostCategoryId->"><-PostCategory-></a>

این کد در داخل قالب هست . من می خوام بدونم این رو چه جوری استفاده کنند و اینکه <-PostCategoryId-> این قسمت چگونه مقدار دهی می شود و مقداری بهش داده می شود .

در ضمن یه مشکل دارم اونم اینکه من می خواستم بدونم بهترین سبک کد نویسی در قسمت کدهای HTML هست یا نه در قسمت Code View .

و آخرین سوالم اینکه آیا می شه مثل PHP کد ها رو در داخل کد های HTML استفاده کرد یا نه ؟

باتشکر احسان

Chabok
پنج شنبه 03 بهمن 1387, 19:00 عصر
هر یک از سوالات شما خودش یک تاپیک مجزا می خواد :لبخند: :

من می خوام بدونم این رو چه جوری استفاده کنند و اینکه <-PostCategoryId-> این قسمت چگونه مقدار دهی می شود و مقداری بهش داده می شود .
با یک عمل ساده Replace . به جای این عبارات ، مشخصه ویژه هر پست رو جایگزین می کنند .

در ضمن یه مشکل دارم اونم اینکه من می خواستم بدونم بهترین سبک کد نویسی در قسمت کدهای HTML هست یا نه در قسمت Code View .
این بستگی به شما داره . ولی اصولا در CodeBehind بر اساس رویداد های مختلف کد نوشته میشه . مانند PageLoad , ButtonCliked و غیره و کد مدیریت شده بهتری خواهید نوشت .

ولی سمت کدهای HTML شما باید بر اساس شرایط موجود تصمیم خود را بگیرید و در هر موقعیتی از صفحه که هستید خروجی را در همان قسمت چاپ کنید .
گرچه به این صورت باز هم میتوانید بر اساس رویدادها کد بنویسید .

همه چیز بستگی به خودتون داره و اینکه از ویژگی های کدوم سبک میخواهید استفاده کنید .

و آخرین سوالم اینکه آیا می شه مثل PHP کد ها رو در داخل کد های HTML استفاده کرد یا نه ؟

بله . به سبک php,asp هم میتونید بنویسید .
موفق باشید .

r0ot$harp
پنج شنبه 03 بهمن 1387, 19:46 عصر
هر یک از سوالات شما خودش یک تاپیک مجزا می خواد :لبخند: :

با یک عمل ساده Replace . به جای این عبارات ، مشخصه ویژه هر پست رو جایگزین می کنند .

این بستگی به شما داره . ولی اصولا در CodeBehind بر اساس رویداد های مختلف کد نوشته میشه . مانند PageLoad , ButtonCliked و غیره و کد مدیریت شده بهتری خواهید نوشت .

ولی سمت کدهای HTML شما باید بر اساس شرایط موجود تصمیم خود را بگیرید و در هر موقعیتی از صفحه که هستید خروجی را در همان قسمت چاپ کنید .
گرچه به این صورت باز هم میتوانید بر اساس رویدادها کد بنویسید .

همه چیز بستگی به خودتون داره و اینکه از ویژگی های کدوم سبک میخواهید استفاده کنید .

بله . به سبک php,asp هم میتونید بنویسید .
موفق باشید .

دوست عزیز در مورد عملیات Replace یه توضیحی می دین .

لطفا در مورد روش کار به صورت PHP یه توضیحی بدین . مثل <input type="submit" value="<?php echo "$index_6"; ?>" name="B1" style="font-family: Tahoma; font-size: 8pt"> . معادل این کد PHP در Asp.net چی می شه ؟

من از شما عذر می خوام که اینقدر سوال می کنم .

باتشکر احسان

Chabok
جمعه 04 بهمن 1387, 13:41 عصر
سلام مجدد آقا احسان

دوست عزیز در مورد عملیات Replace یه توضیحی می دین .

برای مثال فرض میکنیم قالب پست وبلاگ را خوانده ایم . و پست هایی که میخواهیم نمایش بدهیم را در یک دیتاریدر ریخته ایم . سپس به ازای هر پست ، عبارت را جایگزین می کنید و چاپ می کنید .
شبه کد :

Dim BlogPostTemplate As string = "<div id='<-PostId->' class='post' /><-PostContent-> </div>"

while dr.read()

Dim PostTemp as string = BlogPostTemplate
PostTemp = PostTemp.Replace("<-PostId->",dr["postid"])
PostTemp = PostTemp.Replace("<-PostContent->",dr["postContetnt"])
response.write(PostTemp)

end while

در مورد کد شبیه php , asp کافی است به جای php?> از %> استفاده کنید و با <% هم بسته بشه .
به جای echo هم از response.write استفاده کنید .

موفق باشید .